Niedziela Trójcy Przenajświętszej

ihs 1. Przeżywamy dziś niedzielę ku czci Trójcy Świętej. Wyznajemy naszą wiarę w jednego Boga w trzech Osobach, który jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Po mszach świętych z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedziele i uroczystości o godz. 16.30.
3. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych w tym dniu
o godz. 7.00, 9.00, 10.30 – z procesją do 4 ołtarzy, po procesji o godz. 12.30 i o godz. 17.00. Liturgii w tym dniu będzie przewodniczył ks. prof. dr. hab. Stanisława Dyk – wykładowca KUL
· Prosimy o udekorowanie domów, pomoc przy budowie ołtarzy w środę
od godz. 16.00. Trasa procesji będzie przebiegać w następujący sposób: I – ołtarz w kościele, , II – ołtarz na rogu ulic Mąchockiej i Cedzyńskiej, III – ołtarz na rogu ulic Mąchockiej i Radostowej, IV – ołtarz i zakończenie procesji przy krzyżu misyjnym.
· W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła.
Według zaleceń podczas procesji należy przestrzegać bezpiecznej odległości, bądź zakrywać usta i nos.
4. W sobotę na godzinę 18.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie - Msza św. , nabożeństwo czerwcowe, różaniec i procesja. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. dr Artur Skrzypek
5. W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 Msza św. i spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży klas VII, którzy rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 roku.
6. Trwa nabór chętnych do podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych. Oferta jest skierowana do osób , które pragną uzyskać kwalifikacje do nauczania religii w szkole bądź zdobycia wiedzy teologicznej. Więcej informacji w gablocie.
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – Św. Jadwigi Królowej
- w sobotę – Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień w rozpoczynającego się tygodnia.