I Niedziela Wielkiego Postu

wielkpost1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. O godzinie 15.15 zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych - Drodze Krzyżowej, w piątki o godz. 17.15 – dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 – dla Dorosłych i Młodzieży oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym niedzielę o godz. 16.30
3. Z kosza przed ołtarzem możemy zabrać jak co roku skarbonki wielkopostne.
4. W związku z przeżywanym dzisiaj Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych ks. Biskup Ordynariusz wyraził zgodę aby odbyła się kwesta po Mszach św. na wparcie dzieła poszukiwań osób pomordowanych przez reżim komunistyczny i zakopanych w bezimiennych dołach śmierci..
5. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
6. W piątek – Pierwszy Miesiąca, spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu od godz. 17.15. Nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie odprawione po mszach o godz. 7.30 i 18.00.
7. W sobotę – Pierwszą Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15, a później Msza święta.
8. Najbliższa niedziela - II Wielkiego Postu, jest niedzielą zwaną „Ad Gentes”, jest to dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami, którzy pochodzą z Polski, a pracują na misjach. Naszymi ofiarami składanymi w tym dniu do puszek, będziemy mogli wesprzeć pracę misjonarzy.
9. W przyszłą niedzielę o 14.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
10. Dnia 07 czerwca odbędzie się w Warszawie beatyfikacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Osoby chętne na wspólny wyjazd jak również jadący indywidualnie prosimy o zgłaszanie w zakrystii celem zarezerwowaniea biletów wstępu.
11. Powstała w naszej Parafii I Róża Różańcowa rodziców modlących się za swoje dzieci. Rodziców zainteresowanych ta formą modlitwy zapraszamy po Mszach do zakrystii, aby przedstawić szczegóły tej pięknej inicjatywy.
12. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy obędzie się w sobotę 14 marca. Zapisy w zakrystii.
13. W związku z zagrożeniem koronawirusem prosimy o większą ostrożność. List ministra zdrowia jest w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.
14. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła
15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
16. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.