dla rodziców dzieci pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania
w par. św. Maksymiliana w Kielcach w roku 2021.

 Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

 Parafią właściwą dla przygotowania i udzielania sakramentów jest własna parafia. Ściślej rzecz ujmując: parafia, na terenie której zamieszkujecie wraz z dzieckiem. Dlatego rodziców uczniów SP 24 i SP 28, którzy nie są naszymi parafianami prosimy     o zainteresowanie się przygotowaniami do  Bierzmowania we własnych parafiach.

 Niezbędne informacje dotyczące cyklu przygotowania będą podawane w ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej maksymilian-kielce.pl w zakładce bierzmowani.

Prosimy o złożenie niniejszych kwestionariuszy w kancelarii parafialnej, zakrystii kościoła lub u katechetów uczących w SP 24 i SP 28 do 15 maja, byśmy mogli stworzyć listę kandydatów.

W niektórych przypadkach niezbędne są również (poza kwestionariuszem) następujące dokumenty:

1) Akt Chrztu św. – jeśli Chrzest św. Państwa dziecka odbył się poza parafią św. Maksymiliana, prosimy o załączenie wydanego w parafii chrztu stosownego aktu. Rodzice dzieci ochrzczonych w naszej parafii wypełniają pkt. 5 kwestionariusza (numer aktu znajdziecie na dyplomie/pamiątce Chrztu św.), natomiast nie proszą w kancelarii parafialnej o wydanie aktu.

2) Zezwolenie proboszcza własnej parafii (tam gdzie Państwo mieszkacie) na przygotowanie do sakramentów w par. św. Maksymiliana.

Jeśli nie należą Państwo do par. św. Maksymiliana,                     a z poważnych względów chcielibyście, by właśnie w niej Wasze dziecko przygotowywało się do sakramentu Bierzmowania, będzie to możliwe tylko za pisemną zgodą Waszego księdza Proboszcza.

Prosimy o złożenie powyższych dokumentów razem                   z kwestionariuszem do 15 maja 2021 r.

                                                             Duszpasterze

                                                  par. św. Maksymiliana Kolbe

                                                                  w Kielcach