XXXIV Niedziela zwykła

           Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

  1. chrystus3 Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny w Kościele. Na każdej Mszy Św. odnawiamy akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
  2. W przyszłą niedzielę, rozpocznie się Adwent. Adwent to okres, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny.
  3. Tradycyjnie w Adwencie Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dar za świecę to cena jednego obiadu dla biednego dziecka. Świece możemy nabywać w zakrystii i u Pana kościelnego przy wyjściu z kościoła. Możemy również składać ofiary dla potrzebujących do puszek przy wyjściu z kościoła, jak co roku zorganizujemy dla Nich wigilię i paczki na święta.
  4. W naszej Parafii działa Parafialny Zespół Caritas jako grupa charytatywna pomaga potrzebującym i samotnym. Pełni również dyżury w drugie soboty miesiąca w godz. 10.00 – 12.00 w sali obok zakrystii. Zapraszamy osoby chętne do grupy charytatywnej. Możemy również w zakrystii zgłaszać osoby potrzebujące.
  5. W najbliższą niedzielę 1 grudnia – Pierwsza Miesiąca, o godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w sobotę – święto św. Andrzeja, Apostoła

  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu

        Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana.