1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. Jednocześnie w naszej parafii w ramach akcji Pola Nadziei trwa zbiórka do puszek na kieleckie hospicjum. Słowo Boże głosi ks. Krzysztof Banasik – z-ca dyrektora naszej Caritas. Jutro oddawać będziemy cześć NMP Matce Kościoła. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00; 7.30 i 18.00. O godz.. 18.00 będziemy się modlić w intencji Pani Aleksandry Wieloch z racji imienin. Pani Aleksandra prowadzi nasz chór parafialny.

 2. Msza św. i spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców dzisiaj o godz. 17.00.

 3. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W związku z tym o godz. 17.00 zapraszamy na adorację i modlitwy w intencji kapłanów. O godz. 18.00 Msza św., której będzie przewodniczył ks. Bp. Andrzej Kaleta. Serdecznie zapraszamy. Informacje w gablotach.

 4. Na Godzinę Świętą zapraszamy również w czwartek o godz. 19.00.

 5. W najbliższą sobotę (25 maja) w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej:

- o godz. 11.00 Szkoła Podstawowa nr 24

- o godz. 13.00 Szkoła Podstawowa nr 28

W związku z tym: spowiedź dla Dzieci i Rodziców:

- w czwartek (23 maja) od godz. 16.00- SP nr 24 i o godz. 16.30 SP - nr 28

Sprzątanie kościoła przed Pierwszą Komunią świętą w czwartek o godz. 20.00

 1. Uwielbienie w Centrum Miasta odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 19.00 przy Kieleckim Centrum Kultury

 2. Pielgrzymka na Jasną Górę obędzie się w sobotę 01 czerwca. Zapisy w zakrystii.

 3. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej połączona ze zjazdem Apostolatu Margaretka planowana jest na sobotę 08 czerwca. Informacje i zapisy w zakrystii.

 4. Kolejny Festyn Rodzinny odbędzie się w niedzielę 09 czerwca. Osoby pragnące wspomóż organizację festynu prosimy o kontakt z ks. Piotrem Orlikowskim.

 5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w piątek NMP- Wspomożycielki Wiernych.

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy opieki Matki Bożej i Bożego Błogosławieństwa.

 1. Rocznica Pierwszej Komunii świętej dzisiaj o godz. 14.00

 2. W poniedziałek 13 dzień miesiąca, który poświęcony jest Matce Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00 a później Majówka, Różaniec Fatimski i Procesja. Nabożeństwu Fatimskiemu w tym roku będzie przewodniczył Ks. dr Marcin Jastrząb – Kanclerz naszej Kurii

 3. Na Godzinę Świętą zapraszamy w czwartek o 19.00

 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w najbliższy piątek o godz. 16.45 – SP nr 24 a godz.. 18.30 - SP nr 28

 5. Pierwsza Komunia w 2025 roku planowana jest na sobotę 31 maja.

 6. W najbliższą niedzielę kończy się czas zapisywania do Sakramentu Bierzmowania. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców i młodzieży w niedzielę o godz. 17.00.

 7. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii zbiórka do puszek na kieleckie hospicjum w ramach akcji Pola Nadziei. Słowo Boże będzie głosił ks. Krzysztof Banasik – z- ca dyrektora Caritas.

 8. Zapraszamy do zapisywania się na 24–godzinny Nieustanny Różaniec z 14/15 maja. Lista do zapisów na poszczególne godziny w zakrystii.

 9. Na sobotę 1 czerwca planowana jest parafialna pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolski zjazd Róż Różańcowych. Informacje i zapisy w zakrystii.

 10. SP nr 24 zaprasza na Dzień Otwarty w piątek 17 maja: od godz. 16.30 do 18.00

 11. Biskupi Polscy apelują o ochronę Zycie od poczęcia do naturalnej śmierci. Treść komunikatu w gablocie i na stronie naszej Parafii.

 12. Możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Francji – informacje w gablocie.

 13. W liturgii wspominamy

we wtorek – św. Macieja, apostoła,

w czwartek - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitra i męczennika

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

Kościół nie przestaje przypominać, że «godność każdej istoty ludzkiej ma charakter istotowy i obowiązuje od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Uznanie tej godności jest niezbywalnym warunkiem wstępnym ochrony egzystencji osobistej i społecznej, a także niezbędnym warunkiem tego, by braterstwo i przyjaźń społeczna mogły się urzeczywistniać między wszystkimi narodami na ziemi». Opierając się na tej nienaruszalnej wartości ludzkiego życia, magisterium Kościoła zawsze wypowiadało się przeciwko aborcji. Św. Jan Paweł II pisze o tym: «Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. […] Dzisiaj jednak świadomość jego zła zaciera się stopniowo w sumieniach wielu ludzi. Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia. Wobec tak groźnej sytuacji szczególnie potrzebna jest dziś odwaga, która pozwala spojrzeć prawdzie w oczy i nazywać rzeczy po imieniu, nie ulegając wygodnym kompromisom czy też pokusie oszukiwania siebie. […]

