IV Niedziela Adwentu

 1. bogkochaPobłogosławione opłatki, którymi będziemy się dzielić przy wigilijnym stole możemy nabywać w zakrystii i przy głównym wyjściu z kościoła. Możemy tez nabywać świece Caritas – niech zapłoną na naszych stołach jako symbol pustego miejsce a po wigilii proponujemy a zapalić je na grobach naszych zmarłych, których zabrakło przy wspólnym stole.
 1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte  o godz. 6.00 i  7.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy o godz. 24.00 uroczystą Pasterką. Zatroszczmy się o religijny charakter wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu opisu Narodzenia Pańskiego z Ewangelii i o śpiewie kolęd. Na opakowaniu opłatków jest obrzęd wigilii.
 1. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (środę i czwartek) Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę.
 1. Składamy podziękowanie tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać kościół na święta. Bóg zapłać za pomoc w budowie szopki i ubieraniu choinek oraz za ofiary złożone na wigilię dla potrzebujących. Wigilię przygotowała  Grupa Charytatywna -  ponad 35 osób spożyło wigilię i otrzymało paczki świąteczne.  
 1. Bezpośrednio po świętach 27 grudnia (w piątek) rozpoczniemy Wizytę Duszpasterką. Pragniemy odwiedzić rodziny naszej wspólnoty i prosić dla Nich o błogosławieństwo. Rodziny, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kolędy mogą ustalić inny termin. Porządek kolędy na najbliższe dni:

    27.12 (piątek) od. 15.00 -  ul. Zagórska( bez bloków)( 4 ks.)

 • ul. Napękowska (1ks)

    28.12 (sobota) od 9.00 - ul. Prochownia i ul. Prosta (2ks)

 • ul. Niestachowska ( 1 ks)    i ul. Głogowa ( 1ks,)

Dalszy plan całej kolędy podamy w drugi dzień świat Bożego Narodzenia.        

 1. Przez okres kolędy Kancelaria Parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki o w godz. 8.00  do 9.00 i w soboty od 16.00 do 17.45
 2. Koncert najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata – Betlejem w Kielcach odbędzie się 12 stycznia o  18.00 w Hali Legionów. zapisy na Bilety w zakrystii.
 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia wigilii oraz Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień..