II Niedziela Wielkiego Postu

 przemienienie1. Dziś w całym Kościele przeżywamy niedzielę „Ad Gentes”, która jest dniem solidarności , modlitwy i wsparcia misjonarzy. W naszej Parafii gościmy dziś kleryków, którzy udadzą się na staż misyjny na Jamajce. Ofiarami do puszek przed kościołem możemy wesprzeć to dzieło misyjne.

2. W najbliższą sobotę o godz. 12.00 młodzież naszych szkół przez posługę Ks. Bp Mariana Florczyka przyjmie Sakrament Bierzmowania . Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców w środę o godz. 16.30. Sprzątanie kościoła również w środę po Mszy wieczornej o godz. 18.40.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 17.15 – dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży oraz Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.30.

4. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy wieczornej.

6. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

7. Msza święta w intencji księdza Proboszcza i dkn Józefa z racji imienin będzie sprawowana w czwartek o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.

8. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy obędzie się w sobotę 14 marca. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy basenie. Zapisy tylko dzisiaj w zakrystii.

9. Osoby chętne na wspólny wyjazd jak również jadący indywidualnie do Warszawy na beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego prosimy o zgłaszanie w zakrystii celem zarezerwowania biletów wstępu.

10. Zakończona, została już zbiórka makulatury na misje w związku z tym prosimy o nieprzywożenie makulatury gdyż kontener zostanie zabrany.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Parafianom i Gościom a szczególnie wszystkim Paniom w dniu ich święta życzymy Bożego błogosławieństw, opieki Matki Bożej i Świętego Maksymiliana na każdy dzień.