II Niedziela Adwentu

 1. adwent2Dziś niedziela adoracyjna. Przeżywamy dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie, który boryka się z wieloma trudnościami.
 2. Również dziś o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Jutro przeniesiona Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godzinie 6.00, 9.00 i 18.00. Od godziny 12.00 do 13.00 Godzina Łaski - zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Poświęcone Opłatki możemy nabywać w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy Opłatkach są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.. Możemy także nabywać świece Niech ta świeca zapłonie na wigilijnym stole jako symbol pustego miejsca a po wigilii proponujemy aby zanieść ją na groby bliskich, których zbrakło przy wspólnym stole. Cena jednej świecy to cena jednego ciepłego posiłku dla dziecka.
 5. Od jutra do puszek przy wyjściu z Kościoła będziemy znów mogli składać ofiary dla biednych i potrzebujących. Jak co roku przygotujemy  wigilię dla samotnych i paczki na święta.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku. Rekolekcje poprowadzi Albert Mączka - Mistrz Nowicjatu z klasztoru Kanoników Regularnych w Klosterneuburg w Austrii. Plan rekolekcji - w niedzielę Msze jak zwykle a w poniedziałek i wtorek  o 6.00 ( Roraty)  i o 9.00 i 18.00 (nie będzie Mszy o 7.00. -  intencje z tej godziny będą sprawowane o 9.00. We wtorek o 11.00 będzie Msza dla chorych i cierpiących z sakramentem namaszczenia.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 14.00 dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej otrzymają pobłogosławione medaliki.
 8. Do chorych, którzy nie opuszczają swoich mieszkań udamy się w sobotę 21 grudnia. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w czwartek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę

- w piątek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 2. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień, abyśmy dobrze wykorzystali czas Adwentu i parafialnych Rekolekcji.