IMG 20211127 142501a

akomunikat

Komunikat Ks. Biskupa pdf

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

W przeddzień rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego Biskup Kielecki Jan Piotrowski wygłosił swoją katechezę na antenie Radia Maryja. – Kościół z natury jest misyjny – mówił Pasterz naszej diecezji.

– Ta refleksja ma obudzić świadomość tożsamości chrześcijańskiej. Wiara, jaką zostaliśmy obdarowani, jest darem dla wszystkich. Tą przestrzenią dzielenia się wiarą jest Kościół, który z natury jest misyjny. Nie może więc nie głosić Ewangelii. Takie jest chrześcijańskie powołanie. Warto powrócić do Kościoła w Polsce, jego tradycji misyjnych, obecności Papieskich Dzieł Misyjnych, będących „długą ręką Ojca Świętego”, pomagającą krajom misyjnym. To uniwersalizm wiary, która nie zamyka się w getcie naszych upodobań, ale się tak daleko jak się spojrzenie naszej wiary. Miłość zawsze jest dynamiczna i pobudza nas, by dzielić się nadzieją – tłumaczył biskup kielecki.

tekst za: em.kielce.pl

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza wszystkich wiernych, kapłanów i osoby życia konsekrowanego na uroczyste zakończenie Jubileuszu 850-lecia istnienia Katedry, któremu będzie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Uroczystość odbędzie się w sobotę, 2 października o godz 12.00.

Gloria Dominia

Nr OA – 82/21                                Kielce, dnia 10 lipca 2021 r.

Drodzy Diecezjanie!

            Troska o zdrowie obywateli jest obowiązkiem państwa. Odpowiadając na prośbę Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 9 lipca br., który podjął działania i zorganizował akcję Zaszczep się w wakacje, zachęcam Czcigodnych księży, osoby konsekrowane i wiernych świeckich naszej diecezji, szanując wolność wyboru każdej osoby, aby skorzystać z tych możliwości, jakie daje w tym zakresie propozycja Wojewody Świętokrzyskiego.

                   Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa

          Wasz biskup

       † Jan Piotrowski

Kielce, dnia 25 czerwca 2021 r.

Nr OA – 70/21

 

Drodzy Diecezjanie!

Kilka dni temu gwałtowna burza wyrządziła wiele szkód mieszkańcom części Województwa Małopolskiego i Świętokrzyskiego. Wiele rodzin poniosło znaczne straty materialne. Wierni ci liczą na akt solidarności z naszej strony.

Ewangeliczna zasada „jeden drugiego brzemiona noście” (Ga 6,2), mimo naszych niedostatków, zachęca nas, aby podjąć wyzwanie solidarności z poszkodowanymi.

Zatem zwracam się z serdeczną prośbą do Czcigodnych Księży Proboszczów oraz wszystkich wiernych diecezji kieleckiej: w niedzielę 27 czerwca lub w niedzielę 4 lipca 2021 r. podczas każdej Mszy Świętej we wszystkich parafiach módlmy się za poszkodowanych, a przed kościołami zorganizujmy zbiórkę datków dla nich.

Uprzejmie proszę, aby zebrane środki wpłacić na konto Diecezji Kieleckiej: 59 1240 1372 1111 0000 1249 1269, z dopiskiem POMOC, albo do kasy kurialnej.

Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi zdołamy wesprzeć naszych braci i siostry, którzy znaleźli się w potrzebie.

           Wszystkim wiernym z serca błogosławię

   Wasz Biskup    

† Jan Piotrowski

 Spowiedź

w dni powszednie - rano na porannych mszach św.

                             - po południu w godz 17.30 - 18.00 /przed wieczorną mszą św/.

 

 W kościele może przebywać  -1 os na 15 m2,                         możemy uczestniczyć również na zewnątrz,

Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos, oraz zachowujemy dystans  - 1.5 m –(nie dotyczy osób mieszkających razem)

Prosimy o zajmowanie bezpiecznych miejsc w kościele, kaplicach oraz na zewnątrz, gdzie są wystawione ławki.


plakat Niedziela Laudato SiaW naszej wspólnocie będziemy przeżywać niedzielę ekologiczną, aby pogłębić encyklikę papieża Franciszka o ochronie przyrody Laudato si.  Nasza Parafia uczestniczy w programie zbierania wody deszczowej i wykorzystywania jej do podlewania. Również w tym dniu w ramach akcji Pola Nadziei wolontariusze po Mszach będą zbierać datki na potrzeby kieleckiego hospicjum.

W naszej diecezji Kieleckiej trwa peregrynacja obrazu Św. Józefa Opiekuna Rodziny pod hasłem: „Święty Józefie, po drogach życia nas prowadź”.  W naszej  Parafii peregrynacja rozpocznie się w najbliższą sobotę 15 maja i potrwa do 22 maja. W sobotę o godz. 18:00 uroczyste wprowadzenie i przywitanie obrazu św. Józefa. Porządek nawiedzenia będzie następujący 

- codziennie w dni powszednie po Mszy św. godz. 7.30 modlitwa różańcowa z rozważaniami.

-  O godz. 18.00 Msza św. z  nabożeństwem  majowym i  z modlitwą do Św. Józefa,

-  o  godz. 20.30 modlitewne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim o 21.00.

 W  najbliższą niedzielę 16 maja po każdej Mszy św. akt zawierzenia wszystkich rodzin Parafii pod opiekę św. Józefa.