XXVII Niedziela zwykła

 

 1. rzaniecDziś przeżywamy Niedzielę Adoracyjną

.- o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, podczas, której  poświęcone zostaną  różańce

- o 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza św. w intencji sióstr i braci Serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ufundowanie trzech ornatów maryjnych i obrusu na ołtarz główny.

Szczególne podziękowania pewnej osobie z naszej Parafii za ufundowanie kompletu obrusów maryjnych na wszystkie ołtarze w naszym kościele.

 1. Trwa październik, miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele na godz. 16.30.
 2. W przyszłą niedzielę 11 października będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny, przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 3. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Zapraszamy do wypisywania kartek wspominkowych – rocznych, półrocznych, kwartalnych oraz jednorazowych. Kartki wypominkowe wyłożone są na ołtarzach w bocznych kaplicach w naszym kościele. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii. W listopadzie po Mszach świętych wieczornych będziemy się modlić za zmarłych wyczytując ich imiona.
 4. W czwartek zapraszamy na godz. 20:00 na Godzinę Świętą, podczas której rozważamy Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W najbliższy piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego . Spotkania odbywają się II i IV piątek miesiąca. Zachęcamy nowe osoby do poznawania i umiłowania Słowa Bożego.
 6. Parafialna Pielgrzymka do Niepokalanowa oraz na grób ks. Jerzego Popiełuszki planowana jest na sobotę 17. Października. Informacje w zakrystii.
 7. Możemy już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły 2021 rok.
 8. W związku z faktem, że miasto Kielce znalazło się w tzw. żółtej strefie prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych – zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie odległości.
 9. W tym tygodniu wspominamy

        - w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę

        - w środę – NMP Różańcowej

        - w piątek – bł. Wincentego Kadłubka biskupa

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz do zabrania bezpłatnej gazetki „Cichy Przyjaciel”, która powstała z myślą o tych, którzy poszukują prawdy o Panu Bogu i pragną pogłębiać swoja formację religijną.
 2. Składamy Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i św. Maksymiliana na każdy dzień.