• 1 Jan Paweł II
  "Miłosierdzie Boże winien Kościół wyznawać i głosić je w całej prawdzie tego, co mówi nam o nim Objawienie. W codziennym życiu Kościoła rozbrzmiewa jakby nieustające echo tej wyrażonej w Biblii prawdy o miłosierdziu Boga poprzez liczne czytania świętej liturgii."
 • 2 św. Maksymilian Maria Kolbe
  Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste".
 • 3 św. Faustyna Kowalska
  "Powiedz, że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rąk moich są ukoronowane miłosierdziem."
 • 4 bł. Ks. Jerzy Popiełuszko
  "Ma­my wy­powiadać prawdę, gdy in­ni mil­czą. Wy­rażać miłość i sza­cunek, gdy in­ni sieją niena­wiść. Za­mil­knąć, gdy in­ni mówią. Mod­lić się, gdy in­ni przek­li­nają. Pomóc, gdy in­ni nie chcą te­go czy­nić. Prze­baczyć, gdy in­ni nie pot­ra­fią. Cie­szyć się życiem, gdy in­ni je lekceważą."
 • 5 Ojciec św. Franciszek
  "Bóg jest dla nas bardzo miłosierny. My również uczmy się być miłosierni dla innych, szczególnie tych, którzy cierpią."

Domowy Kościół

Zapraszamy na film

  

domekDomowy Kościól zaprasza na film 21 lutego 2016 r. na godz. 18:00  kino "Moskwa"  film "Powrót do domu" ("Home Run"). 
Film powstał w oparciu o tysiące prawdziwych historii, które dzieją się na naszych oczach i przypomina, że na pojednanie z Bogiem nigdy nie jest za późno - prawdziwa wolność i powrót do "domu" jest możliwy! Więcej:www.dystrybucjakatolicka.pl/home-run-dvd/fabularne

Przed sensem będzie zbierana dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów projekcji (zakup licencji, wynajem sali kinowej, plakaty) i cele ewangelizacyjne. Sugerowana kwota to min. 10 zł.

Można przyjść z dziećmi, które w tym czasie mogą oglądać w sali studyjnej kina film "Operacja Arktyka" (ilość miejsc - 47). 
Cena biletu na film dla dzieci wynosi 10 zł (zakup w kasie kina). 
Więcej: http://m.filmweb.pl/film/Operacja+Arktyka-2014-703442

 

"Betania" w Rabce

Dom Rekolekcyjno- Wypoczynkowy Diecezji Kielceckiej uroczym miejscem wypoczynku w Rabce.

betania

Copyright © 2017. MAKS Rights Reserved.