domek

Kuria Diecezjalna w Kiecach wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej zaprasza wszystkie rodziny oraz wiernych do udziałuw Drodze Krzyżowej na Karczówkę w piątek 7 kwietnia 2017 roku. Nabożeństwo poprzedzi uroczysta Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Urzędniczej.

 

Po jej zakończeniu wyruszy najstarsza w Kiecach Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozważania przy kolejnych stacjach prowadzić będzie wspólnota Domowy Kościół Diecezji Kieleckiej. Nabożeństwo zakończy się w klasztorze księży Pallotynów na Karczówce.

 

Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie rodziny, kapłanów, siostry zakonne, wspólnoty i wszystkich mieszkańców naszego miasta.

.

 

PLAKAT M-droga krzyzowa2017

domek Polecamy film:

"Zerwany kłos"

W kinie Moskwa

Film będzie grany repertuarowo w późniejszym terminie, a na razie zapraszamy na seanse w dniach:
 
20.02.2017 (poniedziałek) godz. 13:30
23.02.2017 (czwartek) godz. 13:30
28.02.2017 (wtorek) godz. 12:00
4.03.2017 (sobota) godz. 15:30

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. 

Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? 

Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.produkcja: Polska , 2017
czas trwania: 95 min.
reżyseria: Witold Ludwig
scenariusz: Witold Ludwig
obsada: Aleksandra Hejda, Magdalena Michalik, Dariusz Kowalski, Witold Bieliński, Paweł Tchórzelski

domek  Zapraszamy wszystkich na biblijny wykład ks. prof. Henryka Witczyka
„Nowe niebo i nowa ziemia”
w ujęciu Apokalipsy św. Jana (Ap 21-22) w niedzielę 26 lutego o godz. 18.00 - sala teologiczna Wyższego Seminarium Duchownego, (2 piętro). W ramach spotkania planowana jest dyskusja, pytania słuchaczy i herbata.
Organizator: Szkoła Biblijna im. ks. prof. Józefa Kudasiewicza.
Szczegóły: Zuzanna Warchałowska tel. 882 075 600

domek   Koncert odbędzie się 20 stycznia 2017 roku o godz. 19.00 w Kielcach – Hala Legionów, ul. Leszka Drogosza 2. Organizatorem koncertu jest Fundacja „Światło-Życie”, producentem wykonawczym jest Sarim Event.

 Więcej informacji www.betlejemwpolsce.pl

 betlejem1b betlejem2b

Koncert Kieleckie Betlejem został objęty patronatem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego oraz Konferencji Episkopatu Polski na czele z Ks. Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim. Patronem medialnym przedsięwzięcia jest telewizja Polska S. A.

Koncert Kieleckie Betlejem będzie miał nie tylko muzyczny charakter: podczas koncertu powstanie przestrzeń publiczna, która umożliwi włodarzom miasta oraz
Ks. Biskupowi, złożenie życzeń i połamanie się opłatkiem z publicznością-mieszkańcami miasta i diecezji kieleckiej. Wydarzenie stworzy zatem przestrzeń do wspólnego, obywatelskiego świętowania czasu Bożego Narodzenia. Dlatego też trasa koncertowa Betlejem w Polsce ma również wymiar kulturowy i obywatelski, a nawet misyjny.

Mamy nadzieję na Państwa przybycie i promowanie koncertu w swoich wspólnotach parafialnych, środowiskach pracy, szkołach i urzędach. Tym bardziej, że koncert ten będzie odbywał się także w następnych latach - stanie się on trwałym elementem tradycji wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń w przestrzeni publicznej, kontynuując i rozwijając w ten sposób polską tradycję budowania wspólnoty w kontekście Świąt Bożego Narodzenia.

Bilety nabywać można w Kurii Diecezjalnej – Referent Ruchu Światło - Życie Pan Sławomir Cedro tel. 608 478 596. Koszt biletów 40 zł; 60 zł; 80 zł. Dochód z koncertu przeznaczony jest na Fundację "Światło Życie".  Jest także możliwość dostarczenia biletów do wspólnot parafialnych, Ruchów i Stowarzyszeń.

 

 

domekDomowy Kościół RŚŻ zaprasza na film

"War room - Siła modlitwy".

Projekcja filmu 23.10.2016 godz. 18:00 w kinie Moskwa.

Bilety na film - przed seansem będzie zbierana dobrowaolna ofiara na pokrycie projekcji filmu i cele ewangelizacyjne. Równilegle w czasie wyświetlania filmu, będzie trwała projekcja filmu animowanego dla dzieci w małej sali kinowej.

 

warba

Fronda.pl pisze:

Dramat rodzinny skupiony na sprawach wiary, ukazujący siłę modlitwy 

Siła modlitwy (War Room) to bardzo wyczekiwany, piąty film Alexa i Stephena ­Kendricków (Fireproof, Odważni, Boska interwencja, Koło zamachowe). Stworzony przez nagradzanych autorów, przykuwający uwagę dramat niepozbawiony scen pełnych humoru i ciepła. Podejmuje temat modlitwy i wiary, która ujawnia swą moc w małżeństwie, rodzicielstwie, karierze zawodowej, przyjaźni oraz we wszystkich innych sferach życia.

