XXIV Niedziela zwykła

 1. tablicaDziś o godz. 10.30 Masza św. w intencji Solidarności w 40 rocznicę powstania.
 2. Również dzisiaj zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00
 3. O godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 młodzież z naszej Parafii przez posługę Bp Mariana Florczyka przyjmie Sakrament Bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków w środę o godz. 16.30.
 5. Mija dzisiaj 3 rocz. śmierci ks. Bp. Kazimierza Ryczana. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. Po Mszach św. ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Bazylikę Grobu Bożego w Jerozolimie, którą wspieraliśmy zawsze w Wielki Piątek, ale z racji pandemii nie było to możliwe.
 7. W najbliższy czwartek o godz. 20.00 rozpoczynamy cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu tzw. Godzinę Świętą. Jest to modlitwa przed Jezusem Eucharystycznym z medytacją i rozważaniami o Męce Pańskiej.
 8. W sobotę 19 września odbędzie się parafialna pielgrzymka do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy basenie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapraszamy. Informacje u ks. Sylwestra.
 9. Rocznica Pierwszej Komunii św. obędzie się w najbliższą niedzielę 20 września o 14.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w środę o godz. 17.00.
 10. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie  do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 27 września o godz. 14..00. Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku planowana jest na sobotę 29 maja 2021 roku.
 11. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i młodzieży klas VIII rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 17.00
 12. Nasza wspólnota parafialna cieszy się od tego roku czteroma Szafarzami Najświętszej Eucharystii, którzy roznoszą Ciało Pańskie po domach do osób chorych. Zapraszamy do zgłaszania w zakrystii swoich bliskich, którzy nie wychodzą z domów a chcieliby  w każdą niedzielę karmić się Ciałem Chrystusa.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża św.

- we wtorek –  Matki Bożej Bolesnej

  – w środę – św.. męczenników Korneliusza papież i Cypriana biskupa.

w piątek – Święto Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii. A wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa