III Niedziela Wielkanocna

 1. mbczestochowskaW związku z kończącym się Tygodniem Miłosierdzia składamy podziękowanie Parafialnemu Zespołowi Caritas, który współpracując z Caritas Diecezjalną i przy pomocy 10 brygady Wojsk Terytorialnych dostarczyli paczki do rodzin potrzebujących.
 2. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Do wspólnej lektury została wybrana Ewangelia według św. Mateusza. Serdecznie zachęcamy do lektury Pisma świętego.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o 14.00 zaśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Według nowych przepisów naszym kościele może przebywać do 70 osób jednocześnie. Prosimy o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa - zachowanie bezpiecznej odległości oraz obowiązek zakrywania ust i nosa również podczas Liturgii. Odsłaniamy tylko w czasie przyjmowania komunii świętej. Możemy również przyjmować komunię św. na odkrytą rękę.
 5. W piątek rozpocznie się miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy.
 6. W związku z tym, że IV niedzielą wielkanocna przypada 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. po każdej Mszy św. Odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu - Nabożeństwo Majowe po Mszy wieczornej. W związku z przeniesieniem uroczystości NMP Królowej Polski na sobotę informujemy, że intencje mszalne w sobotę z godziny 7.30 zostaną odprawione o 9.00, natomiast w poniedziałek 4 maja z godziny 9.00 zostaną odprawione o 7.30.
 7. W piątek – Pierwszy Miesiąca – Msze Święte o 7.00, a o godz. 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i po południu od 17.30.
 8. W sobotę Pierwsza Miesiąca – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 9. W przyszłą Niedzielę Pierwszą MiesiącaNiedziela Adoracyjna. O 15.15 zmiana tajemnic różańcowych i o16.30 nabożeństwo majowe.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii zarówno te składane w kościele jak i te przesłane na konto Parafii..
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.  
 12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

- w piątek – św. Józefa Rzemieślnika

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia. Prośmy nieustanie Boga o ustanie epidemii oraz o tak bardzo potrzebny deszcz,