I Niedziela Adwentu

 1. adwent11Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca oraz I niedziela Adwentu. W związku z listem pasterskim ks. Biskupa Ordynariusza Adoracja będzie w najbliższą niedzielę. O godz. 14.00  dziś Msza św. i spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. a o  godz. 15.15 zmiana tajemnic Różańcowych.
 2. Msze święte – Roratnie będziemy odprawiać w dni powszednie od poniedziałku do soboty o god 6.00 (rano). Po Mszy świętej – Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, uroczystość tę będziemy obchodzić w poniedziałek 09 grudnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach, Dzieci Młodzież i Rodziców. Przychodzimy z lampionami. Przez cały Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 3. Dziś na każdej Mszy świętej święcimy Opłatki na stół wigilijny. Poświęcone Opłatki możemy nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary złożone przy Opłatkach są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
 4. Możemy także nabywać świece Caritas. Cena jednej świecy to cena jednego ciepłego posiłku dla dziecka.
 5. Przez cały okres Adwentu do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary, które będą przeznaczone na organizowaną w naszej parafii Wigilię i paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących.
 6. W czwartek – pierwszy miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny,
  a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca, spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu
  od godz. 17.30. Nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie odprawione po Mszy świętej o godz. 7,00 i 18.00  
 8. W sobotę - pierwszą miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15
 9. W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie – ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć ten Kościół.
 10. Również W Najbliższą niedzielę o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania.
 11. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Św. Franciszka Ksawerego prezbitera;

- w środę – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy.  Pamiętajmy o solenizantkach P. Basi naszej Organistce i Pani Basi prowadzącej  Poradnictwo Rodzinne -  Msza w ich intencji w piątek o godz. 6.00

- w piątek – Św. Mikołaja, biskupa jest to szczególny dzień dobroci wobec bliźniego.

- w sobotę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.