Właśnie w przypadku przerywania ciąży można się dziś często spotkać z dwuznacznymi określeniami, jak na przykład ‘zabieg’, które zmierzają do ukrycia jego prawdziwej natury i złagodzenia jego ciężaru w świadomości opinii publicznej. Być może, samo to zjawisko językowe jest już objawem niepokoju nurtującego sumienia. Jednak żadne słowo nie jest w stanie zmienić rzeczywistości: przerwanie ciąży jest – niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane – świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem». Nienarodzone dzieci są zatem «najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj odziera się je z ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i ustanawiając prawa, by nikt nie mógł temu przeszkodzić».  Należy zatem stwierdzić z całą mocą i jasnością, nawet w naszych czasach, że «obrona rodzącego się życia jest ściśle związana z obroną jakiegokolwiek prawa człowieka»” (Deklaracja Dignitas infinita, 47).

W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Będą one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca.

Podpisali Członkowie Rady Stałej

Konferencji Episkopatu Polski

Jasna Góra, 2 maja 2024

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca - Niedziela Adoracyjna. O 15.00- Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych, a o 16.30 Nabożeństwo Majowe.

 2. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej , a w niedzielę i uroczystości o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy.

 3. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

 4. Spotkanie Rycerstwo Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.

 5. Rocznica Pierwszej Komunii św. w najbliższą niedzielę o godz, 14.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed tą Uroczystością w czwartek o godz. 17.00.

 6. Zapraszamy do zapisywania się na 24–godzinny Nieustanny Różaniec z 14/15 maja. Lista do zapisów na poszczególne godziny w zakrystii.

 7. Rodzinna Rowerowa Majówka z udziałem ks. Bp. Mariana Florczyka odbędzie się w sobotę 18 maja. Zapisy w biurze Caritas i sportowych obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 8. Na sobotę 1 czerwca planowana jest parafialna pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolski zjazd Róż Różańcowych. Informacje i zapisy w zakrystii.

 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we poniedziałek– Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

- we wtorek – Uroczystość NMP Matki Łaski Bożej, głównej Patronki Miasta

- w środę – św. Stanisława Bp. i męczennika- patrona Polski i naszej Diecezji

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 2. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nadchodzącym tygodniu opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana. na każdy dzień.

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej modlitwy za kierowców pod hasłem – Na drogach jesteśmy bliźnimi”

 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz.16.30.

 2. W czwartek pierwszy miesiąca o 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 3. Również w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00

 4. W piątek 3- go Maja - Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każda niedzielę. Po każdej Mszy św. odnowienie aktu oddania Polski NMP. Nabożeństwo Majowe o godz. 16.30

 5. Również w piątek pierwszy miesiącaNabożeństwo pierwszo piątkowe będzie po Mszy świętej wieczornej a następnie rozpoczniemy modlitewne Jerycho, które będzie trwało do godz. 22.00 i w sobotę od 6.30. Zakończymy w sobotę Mszą świętą o godz. 18.00. Spowiedź na Mszach świętych.

 6. W sobotę pierwsza miesiąca – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

 7. W niedzielę pierwsza miesiąca – Niedziela Adoracyjna, a o godz. 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia i o 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.

 8. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasna Górę odbędzie się w sobotę 11 maja. Informacje na stronie Duszpasterstwa „ Wesoła 54”

 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy

- w środę – Św. Józefa Rzemieślnika;

- w czwartek – św. Atanazego- biskupa

- w sobotę – Św. Floriana męczennika

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii

 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Szczególną prośbę kierujemy do
  wszystkich o modlitwę w intencji nowych i świętych powołań.

 2. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek o 19.00.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  - we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha B.M., głównego patrona Polski – Odpust w parafii św. Wojciecha, ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
  - w czwartek – św. Marka Ewangelisty

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 2. Bóg zapłać na wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Tydzień Biblijny może być dla nas szansą na ożywienie wiary poprzez głębsze i bardziej świadome wsłuchiwanie się w Słowo Boga zawarte w Piśmie Świętym.

