XXX Niedziela zwykła

 1. chrystusDziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. Dziękujemy za dar tej świątyni. Modlimy się za wszystkich budowniczych i ofiarodawców. Prosimy o niebo dla zmarłych budowniczych tej świątyni dla +ks. Prałata Józefa Zbroszczyka a dla żyjących o Boże błogosławieństwo.
 2. Miesiąc Listopad to szczególny czas pamięci o zmarłych. Jedną z form tej pamięci jest modlitwa Kościoła - modlitwa wypominkowa w której wspominając imiona naszych zmarłych polecamy ich Bożemu miłosierdziu. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej, oraz kaplicy św. Maksymiliana.. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach w bocznych kaplicach.
 3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. na cmentarzach.
 4. Z racji tej Uroczystości Zmiana tajemnic Różańcowych i niedziela adoracyjna będą 08 listopada.
 5. Biskup Ordynariusz udzielił do odwołania dyspensy od udziału we Mszy św. niedzielnej osobom- chorym, na kwarantannie, starszym, opiekującym się małymi dziećmi, osobom, które czują obawę prze zarażeniem. Jednocześnie osobom tym przypomina o uczestniczeniu w Eucharystii za pomocą transmisji poprzez media.
 6. W czwartek zapraszamy na godz. 20:00 na Godzinę Świętą, podczas której rozważamy Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 7. Zachęcamy do zapisania się na „Nieustanny Różaniec 24 Godzinny” , który z inicjatywy Wspólnoty Cichego Przyjaciela, będzie odmawiany w domach przez 24 godziny z 5/6 listopada. Intencje różańca: o wzrost wiary w Kościele Kieleckim, w intencji ks. Bpa Jana oraz wszystkich kapłanów i o nowe powołania. Lista do zapisu w przedsionku Kościoła.
 8. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary poprzez regularne czytania prasy katolickiej. Jest też do zabrania biuletyn Cichego Przyjaciela. W najnowszym numerze wiele informacji na temat rachunku sumienia i spowiedzi małżonków.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii i te przysłane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które przyczyniły się do solidnego odnowienia i zamocowania Krzyża przy ul . Zagórskiej.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Maksymiliana każdy dzień.