XXVI Niedziela zwykła

 1. serce2 Wczoraj dzieci naszych szkół przyjęły Pierwszą Komunię Św.. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Piotrowi, paniom Katechetkom Beacie, Elżbiecie i Katarzynie za przygotowanie tej uroczystości. Rodzicom dziękujemy za dar Ołtarza. Bóg zapłać organistom i panom kościelnym.
 2. Dziś o 14.00 Msza święta i spotkanie dla Dzieci i ich Rodziców, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku.
 3. Poświęcenie Różańców dla Dzieci Pierwszokomunijnych będzie w najbliższą niedzielę 04 października o godz. 14.00. Różance dla dzieci Rodzice zakupują we własnym zakresie.
 4. W odpowiedzi na apel Episkopatu Polski ofiarami do puszek przy wyjściu kościoła możemy wesprzeć przeżywających dramat po pożarze na wyspie Lesbos
 5. W czwartek rozpoczniemy Październik – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i Modlitwie Różańcowej. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie codziennie na godz. 17.15, a niedzielę na godz. 16.30. po Nabożeństwie zapraszamy na Eucharystię.
 6. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 7. W czwartek zapraszamy na godz. 20:00 na Godzinę Świętą, podczas której rozważamy Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem
 8. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 oraz o 7,30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od 17.15. W tym dniu Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy ostatnie w tym roku Jerycho Różańcowe, które w piątek potrwa do godz. 21ej i zakończymy rozważaniami i Apelem Jasnogórskim. W sobotę Jerycho od rana do Mszy wieczornej.
 9. W związku z odwołaniem zjazdu Róż Różańcowych w Piekoszowie zapraszamy Róże Różańcowe w sobotę – Pierwszą miesiąca – na 17.15 na Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 10. W najbliższą sobotę odbędzie się w naszej Parafii Dekanalny Dzień Ministranta. Wszystkich ministrantów zapraszamy na godz. 10.00
 11. W najbliższą niedzielę Pierwszą Miesiąca - Niedziela Adoracyjna o godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych .
 12. Wraz ze szkołą nr 28 prosimy o poparcie projektu  budowy przy szkole boiska sportowego. Numer projektu MI 109. Więcej informacji na plakacie.
 13. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Niepokalanowa z nawiedzeniem grobu ks. Jerzego Popiełuszki w sobotę 17 października. Informacje w zakrystii.
 14. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – Św. Wacława, męczennika

- we wtorek– Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- w środę –Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- w czwartek -Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

- w piątek– Św. Aniołów Stróżów;

15. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże!