IV Niedziela Wielkanocy

 1. pasterzDzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw
  o powołania do służby Bożej.
  Prośmy Boga w intencji nowych i świętych powołań.
 1. W związku z zaistniałą sytuacją epidemii Sakrament Bierzmowania został przeniesiony na 17 września a Pierwsza komunia Święta na 26 września. Dalsze przygotowanie do tych sakramentów będzie się odbywać internetowo. Na  stronie naszej Parafii znajdują się zakładki: I komunia i bierzmowanie. Zamieszczone tam zostaną potrzebne informacje. Rozpoczynamy również internetowe zapisy uczniów klas VII do przyjęcia Bierzmowania w 2021 roku. Deklaracje trzeba pobrać ze strony parafialnej. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z informacjami.
 1. Według nowych przepisów naszym kościele może przebywać do 70 osób jednocześnie. Prosimy o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa - zachowanie bezpiecznej odległości oraz obowiązek zakrywania ust i nosa również podczas Liturgii. Odsłaniamy tylko w czasie przyjmowania komunii świętej. Możemy również przyjmować komunię św. na odkrytą rękę.. Uczestnicząc na zewnątrz kościoła stosujemy te same przepisy.
 1. Rozpoczął się miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy.

  

 1. W czwartek – pierwszy miesiąca Uroczystość NMP Matki Łaski Bożej- Patronki naszego miasta - o 17.15 różaniec w intencji Kielc i całej Ojczyzny, o nowe powołania a o 18.00 Msza święta w tych intencjach i akt zawierzenia Maryi naszego miasta .
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Floriana, męczennika

- w środę – święto śś. Ap. Filipa i Jakuba

- w piątek – uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji kieleckiej

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii składane bądź przesłane na konto
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.