domekRuch Światło-Życie Diecezji Kieleckiej zaprasza!

WEEKENDOWE REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE w urokliwym Kaczynie koło Kielc :)

Rekolekcje skierowane są dla każdego niezależnie od wieku i stanu.

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię." Mt 11,28

Termin: 30.11-02.12.2018 (od piątku 18.00 do niedzieli 16.00)

Zgłoszenia i szczegóły u Marty tel. 512 374 144,                   mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kaczyn plakat 2018a

domek Ruch Światło-Życie Diecezji Kieleckiej zaprasza!

Specjalna projekcja filmu „Przełęcz ocalonych" rozpocznie się w kinie Moskwa w Kielcach dnia 27 października 2018 roku o godzinie 18:00 (wersja z napisami).
Bilety w cenie 10 zł/os dostępne w kasie kina do wyczerpania miejsc.

Podczas seansu w sąsiedniej sali kinowej będzie wyświetlana bajka dla dzieci "Mała Stopa" (cena biletu 11 zł/os w kasie kina).

przelecza

 

domek Domowy Kościól /Oaza Rodzin/ zaprasza na rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbędą się w Kaczynie w dniach 01-03.12.2017r.
(piątek wieczór –niedziela do obiadu).
Koszt rekolekcji:
a) wariant nocleg + wyżywienie
- dzieci do lat trzech bezpłatnie
- dzieci od 3 do 7 lat - 60zł
- osoby dorosłe i dzieci powyżej 7 lat - 120 zł
b) wariant dojeżdżający z posiłkami
- 60 zł
c) wariant dojeżdżający bez posiłków
- 30 zł (opłata na cele ewangelizacyjne)

Zgłoszenia na rekolekcje przyjmować będzie: Iwona Grabińska tel. 604 264 305

domek

Kuria Diecezjalna w Kiecach wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej zaprasza wszystkie rodziny oraz wiernych do udziałuw Drodze Krzyżowej na Karczówkę w piątek 7 kwietnia 2017 roku. Nabożeństwo poprzedzi uroczysta Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Urzędniczej.

 

Po jej zakończeniu wyruszy najstarsza w Kiecach Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozważania przy kolejnych stacjach prowadzić będzie wspólnota Domowy Kościół Diecezji Kieleckiej. Nabożeństwo zakończy się w klasztorze księży Pallotynów na Karczówce.

 

Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie rodziny, kapłanów, siostry zakonne, wspólnoty i wszystkich mieszkańców naszego miasta.

.

 

PLAKAT M-droga krzyzowa2017

domek Polecamy film:

"Zerwany kłos"

W kinie Moskwa

Film będzie grany repertuarowo w późniejszym terminie, a na razie zapraszamy na seanse w dniach:
 
20.02.2017 (poniedziałek) godz. 13:30
23.02.2017 (czwartek) godz. 13:30
28.02.2017 (wtorek) godz. 12:00
4.03.2017 (sobota) godz. 15:30

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. 

Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? 

Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.produkcja: Polska , 2017
czas trwania: 95 min.
reżyseria: Witold Ludwig
scenariusz: Witold Ludwig
obsada: Aleksandra Hejda, Magdalena Michalik, Dariusz Kowalski, Witold Bieliński, Paweł Tchórzelski

domekSzczęść Boże!
 
Za Księdzem Józefem Majchrzykiem zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne.
 
Na poprzednie adwentowe rekolekcje ewangelizacyjne do Kaczyna chciało przyjechać ok. 200 osób. Widząc tak ogromną potrzebę takich rekolekcji diakonia ewangelizacji zaprasza na kolejne w Kaczynie 3-5 marca 2017, jak zwykle zaczniemy w piątek kolację o 18:00 a zakończymy o 16:00 w niedzielę. Koszt 120zł. Będzie można też dojeżdżać (bez noclegu) wtedy koszt samych posiłków to 60zł. Zapisy Iwona Grabińska 604264305.

Mamy doświadczenie, że te rekolekcje są charyzmatyczne. Zapraszamy: małżeństwa, dorosłych i młodzież. Ostatnio było 20 młodych do bierzmowania i znakomicie je przeżyli. Teraz będzie grupa dzieci do 1 komunii, będą miały osobne zajęcia. 
Z Bogiem.
ks. Józef

domek  Zapraszamy wszystkich na biblijny wykład ks. prof. Henryka Witczyka
„Nowe niebo i nowa ziemia”
w ujęciu Apokalipsy św. Jana (Ap 21-22) w niedzielę 26 lutego o godz. 18.00 - sala teologiczna Wyższego Seminarium Duchownego, (2 piętro). W ramach spotkania planowana jest dyskusja, pytania słuchaczy i herbata.
Organizator: Szkoła Biblijna im. ks. prof. Józefa Kudasiewicza.
Szczegóły: Zuzanna Warchałowska tel. 882 075 600

domek  Zapraszam w ferie dzieci i młodzież na rekolekcje ewangelizacyjne. Odbędą się one w ośrodku w Dębnie k/Bodzentyna:

1 TURNUS - 27.01.2017 - 30.01.2017 DLA KLAS IV, V I VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ. - KOSZT 140 ZŁ

2 TURNUS - 30.01.2017 - 05.02.2017 DLA KLAS I i II GIMNAZJUM - KOSZT 240 ZŁ

3 TURNUS - 05.02.2017 - 11.02.2017 DLA KLAS III GIMNAZJUM I SZKÓŁ ŚREDNICH – KOSZT 240 ZŁ

ZGŁOSZENIA W REFERACIE ŚWIATŁO - ŻYCIE TEL. 608478596

Rekolekcje oparte są na głoszeniu czterech praw życia duchowego z wykorzystaniem spotkań w grupie, nabożeństw, dynamik i zabawy. Dają one również możliwość zawiązania grupy oazowej w parafii, dlatego zachęcamy do wysłania z parafii kilku osób na dany turnus. Proszę o dołączenie tej informacji do ogłoszeń duszpasterskich i pomoc w zgłaszaniu się dzieci i młodzieży.   

Szczęść Boże - Ks. Marcin Gałczyński

domek   Koncert odbędzie się 20 stycznia 2017 roku o godz. 19.00 w Kielcach – Hala Legionów, ul. Leszka Drogosza 2. Organizatorem koncertu jest Fundacja „Światło-Życie”, producentem wykonawczym jest Sarim Event.

 Więcej informacji www.betlejemwpolsce.pl

 betlejem1b betlejem2b

Koncert Kieleckie Betlejem został objęty patronatem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego oraz Konferencji Episkopatu Polski na czele z Ks. Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim. Patronem medialnym przedsięwzięcia jest telewizja Polska S. A.

Koncert Kieleckie Betlejem będzie miał nie tylko muzyczny charakter: podczas koncertu powstanie przestrzeń publiczna, która umożliwi włodarzom miasta oraz
Ks. Biskupowi, złożenie życzeń i połamanie się opłatkiem z publicznością-mieszkańcami miasta i diecezji kieleckiej. Wydarzenie stworzy zatem przestrzeń do wspólnego, obywatelskiego świętowania czasu Bożego Narodzenia. Dlatego też trasa koncertowa Betlejem w Polsce ma również wymiar kulturowy i obywatelski, a nawet misyjny.

Mamy nadzieję na Państwa przybycie i promowanie koncertu w swoich wspólnotach parafialnych, środowiskach pracy, szkołach i urzędach. Tym bardziej, że koncert ten będzie odbywał się także w następnych latach - stanie się on trwałym elementem tradycji wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń w przestrzeni publicznej, kontynuując i rozwijając w ten sposób polską tradycję budowania wspólnoty w kontekście Świąt Bożego Narodzenia.

Bilety nabywać można w Kurii Diecezjalnej – Referent Ruchu Światło - Życie Pan Sławomir Cedro tel. 608 478 596. Koszt biletów 40 zł; 60 zł; 80 zł. Dochód z koncertu przeznaczony jest na Fundację "Światło Życie".  Jest także możliwość dostarczenia biletów do wspólnot parafialnych, Ruchów i Stowarzyszeń.

 

 

domek Domowy Kościół RŚŻ zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w Kaczczynie w dniach 25 -27.11.2016 /piątek wieczór - niedziela do obiadu/.

Koszt rekolekcji:

- dzieci do lat trzech bezpłatnie

- dzieci 0d 3 d0 7 lat  - 60 zł

- osoby dorosłe i dzieci powyżej 7 lat 120 zł

Zgłoszenia przyjmują Katarzyna i Stanisław Strąk

tel. K: 667 638 986; S: 695 660 207

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

domekDomowy Kościół RŚŻ zaprasza na film

"War room - Siła modlitwy".

Projekcja filmu 23.10.2016 godz. 18:00 w kinie Moskwa.

Bilety na film - przed seansem będzie zbierana dobrowaolna ofiara na pokrycie projekcji filmu i cele ewangelizacyjne. Równilegle w czasie wyświetlania filmu, będzie trwała projekcja filmu animowanego dla dzieci w małej sali kinowej.

 

warba

Fronda.pl pisze:

Dramat rodzinny skupiony na sprawach wiary, ukazujący siłę modlitwy 

Siła modlitwy (War Room) to bardzo wyczekiwany, piąty film Alexa i Stephena ­Kendricków (Fireproof, Odważni, Boska interwencja, Koło zamachowe). Stworzony przez nagradzanych autorów, przykuwający uwagę dramat niepozbawiony scen pełnych humoru i ciepła. Podejmuje temat modlitwy i wiary, która ujawnia swą moc w małżeństwie, rodzicielstwie, karierze zawodowej, przyjaźni oraz we wszystkich innych sferach życia.

Tony i Elizabeth Jordan osiągnęli już wszystko – robią świetne kariery, mają piękną córkę oraz wymarzony dom. Lecz pozory mogą mylić. Świat Tony’ego i Elizabeth w rzeczywistości wali się, bo ich małżeństwo stoi na krawędzi rozpadu. Podczas gdy on pławi się w blasku sukcesu zawodowego i igra z pokusami, ona pogrąża się w narastającej goryczy. W ich życiu dokonuje się nieoczekiwany zwrot, kiedy Elizabeth spotyka pannę Clarę i zostaje zmuszona do stworzenia sali narad wojennych oraz planu taktycznego modlitwy za swoją rodzinę. W miarę, jak Elizabeth próbuje walczyć o rodzinę, skrywane zmagania jej męża wychodzą na światło dzienne. Musi on zdecydować, co naprawdę liczy się w jego życiu. 

Obraz jest debiutem ekranowym Priscilli Shrier, autorki bestsellerów „New York Timesa”. Co ciekawe, w obsadzie znalazł się sam reżyser Alex Kendrick (Wychodne mamusiek, Odważni), T.C. Stallings (Odważni) oraz komik Michael ­Junior. Gościnnie występuje także znana prelegentka Beth Moore (debiutancka rola aktorska).

 domekDomowy Kościół RŚŻ zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne w Szlachowej 23 - 28 sierpnia br. Zapraszamy całe rodziny -  małzonków wraz z dziećmi. Zgłoszenia przyjmują Adam Matusiak 694908221 oraz Beata Matusiak 664745375.

Na rekolekcjach jest czas na formację jak i czas na wypoczynek.

adoracjaZapraszamy do poznania paru dni spędzonych z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Obrazek jest linkiem do filmu ze zdjęciami z wakacyjnych rekolekcji ewangelizacyjnyych w Szlachtowej które odbyły się w dniach 19-24.08.2014.

Domowy Kośćiół RŚŻ zaprasza do udziału

w VI Marszu dla Życia i Rodziny w Kielcach

tematem przewodnim w tym roku jest hasło:

„Każde życie jest bezcenne”

w dniu 29 maja 2016 roku.

12:30 Msza Św. W Katedrze

14:00 Formowanie i rozpoczęcie Marszu

Piknik Rodzinny w Parku Miejskim po zakończeniu Marszu.

Zapraszamy i prosimy o zaproszenie innych !!!