Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. duchswPrzeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. Natomiast okres spowiedzi wielkanocnej kończy się za tydzień w niedzielę Trójcy Świętej
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – oddawać będziemy cześć NMP Matce Kościoła. Msze święte jutro o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00 z nabożeństwem czerwcowym.
 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy wieczornej, a w niedziele i święta o 16.30.
 4. Do dzisiaj można zapisywać uczniów klas VII do przyjęcia bierzmowania w 2021 roku. Wszelkie informacje na naszej stronie parafialnej.
 5. Od dzisiaj nie obowiązują limity uczestnictwa w mszach świętych i nabożeństwach. Pamiętajmy o bezpiecznej odległości między sobą i o obowiązku zakrywania ust i nosa. Jednocześnie kończy się dyspensa księdza biskupa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Możemy uczestniczyć również na zewnątrz świątyni. Zachęcamy do licznego udziału w liturgicznym życiu Kościoła.
 6. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 7. W czwartek pierwszy miesiąca. O godzinie 17.15  różaniec w intencji Ojczyzny, a o godzinie 18.00 Msza Święta za Ojczyznę i o nowe powołania.
 8. W piątek – pierwszy miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy świętych, a popołudniu od godziny 17.15.
 9. W sobotę – pierwsza miesiąca. O godzinie 17.15  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 10. W przyszła niedzielę z racji pierwszej miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 15.15 Zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Trwa nabór chętnych  do podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych. Oferta jest skierowana do osób , które pragną uzyskać kwalifikacje do nauczania religii w szkole bądź zdobycia wiedzy teologicznej. Więcej informacji w gablocie.
 12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

- w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.