 2. Dziś o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Dzieci i Rodziców przed Pierwszą Komunią świętą.

 3. Jest jeszcze kilka wolnych godzin na Nieustający Różaniec. Lista w zakrystii.

 4. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy świętej wieczornej.

 5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 19.00.

 6. Trwają zapisy uczniów klas VII do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
  w roku 2024/2025. Zapisy w formie elektronicznej do końca kwietnia.

 7. Szkoły Katolickie- im. Św. Stanisława Kostki oraz Św. Jadwigi Królowej ogłaszają nabór do swoich szkół. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

 8. Również szkoła nr 28 ogłasza Nabór uczniów na nowy rok i organizuje dzień otwarty 25 kwietnia. Szczegółowe informacje na plakacie

 9. Zapraszamy na I Ogólnopolski Konkurs Organowy uczniów diecezjalnych Studiów Organistowskich, który odbędzie się w Katedrze 20 kwietnia o godz. 10.00.

 10. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w najbliższą sobotę. O godz. 10.00 Msza św. i poświęcenie motocykli, wspólna przejażdżka i ognisko.

 11. Nasza Parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci nad morze do Władysławowa- Chłapowa w dniach 07 – 18 lipiec. Informacje i zapisy w zakrystii.

 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

Kielce, dnia 12 kwietnia 2024 r.

  

KOMUNIKAT

Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej!

 

Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie.

 Wasz Biskup

JAN PIOTROWSKI

 1. Dziś uroczystość Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Naszymi ofiarami do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas Diecezjalną. Do koszyka przy ołtarzu możemy tez składać skarbonki z jałmużną wielkopostną. Pragniemy w to Święto podziękować naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących z naszej wspólnoty.

 2. Dziś o godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia i o ogdz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.

 3. Z racji Oktawy WielkanocyUroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na poniedziałek 08 kwietnia.. Msze św. jutro o godz. 7.00; 9.00 i o godz. 18.00. Na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej

 5. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek o 19.00

 6. Msza św. i spotkanie Dzieci i Rodziców przed Pierwszą Komunią świętą w najbliższą niedzielę o godz. 14.00.

 7. Zapraszamy do zapisywania się na Nieustanny Różaniec z 14 /15 kwietnia . Lista na poszczególne godziny w zakrystii

 8. Trwają zapisy do Sakramentu Bierzmowania formie elektronicznej Deklaracja zgłoszeniowa i wszelkie informacje na stronie naszej Parafii

 9. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego obędzie się w sobotę 20 kwietnia. O godz. 10.00 będzie Msza św i poświęcenie motocykli. Informacje na plakatach.

 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 12. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy, by Zmartwychwstały Chrystus obdarzał swą mocą, pokojem, radością i nadzieją.

 1. Trwamy w radości Zmartwychwstania Chrystusa. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego

Bóg zapłać” wszystkim osobom, którzy pomogli Ks. Piotrowi Orlikowskiemu przygotować Ciemnicę i Grób Pański, dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

-„Bóg zapłać” Kościelnym, Organistom, Ministrantom i Lektorom, osobom czytającym i śpiewającym za oprawę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego. Różom Różańcowym i młodzieży za przygotowanie adoracji. Bóg zapłać za podzielenie się święconką, dzięki waszej życzliwości ponad 45 rodzin otrzymało paczki na święta przygotowane przez grupę charytatywną naszej Parafii.

 1. Z żalem informujemy, że zmarł tato naszego ks. Kamila. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 04 kwietnia o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Kozłowie Małogoskim. Dla chętnych na wyjazd na pogrzeb będzie bezpłatny autokar. Wyjazd o 11.30 z parkingu obok basenu. Zapisy w zakrystii.

 2. W najbliższą środę o godz. 18.00 obędzie się Msza św. w intencji rowerzystów na rozpoczęcie sezonu. Mszy będzie przewodniczył ks. Bp. Marian Florczyk, który po Mszy poświęci rowery. Serdecznie zapraszamy.

 3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie 15 minut przed Mszą świętą wieczorną.

 4. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, Różaniec w intencji Ojczyzny wyjątkowo o godz. 17.00 a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

 5. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte o godz. 7.00 oraz o godz.7.30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszopiątkowym . Spowiedź na Mszach świętych porannych i popołudniu od godz. 17.30.

 6. W sobotę – Pierwsza Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

 7. Przyszłą niedzielę –niedziela adoracyjna o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i o 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych. Jest to zarazem Uroczystość Miłosierdzia Bożego - patronalne święto Caritas. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieła Caritas w naszej Diecezji.

 8. Trwają zapisy do Sakramentu Bierzmowania formie elektronicznej Deklaracja zgłoszeniowa i wszelkie informacje na stronie naszej Parafii

 9. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego obędzie się w sobotę 20 kwietnia. O godz. 10.00 będzie Msza św i poświęcenie motocykli. Informacje na plakatach.

 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy trwania w radości Zmartwychwstania Pańskiego.

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.

 2. Najważniejsze wydarzenia zbawcze tego Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obmyciem nóg. Na zakończenie poświęcenie chlebków, które zabierzemy do naszych domów na pamiątkę ostatniej wieczerzy. Adoracja w ciemnicy do godz. 24.00. Zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 21.00.

Wielki Piątek – to dzień śmierci Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00,- o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka, którą rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00 a po niej Liturgia Męki Pańskiej- Adoracja Krzyża i Komunia święta. Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Po liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00.

Do godz. 21.00 czuwanie poprowadzą Koła Różańcowe, a godz.. 21.00 zapraszamy na czuwanie prowadzone przez młodzież. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobotapoświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godziny 8.00 do 13.30, co pół godziny. W czasie poświęcenia pokarmów do wystawionych koszy będzie można włożyć produkty dla potrzebujących. Prosimy aby były to produkty zapakowane. Osoby potrzebujące zapraszamy w sobotę na godz. 14.00 do sali obok zakrystii po ofiarowane produkty.

Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy o godz. 19.00. Czuwanie przy

grobie do godziny 22:00. Tą liturgia rozpoczniemy w naszej Ojczyźnie Wielka Nowennę przed Dwutysiacleciem Dzieła Odkupienia.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiegoo godz. 6.00 Rezurekcja i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. Następne Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 17.00.

Liturgii Wigilii Paschalnej i Rezurekcji będzie przewodniczył ks. Bp. Marian Florczyk

Poniedziałek Wielkanocny (II dzień świąt) – Msze święte jak w niedzielę.

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16.00 – 17.45.

 2. Możliwość spowiedzi w poniedziałek, wtorek, środę podczas Mszy św. porannych i wieczorem o godz. 17.30.

 3. We wtorek o 19.00 z parafii św. Wojciecha wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Kielc.

 4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne i prasę katolicką.

 5. Jeszcze dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 6. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego planowane jest na 20 kwietnia w naszej Parafii.. O godz.10.00 Msza św. i poświęcenie motocykli.

 7. Zapisy do Sakramentu Bierzmowania w formie elektronicznej. Informację na stronie parafialnej.

 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do wtorku. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Bogumił Kusiak– Proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach Plan rekolekcji : dzisiaj o godz. 7.00;9.00; 10.30: o 12.00; 14.00 oraz o godz. 16.40 ,Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. W poniedziałek i wtorek 7.00, 9,00, 1100, i 18.00. We wtorek o 11.00 Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia. Spowiedź podczas całych rekolekcji.
 2. Również we wtorek przeżywamy Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. O godz., 18 będzie Msza św. za naszego pierwszego proboszcza ks. Józefa Zbroszczyka z racji imienin – od Róż Różańcowych
 3. Osoby starsze i chore, które już nie opuszczają swoich mieszkań i nie mogą przybyć na Rekolekcje odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 23 marca od godz. 9.00. Osoby te możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Wczoraj w naszej Diecezji rozpoczęła się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Program peregrynacji w gablotach.
 5. Księża Biskupi Polscy zachęcają do udziału w Nowennie 2120- w intencji Ojczyzny, zgody narodowej poszanowania życia. Wszelkie informacje w gablotach i na stronie internetowej – nowenna 2120.pl
 6. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Drogę Krzyżową na Karczówkę odbędzie się w piątek 22 marca. Początek Mszą św. o godz. 17.00 w kościele NMP
 7. Natomiast Ekstremalna Doga Krzyżowa odbędzie się w nocy z 22 na 23 marca. Początek Mszą św. o godz. 18.30 w Parafii św. Franciszka. Zapisy na stronie internetowej. Informacje na plakacie
 8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się konkurs na największą i najpiękniejszą palmę
 9. Zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
 10. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła u Pana Kościelnego. Cena baranka to wartość ciepłego posiłku.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa i dobrze przeżytych rekolekcji.

1. Wczoraj młodzież naszych szkół przez posługę ks. Bp. Jana Piotrowskiego otrzymała Sakrament Bierzmowania. Serdeczne podziękowania dla ks. Piotra Orlikowskiego za przygotowanie młodzieży do tego sakramentu. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza na potrzeby Parafii.
2. Gościmy w naszej wspólnocie zespół SOLOWEJ z Tarnopola z pieśniami wielkopostnymi. Możemy nabyć ich płyty.
3. W czwartek o godzinie 18.00 będzie Msza Święta w intencji naszego Księdza Proboszcza Grzegorza z racji przypadających imienin. Serdecznie zapraszamy.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 17.15 – dla Dzieci, i po Mszy świętej o godz. 18.30 – dla Dorosłych i Młodzieży, oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30.
5. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży naszych szkół
- o godz. 10.30 dla dzieci (kl 0- 5) i o godz. 14.00 dla młodzieży( kl od 6 do 8).
W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 ( kl 6,7,8,), o godz. 10.00 ( kl 4,5) i o godz. 12.00 ( kl , O, 1. 2 i 3)
6. Za tydzień w niedziele rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne. Porządek rekolekcji :
Niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 10.30; o 12.00; 14.00 oraz o 16.40 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św., w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 9.00, 11.00, i 18.00
We wtorek o 11.00 Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia.
Rekolekcje poprowadzi o. Bogumił – proboszcz parafii św. Franciszka w Kielcach
7. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 19.00
8. W dniach 16- 23 marca w naszej Diecezji będziemy przeżywać peregrynację relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. W naszym dekanacie relikwie będą 16/17 w Katedrze. W związku z tym wydarzeniem 11 marca w naszym Seminarium odbędzie się konferencja zatytułowana – „Droga do Świętości” Program peregrynacji w gablotach.
9. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy.
10. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Cena baranka to ciepły posiłek dla potrzebującego dziecka.
11. Jest jeszcze kilka wolnych godzin na Nieustający Różaniec z 14 na 15 marca
12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej
13. Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
14. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 17.15 – dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży oraz Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.40.

 2. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 młodzież naszych szkół przez posługę Ks. Bp Jan Piotrowskiego przyjmie Sakrament Bierzmowania . Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców w czwartek o godz. 17.00.

 1. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

 2. W czwartek – pierwszy miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec za Ojczyznę a następnie Msza św. w intencji Ojczyzny i o nowe powołania.

 3. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

 4. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy obędzie się w sobotę 09 marca. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy basenie Zapisy jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii.

 5. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła możemy nabywać baranki wielkanocne. Cena baranka to ciepły posiłek dla potrzebującego dziecka.

 6. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży naszych szkół rozpoczną się w przyszłą niedzielę - o godz. 10.30 dla dzieci (kl 0- 5) i o godz. 14.00 dla młodzieży (kl od 6 do 8). W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 (kl 6,7,8,), o godz. 10.00 ( kl 4,5) i o godz. 12.00 ( kl , O, 1. 2 i 3)

 7. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu - 17 marca

 8. Możemy zapisywać się na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 marca

 9. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie zespół SOLOWEJ z Tarnopola z pieśniami wielkopostnymi, Będzie można nabyć ich płyty.

 10. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Kazimierza Królewicza.

 11. W piątek obchodzimy Dzień Kobiet – wszystkie Panie obejmujemy naszą modlitwą i życzliwością

 12. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie poświęcone tematowi  „POJEDNANIA w małżeństwie i rodzinie”, które odbędzie się w sobotę 9 marca o godz. 10.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 14. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

 15. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa.

 1. Dzisiejsza niedziela II Wielkiego Postu, jest zwaną „Ad Gentes”, jest to dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami pochodzącymi z Polski. Naszymi ofiarami składanymi dziś do puszek, możemy wesprzeć pracę misjonarzy.
 2. Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj o godz. 14.00
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych - Drodze Krzyżowej, w piątki o godz. 17.15 dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym niedzielę o godz. 16.40
 4. W ramach Jałmużny Wielkopostnej z kosza przy ołtarzu możemy zabrać Skarbonki Miłosierdzia
 5. Na Krąg Biblijny zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca, Msze święte o godz. 7.00 oraz 7.30 i 18.00. z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od godz. 17.15.
 8. W sobotę – pierwsza miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 9. Najbliższa niedziela- pierwsza miesiąca – niedziela adoracyjna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 10. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy obędzie się w sobotę 09 marca. Informacje w gablotach . Zapisy w zakrystii.
 11. Nocna Droga Krzyżowa z Dąbrowy na święty Krzyż będzie 1 – 2 marca. Informacje na plakatach.
 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła
 13. . Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień. Szczególnie w modlitwach polecamy wszystkie Panie z racji zbliżającego się dnia Kobiet
 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki - o godz. 17:15 – dla Dzieci, i o godz. 18:30 – dla Dorosłych i Młodzieży oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele o godz. 16:40Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

 2. Najbliższa niedziela – II Wielkiego Postu, jest niedzielą zwaną „Ad Gentes”, jest to dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami, którzy pochodzą z Polski, a pracują na misjach. Naszymi ofiarami składanymi w tym dniu do puszek, będziemy mogli wesprzeć ich pracę.

