XXVIII Niedziela zwykła

 

 1. rzaniecDziś przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem możemy  złożyć ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny, przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Słowo Boże głosi dzisiaj ks. dyrektor Krzysztof Banasik z naszej Diecezjalnej Caritas
 3. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy we wtorek na godz. 18:00 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwu będzie przewodniczył Artur Skrzypek. Porządek będzie następujący o 17.15 różaniec parafialny, następnie Msza św. z kazaniem, różaniec fatimski i procesja. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 4. 14 października w środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie  Msza święta w intencji  Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy pracują  i pracowali w szkole.
 5. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.. Zapraszamy do wypisywania kartek wspominkowych, które są wyłożone na ołtarzach w bocznych kaplicach. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii.
 6. Msza święta i spotkanie Rodziców i dzieci klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 14.00
 7. Również w najbliższą niedzielę – Niedziela Misyjna, naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać Papieskie Dzieła Misyjne.
 8. Z racji trwającej pandemii i zaostrzeń sanitarnych pielgrzymka do Niepokalanowa zostaje przeniesiona na inny termin .
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w czwartek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;

- w piątek - św. Jadwigę Śląską;

- w  sobotę– św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

- w niedzielę – św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

WYDAWNICTWO PALLOTTINUM KSIĘGARNIA KSIĘGI LITURGICZNE