V Niedziela Wielkiego Postu

korona cierniowa 1. Przypominamy ,że w związku z nadzwyczajna sytuacją związaną z szerzącą się w świecie pandemią ks. Biskup wydał dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Możemy uczestniczyć we Mszach transmitowanych przez radio i telewizję. Od dzisiaj Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła będą transmitowane przez naszą parafialną stronę internetową - maksymilian-kielce.pl

2. Msze św. i zamówione intencje mszalne w naszym, kościele są sprawowane według stałego porządku zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie, jak również nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Według zarządzeń Organów Państwowych może w nich uczestniczyć do 5 osób – osoby, które uczestniczyły w Mszach nadawanych prze Media mogą w naszym kościele przyjąć komunię św. między Mszami niedzielnymi (8.45; 10.15; 11.45; i 13.45oraz na każdą prośbę)

3. Planowane Rekolekcje Wielkopostne mające się dziś rozpocząć zostały odwołane. Natomiast na stronie internetowej naszej Parafii będziemy mogli uczestniczyć w rekolekcjach w naszych domach - nauki rekolekcyjne , które dla nas wygłosi ks. Adam Wilczyński - dzisiaj o godz.9.00 a w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.

4. Czwartek – pierwszy miesiąca o 17.15 różaniec w intencji Ojczyzny, o nowe powołania oraz o ustanie epidemii.

5. Piątek- pierwszy miesiąca. Nabożeństwa pierwszo piątkowe o 7.30 i 18.00. Spowiedź podczas Mszy porannych i po południu dyżur od 17.00. Prosimy aby przestrzegać przepisu o obecności w świątyni 5 osób jednocześnie. Kratki konfesjonału są zabezpieczone folią i odkażane po każdej spowiadającej się osobie.

6. Sobota pierwszy miesiąca o 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. W najbliższą niedzielę – Niedziela Palmowa. W tym roku nie będzie poświęcenia palm.

8. Możemy nabywać baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i Świętego Maksymiliana na każdy dzień. Prośmy Boga o ustanie epidemii.