 3. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy obędzie się w sobotę 09 marca. Informacje w gablotach. Zapisy w zakrystii.

 4. Nocna Droga Krzyżowa z Dąbrowy na święty Krzyż będzie 1 – 2 marca. Informacje na plakatach.

 5. W liturgii wspominamy:

w czwartek - Katedry św. Piotra Apostoła

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.

Nocna Droga Krzyżowa

 

 1. Wyjazd dzieci na zimowisko do Rabki Zdroju jutro o godz. 8.00 z parkingu obok basenu.
 2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, w związku z tym w piątek 16.02 odbędzie się Droga Krzyżowa na Święty Krzyż w intencji trzeźwości. Początek o godz. 18.00 w kościele w Nowej Słupi. O godz. 20.30 Msza św. w Bazylice na Św. Krzyżu. Więcej informacji na stronie internetowej Duszpasterstwa Trzeźwości.
 3. W środę razem z całym Kościołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.
  Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, na każdej Mszy posypanie głów popiołem Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 4. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30dla Dorosłych i Młodzieży.
 5. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym
  o godz. 16.40 . Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
 6. W czwartek o godzinie 19:00 zapraszamy na Godzinę Świętą.
 7. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w dniach 12- 14 kwiecień w auli Duszpasterstwa Rodzin przy. al. IX- Wieków Kielc 15. Informacje na stronie Duszpasterstwa Rodzin.
 8. Przedszkole Sióstr Kolegium Św. Rodziny rozpoczyna nabór dzieci na rok 2024/ 25
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary składana na potrzeby naszej Parafii.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracyjna. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
2. Spotkanie dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, ich Rodziców wraz z poświęceniem i wręczeniem dzieciom książeczek dzisiaj o godz. 14.00.
3. Spotkanie i Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania dzisiaj o godz. 17.00
4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej oraz wybory parafialnego zarządu Rycerstwa w środę po Mszy św. wieczornej.
5. W czwartek o godzinie 19:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mękę Pańską.
6. Wyjazd na czuwanie Apostolatu Margaretka do Imbramowic planowane jest na najbliższy piątek. Wyjazd o 17.15. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji w gablotach.
7. Zachęcamy do zapisania się na „24 Godzinny Nieustanny Różaniec”, z 14/15 lutego. Lista do zapisu w zakrystii.
8. Składamy serdeczne podziękowanie Różom Różańcowym za przekazane 3000 zł na cele Parafialne.
9. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorych, będziemy modlić się za chorych i cierpiących w naszych rodzinach i naszej wspólnocie.
10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – św. Agaty dziewicy i męczennicy. Na każdej Mszy Św. poświęcenie chleba
- we wtorek - św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
- w sobotę – Św. Scholastyki dziewicy
11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.

