I Niedziela Adwentu   adwent1

 1. adwentDzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego.
 2. Msze święte w adwencie tzw. Roratnie będziemy odprawiać w dni powszednie od poniedziałku do soboty o god 6.00 (rano). Po Mszy świętej –Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która rozpoczynamy dziś, za zakończymy w uroczystość 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach. Przychodzimy z lampionami.  Przez cały  Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 3. Trwa kolejna akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach akcji rozprowadzane są świece wigilijne. Możemy je nabywać w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła i w kaplicy św. Maksymiliana tam też możemy nabywać poświęcone opłatki. Opłatki również będą sukcesywnie dostarczane do Rodzin naszej parafii. Ofiary za opłatki jak co roku będą przeznaczone na ogrzewanie i utrzymanie naszej świątyni .
 4. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących. Możemy jeszcze zabrać z kosza przed ołtarzem Tuby Miłosierdzia i wypełnić je produktami. Możemy również sami przekazać potrzebującym bądź złożyć do koszy w kościele.
 5. W czwartek – pierwszy miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Wieczorem zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 6. Zachęcamy do zapisania się na „24 Godzinny Nieustanny Różaniec”, który będzie odmawiać w domach z 3/4 grudnia. Intencje różańca: o wzrost wiary w Kościele Kieleckim, w intencji ks. Bpa Jana oraz wszystkich kapłanów i o nowe powołania. Lista do zapisu na ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca, spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu od godz. 17.15. Nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie odprawione po Mszy świętej o godz. 7:00 i 18:00  
 8. W sobotę - pierwszą miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 9. W najbliższą niedzielę przeżywamy w naszej parafii niedzielę adoracyjną. Tego dnia obchodzić będziemy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie – ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć ten Kościół.                     O godz. 15.15 zmiana tajemnic Różańcowych.
 10. Do zabrania są zdrapki adwentowe dla Rodzin. Po Mszy św. zapraszamy do kaplicy św. Maksymiliana.
 11. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła, patrona ks. Andrzeja, którego ogarniamy naszą modlitwą.                                      Msza św. imieninowa w intencji ks. Andrzeja i ks. Sylwestra będzie sprawowana     12 grudnia o godz. 18:00

- w czwartek  – św. Franciszka Ksawerego prezbitera

- w piątek – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy.  Pamiętajmy o solenizantkach P. Basi naszej Organistce i Pani Basi prowadzącej  Poradnictwo Rodzinne -  Msza w ich intencji w piątek o godz. 18.00

- w niedzielę – Św. Mikołaja, biskupa jest to szczególny dzień dobroci wobec bliźniego.

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień