Kielce, dnia 29 kwietnia 2022 r.

 Komunikat Biskupa Kieleckiego

przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, Patronki Kielc

Drodzy Kielczanie,

zbliża się Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ - PATRONKI miasta Kielce. Serdecznie zapraszam duszpasterzy wraz z wiernymi, szczególnie należącymi do grup maryjnych i czcicielami Matki Bożej - na uroczystości, które odbędą się w sobotę - 7 maja w bazylice katedralnej w Kielcach. O godz. 19.00 będzie sprawowana Msza święta, a następnie udamy się w procesji różańcowej ulicami Kielc i zawierzymy nasze miasto i jego mieszkańców naszej Patronce. Uroczystościom będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

Wszystkich mieszkańców naszego miasta polecam opiece Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

Z darem Pasterskiego Błogosławieństwa

    Wasz Biskup

  † Jan Piotrowski