 1. Dzisiaj na Mszach o godz.10.30 i 12.00 wystąpi zespól Małe Wolanecki z Dębskiej Woli i Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta z Morawicy z koncertem Noworocznym
 2. W czwartek – pierwszy miesiąca- o godz.17.15 różaniec w intencji Ojczyzny a następnie o godz. 18,00 Msza za Ojczyznę i nowe powołania.
 3. Na Godzinne Świętą zapraszamy w czwartek o godz. 19.00
 4. W najbliższy piątek przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarami na tacę wspieramy zakony klauzurowe w naszej diecezji. Również w piątek kończy się okres śpiewania kolęd, dlatego zapraszamy na wspólne kolędowanie przy szopce po Mszy wieczornej. Po kolędowaniu rozbierzemy naszą szopkę.
 5. Również w piątek – pierwszy miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o 7.00 oraz 18.00. Spowiedź podczas Mszy świętych oraz popołudniu od godziny 17.30.
 6. W sobotę – pierwszą miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15, a później Msza święta. Jest to również wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła po każdej Mszy św. błogosławieństwo gardła świecami.
 7. Za tydzień przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca - adoracyjną. O godzinie 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 8. Spotkanie i Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 17.00
 9. Spotkanie dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, ich Rodziców wraz z poświęceniem i wręczeniem dzieciom książeczek w najbliższą niedzielę o 14.00.
 10. Nasza Parafia organizuje wyjazd w ferie do Rabki Zdroju. Zwolniło się kilka miejsc. Informacje w zakrystii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Nasza uwagę kierujemy w stronę Biblii, która jest Słowem Życia niosącym Zbawienie. Zachęcamy do podjęcia osobistej lektury Pisma Świętego.
2. Msza św. i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj o godz. 14.00.
3. Gościmy też zespół „Wspólnota Dzieci Tarnopolszczyzny”, który wspiera domy dziecka w Tarnopolu
4. Również przypada Dzień Babci i Dziadka pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach i okażmy Im nasza wdzięczność
5. W przyszłą niedziele na Mszach o godz.10.30 i 12.00 wystąpi zespól Małe Wolanecki z Dębskiej Woli i Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta z Morawicy z koncertem Noworocznym
6. Na Godzinę Świętą zapraszamy w czwartek o godz. 19.00
7. Nasza Parafia organizuje wyjazd w ferie do Rabki Zdroju w dniach 12-15 lutego. Zwolniło się kilka miejsc. Informacje i zapisy w zakrystii.
8. Porządek kolędy:
22 styczeń ( poniedziałek) – od 15.30 – blok - ul Szymanowskiego 3 ( 2 ks)
- ul. Bohaterów Warszawy 11( 2 ks)
23 styczeń( wtorek) od 15.30 – ul. Bohaterów Warszawy 17( 2 ks)
- ul. Bohaterów Warszawy 13( 2 ks)
24 styczeń(środa) od 15.30 - ul. Bohaterów Warszawy 15( 2 ks)
oraz kolęda na zgłoszenie,
Odwiedzimy te rodziny, które w wyznaczonym czasie nie mogły być obecne. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii.
Składamy serdeczne podziękowanie za wspólne spotkanie, modlitwę i rozmowy oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
W związku z zakończeniem kolędy od czwartku kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki od godz.16.00. do 17.45 i w soboty od godz. 9.00 do 10.00
9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w środę – św. Franciszka Salezego, bp i doktora Kościoła
- w czwartek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła
- w piątek – Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
- w sobotę– bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;
10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego patrona św. Maksymiliana.

 

 1. W najbliższą środę rozpoczynamy tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 24 stycznia.
 2. Msza św. i spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania w najbliższą niedzielę o 14.00
 3. Również w przyszła niedzielę przypada Dzień Babci i Dziadka pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach i okażmy Im nasza wdzięczność
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego, która ma Nas zachęcić do lektury Pisma Świętego, aby Słowo Boże kształtowało postawy w naszym chrześcijańskim życiu
 5. Będziemy też gościć zespół „Wspólnota Dzieci Tarnopolszczyzny”
 6. Porządek kolędy:

15 syczeń ( poniedziałek) – od 15.30 – ul. Mazurska 64 ( 2 ks)

- ul. Mazurska 66 ( 2 ks.)

16 styczeń (wtorek) – od 15.30 – ul. Mazurska 70 ( 2 ks)

- ul. Mazurska 77 ( 2 ks)

17 syczeń ( środa) –od 15.30 – ul. Mazurska 68 ( 3 ks)

- ul Spółdzielcza 8 ( 1 ks)

18 styczeń ( czwartek ) od 15.30 – ul. Zagórska 70 i 72 ( 3 ks)

- ul. Spółdzielcza 6 ( 1 ks)

19 styczeń ( piątek) – od 15.30 – ul. Zagórska 66 i 68 ( 3 ks)

- ul. Spółdzielcza 4 (1 ks)

20 styczeń ( sobota) – od 9.00 – ul. Zagórska 64 ( 2 ks)

- ul. Zagórska 57 ( 2 ks)

22 styczeń ( poniedziałek) – od 15.30 – blok - ul Szymanowskiego 3 ( 2 ks)

- ul. Bohaterów Warszawy 11( 2 ks)

23 styczeń( wtorek) od 15.30 – ul. Bohaterów Warszawy 17( 2 ks)

- ul. Bohaterów Warszawy 13( 2 ks)

24 styczeń(środa) od 15.30 - ul. Bohaterów Warszawy 15( 2 ks)

oraz kolęda na zgłoszenie

odwiedzimy te rodziny, które w wyznaczonym czasie nie mogły być obecne

Zgłoszenia i zapisy w zakrystii.

Składamy serdeczne podziękowanie za wspólne spotkanie, modlitwę i rozmowy oraz za ofiary składane na potrzeby Naszej Parafii

7.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę– św. Antoniego, opata

- w piątek– św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.
 1. Dziś przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Wspominamy swój własny chrzest. Dzisiejszym świętem kończy się okres Bożego Narodzenia.

 2. Przeżywamy również dzisiaj Dzień Seminaryjny. Modlimy się i ofiarami na tacę wspieramy nasze Seminarium Duchowne

 3. Msza św. w intencji Pszczelarzy dzisiaj o godz. 9.00

 4. Porządek Wizyty Duszpasterskiej

08 styczeń ( poniedziałek) – od 15.30 - ul. Herberta ( 2 ks)

- ul. Szczecińska blok nr 3 ( 2 ks)

09 styczeń ( wtorek) – od 15.30– ul. Sandomierska 160 ( 2 ks)

- ul. Sandomierska 158 ( 2 ks)

10 styczeń ( środa)- od 15.30 - ul. Sandomierska 156( 2 ks)

ul. Pomorska 100 ( 2 ks)

11 styczeń ( czwartek) – od 15.30 – ul. Szczecińska 17 ( 2 ks)

- ul. Spółdzielcza 5 ( 2ks)

12 styczeń ( piątek)- od 15.30 – ul. Spółdzielcza 7 ( 2 ks)

- ul. Spółdzielcza 3 ( 2 ks)

13 styczeń (sobota) – od 9.00 - ul. Kujawska 19 ( 2 ks)

- ul Spółdzielcza 9( 2 ks)

15 styczeń ( poniedziałek) – od 15.30 – ul. Mazurska 64 ( 2 ks)

- ul. Mazurska 66 ( 2 ks.) 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana.

 

1. Dziś na każdej Mszy świętej Odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich. Dziś również przypada zakończenie Starego Roku. O godz. 17.00 Msza święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne.
2. Jutro w poniedziałek 1 stycznia początek Nowego Roku 2024. Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to także Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
3. W czwartek Pierwszy miesiąca o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a nastepnie Msza św. za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej
4. W piątek Pierwszy Miesiąca: Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, oraz o 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym . Spowiedź na Mszach św. i wieczorem od 17.30.
5. W sobotę Pierwszą Miesiąca przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła– na każdej Mszy św. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Misje.
- W tym dniu po każdej Mszy św. dzieci z naszej scholi parafialnej będą przy wyjściu z kościoła rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów dla scholi.
- o godz. 12.00 będzie Msza św. w intencji ks. Prałata Lucjana Sito z racji Jego imienin od Róż Różańcowych.
- o godz. 16.15 - Nabożeństwo do Niepokalanego serca NMP a później o 17.00 Msza św.
6. W niedzielę Pierwsza Miesiąca –o godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych i Opłatek dla Róż Różańcowych i dla grona przyjaciół Seminarium. Będziemy również w w tym dniu w naszej wspólnocie obchodzić Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć alumnów i profesorów naszego Seminarium. Ofiarami na tacę będziemy mogli wesprzeć nasze Seminarium.
7. Również w najbliższą niedzielę o 9.00 będzie msza św. w intencji Pszczelarzy
8. Z racji dnia seminaryjnego adoracja będzie w sobotę w Uroczystość Trzech Króli.
9. Gala finałowa Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek odbędzie się w Katedrze w środę 3 stycznia o godz. 17.00 Serdecznie zapraszamy.
10. Porządek Wizyty Duszpasterskiej
02 styczeń (wtorek) od 15.30 – ul. Sandomierska ( bez bloków) (2 ks)
- ul. Mąchocka ( 2 ks.)
03. styczeń (środa) – od 15.30 – ul. Mazurska ( 2 ks)
- ul –Łysogórska, Cisowa, Jodłowa -( 1 ks.)
04 styczeń (czwartek) – od 15.30 – ul. Pomorska ( bez bloków) – (2 ks.)
- ul. Wawrzyńskiej ( 2ks)
05 styczeń ( piątek) – od 15.30 – ul. Radostowa ( 2 ks)
Pierwszy miesiąca - ul. Szczecińska ( bez bloków)
- i blok -Zagórska 71( 1ks)
08 styczeń ( poniedziałek) – od 15.30 - ul. Herberta ( 2 ks)
- ul. Szczecińska blok nr 3 ( 2 ks)
11. Przez okres Kolędy – Kancelaria Parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki
od godz. 8.00 do 9.00 oraz w soboty od godz. 16.30 do 17.45. Podczas kolędy zachęcamy również do spowiedzi podczas Mszy św. porannych Planowany porządek całej kolędy jest umieszczony w gablotach i na stronie internetowej naszej Parafii..
12. W nowym tygodniu życzymy wszelkich łask i Bożego Błogosławieństwa.