Msze św. 1 listopada 2017 r. na cmentarzach kieleckich:

- Cmentarz na Piaskach o godz. 11.00 ks. bp Jan Piotrowski

- Cmentarz Stary o godz. 11.00 ks. bp Marian Florczyk

- Cmentarz na Cedzynie o godz. 12.00 ks. kanclerz Adam Perz

- Cmentarz Nowy o godz. 13.00 ks. z Katedry

KATOLICKIE BIURO PIELGRZYMKOWE

18 – 25 luty 2018 r.    

                           cena 890 USD + 100 USD

 ZIEMIA ŚWIĘTA – 8 dni

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Spotkanie w jednym z portów lotniczych w Polsce - odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie – jeśli czas na to pozwoli – rozpoczniemy nawiedzenie miejsc świętych w Jerozolimie*.

DZIEŃ 2 – BETLEJEM – AIN KAREM

Nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego, a także kościół Św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy również na Polu Pasterzy. Po południu pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia Św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem.

DZIEŃ 3 – JEROZOLIMA

Dzień rozpoczniemy od modlitwy w kościele Św. Anny, będziemy też przy wykopaliskach sadzawki Betesda. Podejdziemy do Kaplicy Biczowania, po czym rozpoczniemy Drogę Krzyżową – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Nawiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Pańskim. Na zakończenie podejdziemy pod Ścianę Płaczu, zobaczymy także Wzgórze Świątynne. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 4 – GALILEA

Udamy się do Galilei. Po drodze zatrzymamy się w Cezarei Nadmorskiej na krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich. Następnie pojedziemy do Hajfy, gdzie zwiedzimy Sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. W Nazarecie pomodlimy się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele Św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Msza Święta w Nazarecie.

DZIEŃ 5 – GALILEA

Zwiedzanie rozpoczniemy od majestatycznej Góry Tabor. Na jej szczyt wjedziemy taksówkami. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego, będziemy też podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie pojedziemy nad Jezioro Galilejskie, aby popłynąć w rejs statkiem. Później udamy się do Tabgha, gdzie nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu Św. Piotra. Po czym w Kafarnaum zobaczymy wykopaliska domu Św. Piotra i ruiny synagogi. Przyjedziemy na Górę Błogosławieństw – pomodlimy się w urokliwym kościele i zobaczymy wspaniałą panoramę Jeziora Galilejskiego. Msza Święta na Górze Tabor.

DZIEŃ 6 – JEROZOLIMA

Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy świątyni Wniebowstąpienia, odmówimy Modlitwę Pańską w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego, pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po południu pojedziemy na Syjon, nawiedzimy kościół Św. Piotra in Gallicantu oraz Wieczernik. Zobaczymy również grób Dawida, a następnie nawiedzimy kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 7 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE

Pojedziemy do Betanii, gdzie nawiedzimy kościół Św. Łazarza, po czym przez Pustynię Judzką udamy się nad rzekę Jordan, by zobaczyć miejsce Chrztu Pana Jezusa. Następnie zatrzymamy się nad Morzem Martwym, gdzie będziemy odpoczywać korzystając z niezwykłej kąpieli. Msza Święta w Betanii lub na pustyni.

DZIEŃ 8 – POWRÓT DO POLSKI*

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, taksówka na górę Tabor, opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie, Msze Święte.

Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji

* Możliwość nawiedzenia miejsc świętych w pierwszym i ostatnim dniu będzie uzależniona od godzin przelotów.

Telefon – 609764127 i 41 362 – 26-11

Ostatniemu w tym roku Nabożeństwu Fatimskiemu –  Mszy św., różańcowi, procesji  przewodniczył /podobnie jak w poprzednich miesiącach/ – ks. Sebastian Wieczorek notariusz Kurii Diecezjalnej.

DSC00090a Wygłoszone kazanie można zatytułować "Wezwanie do uświęcenia rodziny". Ksiądz Sebastian przypomniał: "Bóg zechciał zakończyć orędzie w Fatimie w październiku 1917 roku trzema objawieniami, które są trzema wezwaniami podanymi nam do rozważenia po to, abyśmy mieli je na uwadze podczas codziennego życia. Kiedy zgromadzeni wówczas ludzie podziwaiali w osłupieniu cud słońca, małe dzieci Św. Franciszek i Hiacynta oraz Łucja dostrzegły obok słońca trzy rózne objawienia, bardzo dla nas znaczące i wymowne".