Tony i Elizabeth Jordan osiągnęli już wszystko – robią świetne kariery, mają piękną córkę oraz wymarzony dom. Lecz pozory mogą mylić. Świat Tony’ego i Elizabeth w rzeczywistości wali się, bo ich małżeństwo stoi na krawędzi rozpadu. Podczas gdy on pławi się w blasku sukcesu zawodowego i igra z pokusami, ona pogrąża się w narastającej goryczy. W ich życiu dokonuje się nieoczekiwany zwrot, kiedy Elizabeth spotyka pannę Clarę i zostaje zmuszona do stworzenia sali narad wojennych oraz planu taktycznego modlitwy za swoją rodzinę. W miarę, jak Elizabeth próbuje walczyć o rodzinę, skrywane zmagania jej męża wychodzą na światło dzienne. Musi on zdecydować, co naprawdę liczy się w jego życiu. 

Obraz jest debiutem ekranowym Priscilli Shrier, autorki bestsellerów „New York Timesa”. Co ciekawe, w obsadzie znalazł się sam reżyser Alex Kendrick (Wychodne mamusiek, Odważni), T.C. Stallings (Odważni) oraz komik Michael ­Junior. Gościnnie występuje także znana prelegentka Beth Moore (debiutancka rola aktorska).

Domowy Kośćiół RŚŻ zaprasza do udziału

w VI Marszu dla Życia i Rodziny w Kielcach

tematem przewodnim w tym roku jest hasło:

„Każde życie jest bezcenne”

w dniu 29 maja 2016 roku.

12:30 Msza Św. W Katedrze

14:00 Formowanie i rozpoczęcie Marszu

Piknik Rodzinny w Parku Miejskim po zakończeniu Marszu.

Zapraszamy i prosimy o zaproszenie innych !!!

domek

Siewcy Słowa o powołaniu, sieciach

         i Domowym Kościele

   https://youtu.be/1-Z8CfP4NvQ

 

domek

 

 

Encyklika DM2 326x235

 

domek

Wraz z całym Kościołem przeżywamy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Przygotowując się do nowego roku formacyjnego, którego hasłem będą słowa: „Miłosierni jak Ojciec” w czasie Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego proponujemy wszystkim członkom i sympatykom naszego ruchu codzienne rozważanie fragmentu encykliki św. Jana Pawła II: Dives in misericordia.

Encyklika została podzielona na 93 krótkie fragmenty. Lekturę zaczynamy z początkiem Wielkiego Postu – codziennie czytamy jeden fragment. Przerywamy czytanie encykliki na czas Triduum Paschalnego (by skupić cała naszą uwagę na najważniejszym czasie chrześcijaństwa). Na nowo podejmujemy czytanie w Poniedziałek Wielkanocny. Lekturę kończymy w Zesłanie Ducha Świętego.

Można pobrać plik pdf z całą encykliką podzieloną na fragmenty do lektury (pobierz).

  

domekDomowy Kościól zaprasza na film 21 lutego 2016 r. na godz. 18:00  kino "Moskwa"  film "Powrót do domu" ("Home Run"). 
Film powstał w oparciu o tysiące prawdziwych historii, które dzieją się na naszych oczach i przypomina, że na pojednanie z Bogiem nigdy nie jest za późno - prawdziwa wolność i powrót do "domu" jest możliwy! Więcej:www.dystrybucjakatolicka.pl/home-run-dvd/fabularne

Przed sensem będzie zbierana dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów projekcji (zakup licencji, wynajem sali kinowej, plakaty) i cele ewangelizacyjne. Sugerowana kwota to min. 10 zł.

Można przyjść z dziećmi, które w tym czasie mogą oglądać w sali studyjnej kina film "Operacja Arktyka" (ilość miejsc - 47). 
Cena biletu na film dla dzieci wynosi 10 zł (zakup w kasie kina). 
Więcej: http://m.filmweb.pl/film/Operacja+Arktyka-2014-703442

 

domekW niedzielę 29 listopada na wszytkich Mszach Św. przedstawiciele Domowego Kościoła przedstawiali swoją wspólnotę. Ks. Andrzej Waligórski w homiliach mówił jak ważna jest rodzina. Dawał świadectwo z życia domu rodzicielskiego, jak potrzebna jest modlitwa małżonków i jak wiele jej zawdzieczamy. W życiu każdego chrześcijania na pierwszym miejscu powinien być Bóg a następnie rodzina. W małżonkowie powinni zachować tą kolejność - Bóg - współmałżonek - dzieci - rodzice.....

DSC03163a 

                        

Na poszczegółnych Mszach Św. małżeństwa z Domowego Kościoła dawały świadectwo z życia w swoim małżenstwie, rodzinie. Jak zmieniło się ich życie dzięki formacji w Domowym Kościele.

Tutaj możemy posłuchać homili wygłoszonych na Mszach Św.

- 10:30  homilia dla dzieci i swiadectwo Iwony i Janusza Szumskich      DSC03160a

- 12:00  homilia dla dorosłych i świadectwo Moniki i Krzysztofa Wójcików   DSC03165a

- 14:00 świadectwo Magdy i Rafała Delipackich        DSC03169a

- 17:00 świadectwo  Katarzyny i Dariusza z parafii Św. Jadwig  DSC03171a

Zapraszamy na spotkanie małżeństwa pragnące budować w swoich rodzinach domowy Kościół.   Pierwsze spotkanie w środę 9 grudnia po mszy o godz 18:00 w salce obok zakrystii.

-