Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

duchsw1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. O godz. 14.00 Rocznica Komunii Świętej dla dzieci klas IV.

Ofiary na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na Ogólnopolskie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i spotkanie z Ojcem Świętym w lipcu.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – oddawać będziemy cześć NMP Matce Kościoła. Msze święte jutro o godz. 7.00, 9.00, 18.00.

3. W środę po nabożeństwie majowym zapraszamy na krąg biblijny.

4. W najbliższą sobotę 21 maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przezywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.00 szkoła nr 28 i o godz. 12.00 szkoła nr 24. W związku z tym: Spowiedź dla Dzieci, Rodziców i Chrzestnych, będzie  w czwartek 19 maja od godz. 16.45. Bardzo prosimy Rodziców i Chrzestnych, aby w tym dniu skorzystali z sakramentu pokuty, gdyż będą zaproszeni dodatkowi księża.

5. Serdecznie zapraszamy na Rodzinną Majówkę Rowerową, która odbędzie się w sobotę - 21 maja. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

6. Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Hińczy za odnowienie figurki Matki Bożej i ogrodzenia przy grocie.

 

7. Zachęcamy do składania makulatury- kontener znajduje się na parkingu parafialnym. Obok kontenera możemy też składać elektrośmieci, które zostaną zabrane we wtorek 31 maja o godz. 10.30

 

8. Nasza Parafia organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do „Energilandii” w sobotę 04 czerwca. Więcej informacji w zakrystii.

9. Diecezjalne Rycerstwo Niepokalanej organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży w Międzybrodziach Bielskich. Szczegółowe informacje w zakrystii i na plakacie w gablocie.

10 W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.

 

12. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.