Pierwszym było objawienie Świetej Rodziny: Nasza Pani i Dziecię Jezus błogosławiące lud, w ramionach św.Józefa.

W dalszej części kazania ks. Sebastian przytoczył i rozwinął słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Kielcach kiedy małżeństwo i rodzina przeżywają poważny kryzys: Ten kryzys nie ominął rodziny, nie ominął on, niestety polskiej rodziny!"

Pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie...

Nabożweństwu przewodniczył przewodniczył – ks. Sebastian Wieczorek notariusz Kurii Diecezjalnej.

DSC02281b

Ks. Sebastian przypomniał, że w pierwszym objawieniu Matka Boża prosiła o ofiary wynagrodzenia za bluźnierstwa i wszelkie gorycze, którymi ludzie ranią Jej Serce....

W drugim objawieniu - aluzja do Serca Maryi została wyrażona w przedstawieniu go otoczonego cierniami.....

Natomiast trzecie z kolei objawienie było najbogatsze w nauki i obietnice, w którym przeważała treść o nabożeństwie do Serca Maryi. Nie tylko została powtórzona prośba o wynagrodzenie, ale zostało też ukazane nabożeństwo do Serca Maryi, a zwłaszcza praktyka pierwszych sobót miesiąca jako opatrznościowy środek zapewnienia zbawienia wielu dusz i umocnienia lub przywrócenia pokoju w świecie. ....

Odpowiadając na wezwanie Maryi, my dziś pragniemy podjąć jej wezwanie do tego, abyśmy w naszym codziennym życiu rozbudzili w sobie pobożność i kult Jej Niepokalanego Serca. Dlatego w tej godzinie pragniemy zwrócić naszą uwagę na to, jakie są zasadnicze cele nabożeństwa Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. Codzienne odmawianie Różańca, które było zalecane sześć razy przez Matkę Bożą w objawieniach Fatimie.

2. Pierwsza sobota miesiąca    ma    być    poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi (na podobieństwo pierwszych piątków   miesiąca   na   cześć   Serca   Jezusa)   i   uświęcona przyjęciem    Komunii     św.    wynagradzającej,    Różańcem, modlitwą (np. dobrowolne zadośćuczynienie) i ofiarami.

3. Praktyka pięciu pierwszych sobót, która obejmuje: spo­wiedź (także dokonaną w czasie tygodnia poprzedzającego). Komunię Sw., Różaniec i kwadrans rozmyślania o tajemnicach różańcowych w pierwsze soboty pięciu kolejnych miesięcy, a wszystko z wyraźną intencją uczczenia Niepokalanego Serca Maryi, pocieszenia Go i wynagrodzenia.Poświęcenie.

4. Poświecenie. Matka Boża Fatimska wyraźnie prosiła o poświęcenie Jej Niepokalanemu Sercu całego świata, a szczególnie Rosji.

XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2017” odbędzie się w sobotę 23 września 2017 roku.

 Jak co roku organizujemy grupę z naszej Parafii. Przejdziemy trasą nr.7. tzw. „Modrzewiową” do przejścia 11 km. Zapisy w zakrystii.

Wiecej informacji na stronie rajdu -    http://rajd.pttkkielce.pl/

 
W tym szczególnym roku jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, małżeństwa, całe rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszystkich, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia są bliskie, zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji podczas XXXIII Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września br.. Spotkajmy się przed Jej wizerunkiem, stając przy Matce wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami.
 

PROGRAM Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin:
Sobota, 23 września 2017
Godz. 15.30 Msza św. w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Przewodniczy biskup Jan Wątroba, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP
Godz. 16.45 Koncert i świadectwo zespołu Moja Rodzina. Sala o. A. Kordeckiego                              Godz. 19.30 Droga Krzyżowa na wałach
Godz. 21.00 Apel Jasnogórski 

Niedziela, 24 września 2017

Godz. 9.00 Spotkanie w sali o. A. Kordeckiego
Wychowanie dzieci i młodzieży – nowa podstawa programowa WDŻ
Zaproszenie na IX Światowe Spotkanie Rodzin z papieżem Franciszkiem. Dublin 22– 26 sierpnia 2018 r.
Godz. 11.00 Msza święta na szczycie
· Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
· Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
· Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski 

                 ks. dr Artur Skrzypek
                Dyrektor Wydziału ds. Małżeństw i Rodzin

                Referat Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają do udziału w VI Rodzinnym Rajdzie Pieszym „Kielce znane i nieznane”, który odbędzie się w dniu 16 września pod patronatem i z udziałem Ks. Biskupa Mariana Florczyka.

          Rajd rozpocznie się na placu Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze
o godz. 10.00. Tegoroczna trasa będzie wiodła przez tereny rekreacyjne na Stadionie, nawiedzimy kościół Chrystusa Króla i przez Kawetczyznę udamy się do kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Kielcach - Dyminach. Tam pokłonimy się Pani Fatimskiej w 100-lecie Jej objawień. Na zakończenie odbędzie się piknik rodzinny w stadninie koni MAAG. Podczas drogi modlić się będziemy za nasze parafie i rodziny oraz
o pokój na świecie.

          Serdecznie zachęcamy do udziału w rajdzie młodzież i starszych, rodziny oraz grupy parafialne. Zapisy w biurze MOSiR przy Hali Legionów lub przed rajdem na placu Jana Pawła II.

                    

         Ks. Dariusz Gącik

     WIKARIUSZ GENERALNY

                Ks. Krzysztof Banasik                                       

               Diecezjalny Referent

 Kultury Fizycznej i Sportu                       

Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej oraz Miejski Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Kielcach zapraszają do udziału w V Pielgrzymce Rowerowej na Święty Krzyż, która odbędzie się w sobotę 23 września br. pod patronatem i z udziałem Ks. Biskupa Mariana Florczyka.

          Spotykamy się na Placu Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze o godz. 9.00. Trasa będzie wiodła przez Bęczków, Krajno, Bieliny i Hutę Szklaną. Na Świętym Krzyżu o godz. 15.00 weźmiemy udział we Mszy Św. i oddamy cześć relikwiom Krzyża Świętego. Po zakończeniu uroczystości istnieje możliwość powrotu do Kielc autokarem.

          Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy, które prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, Hala Legionów, ul. L. Drogosza 2.

          Więcej szczegółów na plakatach.

            Ks. Krzysztof Banasik                                       

           Diecezjalny Referent                                      
        Kultury Fizycznej i Sportu 

 

Link do filmiku - przekaż innym:

https://www.youtube.com/watch?v=eQ9I0JY_dKo&feature=youtu.be

 

                                                       Cena 3100 ZŁ + 130 USD

Więcej informacji i zapisy u ks. Karola  tel. 609764127

Dzień 1. WYLOT. TEL AWIW – CEZAREA – HAIFA – TYBERIADA

Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta oraz przewodnikiem. Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel zobaczymy także kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem. Sprzed kościoła rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na wybrzeże. Przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 2. TYBERIADA – TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – YARDENIT

Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Współczesny kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa. Obok gdzie zmartwychwstały Jezus ukazał się po raz trzeci apostołom znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z II w. n.e. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim Przejazd do Yardenitu – symbolicznego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie chrztu przez zanurzenie w wodach Jordanu ma przypominać ten, którego Jan Chrzciciel udzielił samemu Jezusowi. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 3. KANA GALILEJSKA – NAZARET – GÓRA TABOR – BETLEJEM

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment średniowiecznej mozaiki podłogowej. Przejazd do
Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. Można tu zobaczyć Matkę Boską o skośnych oczach, w turbanie i afrykańskim stroju w krzykliwych kolorach. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4. BETLEJEM – JEROZOLIMA

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. Bazylika Narodzenia przy Placu Żłóbka, na przestrzeni wieków, wielokrotnie zmieniała przynależność w ramach wyznania chrześcijańskiego. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa. Do bazyliki przylegają klasztory i kościoły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in.
kościół św. Katarzyny. W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor. Przejazd do Jerozolimy. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy kościół Zaśnięcia NMP, okazałą benedyktyńską budowlę wzniesioną w miejscu, gdzie wedle tradycji Maria zapadła w wieczny sen. Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. To tutaj miały miejsce najbardziej doniosłe wydarzenia: ustanowienie Eucharystii, pojawienie się zmartwychwstałego Jezusa, zesłanie Ducha Świętego. Na wschodnim zboczu Góry Syjon stoi kościół św. Piotra „In Galicantu”, czyli „w miejscu gdzie piał kogut”, a apostoł Piotr trzy razy zaparł się Jezusa. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 5. JEROZOLIMA

Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego, a Mesjasz wprowadzi zmartwychwstałych prze pobliską Złotą Bramę na Wzgórze Świątynne. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny – Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące to drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Według legendy wyrosną ponownie w dniu Sądu Ostatecznego. Wejście brama Lwów na obszar Starego Miasta. „Via Dolorosa” – Droga Krzyżowa, to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego.Od Twierdzy Antonia (tu Jezus usłyszał wyrok) do Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1450 kroków (ok. 1200 m.).Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwany Golgota, po łacinie Kalwaria) oraz Jego grobowiec. Przejście pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, to najważniejsze miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego.. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 6. JERYCHO – QUMRAN – MORZE MARTWE

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Qumran, miejsca odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków. Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty. Przejazd nam Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nad Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na Ziemi. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Wznosi się tu Góra Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 7. BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VA SHEM – TEL AWIW – JAFFA

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Wizyta w Ein Karem, niewielkiej biblijnej miejscowości na zachód od Jerozolimy. Zobaczymy franciszkański kościół Nawiedzenia, zbudowany w miejscu gdzie wedle tradycji Maria odwiedził św. Elżbietę, matkę Jana Chrzciciela. Nad grotą, tradycyjnie uważaną za miejsce w którym urodził się Jan Chrzciciel, wznosi się dziś kościół św. Jana. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki. Czas wolny na lunch. Następnie przejazd do Tel Awiwu. Zwiedzanie starej części miasta, Jafy. Według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego, Jafet. Przejście uliczkami starego miasta, Ścieżką Horoskopu. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot.

Dzień 8. PRZYLOT

Przylot do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przewóz autokarem na lotnisko i odbiór po pielgrzymce
 • przelot samolotem na trasie Polska – Tel Awiw – Polska + opłaty lotniskowe
 • servis VIP na lotnisku w Tel Awiw – odbiór grupy w hali bagażowej przez przedstawiciela lotniska, pomoc przy odprawie celno-wizowej oraz wyprowadzenie całej grupy i przekazanie jej przewodnikowi;
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko wg rozkładu lotów;
 • transport klimatyzowanym autokarem turystycznym podczas zwiedzania;
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2 posiłki dziennie: śniadania i kolacje w formie bufetu – zgodnie z programem;
 • obligatoryjne napiwki dla miejscowej obsługi – personel hotelowy, kelnerzy, kierowca, przewodnik;
 • polskojęzyczny, doświadczony przewodnik – zwiedzanie i opieka;
 • ubezpieczenie

Uwagi:

 • przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Jeżeli w paszporcie jest stempel z pobytu w Syrii lub w Libanie należy wymienić paszport.
 • W każdym dniu sprawowana jest Msza Święta
 • Powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • 600 zł dopłata do pokoju jednoosobowego

We wtorek 11 lipca przypadała piąta rocznica śmierci Ks. Prałata Józefa Zbroszczyka.  Msza święta w intencji ks. Józefa została odprawiona w czwartek 13 lipca o godz. 18.00, była połączona z nabożeństwem fatimskim, któremu przewodniczył  ks. prałat Wiesław Jasiczek a słowo boże wygłosił ks. prałat Franciszek Berak- koledzy ks. Józefa.

DSC01992a

Ks. prałat Franciszek Berak w homilii nawiązał do orędzia Maryji, które przekazała pastuszkom 13 lipca 1917 r - " Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca". W 1925 Maryja wyjaśniła Łucji na czym ma polegać nabożeństw pierwszych sobót miesiąca. Głównym tematem homolii to "rzeczy ostateczne człowieka". Na pytanie pastuszków - "skąd Pani przychodzi" otrzymują odpowiedź - "przychodzę z nieba". Ks. Berak rozwijając tę myśl, wyjaśnia - niebo jest aktualną sprawą naszych czasów. Niebo jet rzeczywistością, do której zostaliśmy powołani - wszyscy. Śmierć jest karą za grzech pierworodny. Próg śmierci przechodzą Jezus Chrystus i Matka Boża. Maryja pokazał dzieciom piekło - wygląd cierpień człowieka co jest I tajemnicą fatimską.

 

10 lipca 2017 r. w 79 roku życia i w 54 roku kapłaństwa odszedł do Pana

Ksiądz Kanonik Jan PAŁYS

były proboszcz w Przesławicach, Kielcach-Białogonie i Bodzentynie.

Msza Święta żałobna pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zostanie odprawiona w środę 12 lipca 2017 r. o godz. 9.30 w Domu Księży Emerytów w Kielcach.

Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka zostanie odprawiona w środę 12 lipca 2017 r. o godz. 12.30 w kościele parafialnym w Solcu-Zdroju.

Ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Solcu-Zdroju.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się
V Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej.
Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego),
przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów do Częstochowy.  
Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:  dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych – wszystkich,
którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą.
Zainteresowani mogą otrzymać folder pielgrzymkowy w zakrystii.  
i poznać więcej szczegółów z plakatu  w gablocie przed kościołem.
Zgłoszenia przyjmujemy od 1lipca do 10 sierpnia  b.r.
telefoniczne 723 589 587 lub mailowo www.pielgrzymka-rowery.pl

 

W sobotę, 22 lipca 2017 r. odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie pod hasłem „Niech polska rodzina dochowa wiary Chrystusowi”.

Program pielgrzymki przedstawia się następująco:

8.00    - Przyjazd i zgłaszanie grup (parking przy placu targowym)

Między klasztorem franciszkańskim a źródełkiem - duchowa droga św. Kingi: modlitwa litanią do św. Kingi w Kościele Klasztornym, Kościół parafialny, Dom Długosza, Rynek, Cmentarz Ruski, Źródełko św. Kingi

11.00 – Procesja ze źródełka św. Kingi do kościoła p.w. św. Stanisława Bpa i M.

11.30 – Spowiedź i ucałowanie relikwii św. Kingi

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Mariana Florczyka poświęcenie dewocjonaliów

13.30 – Przejście do rynku: inscenizacja o pobycie św. Kingi w Nowym Korczynie
w wykonaniu młodzieży szkolnej

Kiermasz kulinarny

Koncert zespołu wokalnego

W imieniu Księdza Biskupa zapraszamy księży wraz z parafianami, osoby życia konsekrowanego, katechetów, rodziny, młodzież i dzieci, aby na nowo odkryć wzór świętej rodziny i wartość miłości rodzinnej w przekazywaniu wiary młodemu pokoleniu Polaków.

   Ks. Grzegorz Kowalik                                          Ks. Dariusz Gącik

Kustosz Sanktuarium św. Kingi                         WIKARIUSZ GENERALNY

   w Nowym Korczynie

Duszpasterstwo Nauczycieli  zaprasza do udziału w 80 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pod hasłem: Wdzięczność i misja. 

Planowany wyjazd 01-07-2017 r. o godz. 18:30, a powrót 2 lipca ok. godz. 02.00.

Koszt szacunkowy 40 - 50 zł. (w zależności od liczby uczestników). Wpłata w dzień wyjazdu.

Zapisy na pielgrzymkę tylko i wyłącznie pod numerem telefonu: +48 663 673 538, od poniedziałku 26-06-2017 r. do środy 28-06-2017 r. w godzinach od 14 do 18.

domek Zaproszenie na rekolekcje „Żywe Słowo” dla dorosłych i rodzin organizowanych przez Ruch Światło-Życie.

Słowo – każdego dnia używamy ich setki, a nawet tysiące. A Słowo Boże? Jak często po nie sięgasz? Czym jest dla Ciebie? Znasz jego Autora, treść?

Odpowiedzi na te i inne pytania możesz znaleźć w czasie rekolekcji „Żywe bowiem jest Słowo Boże” (Hbr 4, 12)

Nieważne ile masz lat, czy należysz do jakiejś grupy. Jeśli chcesz odkrywać Słowo Boże w swoim życiu:

 • W modlitwie osobistej

 • Liturgii

 • Grupie formacyjnej

Ruch Światło-Życie zaprasza na rekolekcje „Żywe Słowo” w terminie 22-27.08.2017r do Szlachtowej koło Szczawnicy. Rozpoczęcie i zakończenie obiadem. Koszt dla osoby dorosłej 300 zł.

Kontakt i zapisy – ks. Sławomir Sarek, tel. 602 758 365

We wtorek 13 dzień czerwca – czciciele Matki Bożej uczestniczyli w Nabożeństwie Fatimskim. Mszy św., nabożeństwu czerwcowemu, różańcowi i procesji przewodniczył /podobnie jak w maju/ – ks. Sebastian Wieczorek notariusz Kurii Diecezjalnej.

Ks. Sebastian w homilii przypomniał o najważniejszym przesłaniu z Fatimy - o Nabożeństwu do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryji Panny i płynących z niego łask. Wspomniał o sercu, które jest symbolem życia i miłości, sercu matki, które jest sercem miłości. Wspomniał o obietnicy Maryji - "Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje".

DSC01940a

Zwolniły się dwa miejsca na parafialną Pielgrzymkę do Włoch w dniach 24.06-01.07. Informacje w zakrystii.

30 maja  w naszej parafii gościł redaktor T. Terlikowski prezentując swoją książkę "Ojciec Maksymilian Kolbe. Biografia świętego męczennika".Zdjęcia ze spotkania w galerii FOTO. Relacja ze spotkania i wywiad z redaktorem w "emkielce".

10 lat temu we Włoszczowie miała miejsce uroczystość koronacji papieskimi diademami słynącego łaskami obrazu Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem Jezus. Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w którym przechowywany jest obraz, otrzymał wówczas przywilej i tytuł Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin. Darem wiernych na Jubileusz 10-lecia koronacji obrazu jest odnowienie kościoła
i polichromia zdobiąca sklepienie świątyni.

W imieniu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego i Księdza Prałata Zygmunta Pawlika, Proboszcza Parafii i Kustosza Sanktuarium, serdecznie zapraszamy na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji w Dniu Matki Bożej Włoszczowskiej - 12 czerwca br. o godz. 17.00. Będą one poprzedzone tygodniowym przygotowaniem parafii poprzez misje święte. Zgodnie z życzeniem Księdza Biskupa, od uroczystości jubileuszowych rozpocznie się w Sanktuarium całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Niech Matka Boża Włoszczowska, Opiekunka Rodzin, wyprasza u swojego Syna wszystkim wiernym naszej diecezji, a szczególnie małżonkom, rodzicom i dzieciom potrzebne łaski, aby dobrze wypełnili życiowe powołanie i szczęśliwie osiągnęli udział w Jej niebieskiej chwale.

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca br. o godz. 18.00, w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach - Osiedle Na Stoku 1, odbędzie się modlitwa uwielbienia
z udziałem członków Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Kieleckiej. Program uroczystości przedstawia się następująco:

18.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

19.30 – Koncert pieśni religijnych z udziałem całego zgromadzenia.

W imieniu Księdza Biskupa Mariana Florczyka i Księdza Proboszcza Marka Czarnoty zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Będzie ono wyrazem jedności w Duchu Świętym poszczególnych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich naszej diecezji, w różnorodności i bogactwie ich charyzmatów. Niech Duch Święty pobudza wszystkich wyznawców Chrystusa do głoszenia Ewangelii i świadectwa żywej wiary.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej oraz Stowarzyszenie "Zarażę Cię Bogiem", działające przy parafii św. Wojciecha w Kielcach, zapraszają w dniu 11 czerwca 2017 r. na IV Uwielbienie na Rynku pod hasłem „Niech się stanie”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.30 koncertem uwielbienia, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu. Gościć będziemy Beatę Bednarz oraz ks. Jakuba Bartczaka. Niech nasza obecność będzie świadectwem oraz publicznym wyznaniem wiary w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.    
ks. Mirosław Cisowski   ks. Marcin Boryń