XXV Niedziela Zwykła

 1. kwiatkiGościmy dzisiaj w naszej wspólnocie zespól Czeremszyna z Ukrainy.
 2. Msza święta i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania  dziś o godzinie 14.00
 3. Spotkanie Rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę o 14.00
 4. Zapraszamy na Pielgrzymkę Kół Różańcowych do Katedry w sobotę 2 października. Zapisy i  informacje w zakrystii.    
 5. Również w tym dniu Ks. Bp Ordynariusz zaprasza na uroczyste zakończenie Jubileuszu 850-lecia Katedry. Mszy św. o 12.00 będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce - abp Salwatore Pennacchio.
 6. Można już zamawiać Msze święte na przyszły 2022
 7. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą - o 20.00. Będziemy rozważać Męką Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. wieczornej
 9. Wyjazd na Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski w sobotę o 9.45 z parkingu obok basenu.
 10. Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę będzie w dniach 25- 26 września b.r
 11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

               -we wtorek – święto św. Mateusza , apostoła i ewangelisty

              - w czwartek – Św. Ojca Pio, prezbitera            

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.  
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Niech Dobry Bóg Nam Błogosławi.

XXIV Niedziela zwykła

 1. stanisławDziś w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Niech to będzie czas wspólnej refleksji, a zwłaszcza wspólnotowej modlitwy o ducha mądrego wychowania w polskich domach i w polskiej szkole. Dziękujemy dzisiaj też Bogu za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Niech wstawiennictwo nowych błogosławionych wyprasza Nam Bożą Opiekę.
 2. Jutro zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. dr Bartłomiej Pieron.
 3. Jutro również przypada 4 rocznica śmierci. ks. Bp Kazimierza Ryczana – pamiętajmy w naszych modlitwach
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Niepokalanowa i na grób ks. Jerzego Popiełuszki . Wyjazd w sobotę 18 września o godz. 6.00 z parkingu koło basenu. Zapisy w zakrystii. Prosimy aby osoby, które zapisały się w roku ubiegłym o potwierdziły swój wyjazd.
 5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00- będziemy rozważać Mekę Pańską
 6. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.15
 7. Obowiązkowe spotkanie i Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę 19. września o godz. 14.00
 8. Trwają zapisy dzieci klas III do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Deklaracje do pobrania zakrystii i na stronie internetowej Parafii. Obowiązkowe spotkanie dla Rodziców i dzieci w niedzielę 26 września o godz.14.00
 9. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej
 10. Zapraszamy do uczestnictwa Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż, który odbędzie się 25 września (w sobotę). Będzie również w tym dniu Rajd Rowerowy na Święty Krzyż. Informacje i zapisy w zakrystii.
 11. Zbiórka elektrośmieci w sobotę w godz. o 10.00 do 14.00 na parkingu parafialnym
 12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma bp i męczennika

- we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- w środę - NMP Bolesnej.

- w czwartek – św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

- w sobotę – św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz Patrona dzieci młodzieży

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

XXIII Niedziela zwykła

 1. tablicaDziś – Niedziela Adoracyjna. Przed najświętszym Sakramentem modlimy się o błogosławieństwo na Nowy Rok szkolny. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. Dziś o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych.
 3. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00 Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej w sali obok Zakrystii.
 5. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 26 września o godz. 14.00. Pierwsza  Komunia w przyszłym roku planowana jest na sobotę 28 maja 2022 roku. Kwestionariusze zgłoszeniowe do zabrana już od dziś w Zakrystii lub na stronie internetowej parafii.
 6. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa oraz Warszawy na grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki planowana jest na sobotę 18 września. Więcej informacji  w Zakrystii.
 7. Zapraszamy na Pieszy Pielgrzymkowy Rajd na Święty Krzyż w dniu 25 września. Jak co roku organizujemy grupę z naszej Parafii. Zapisy w Zakrystii.
 8. Konferencja Episkopatu ogłosiła dzisiejszą niedzielę jak „Dzień Solidarności z Afgańczykami” Ofiarami do puszek przy wyjściu z Kościoła możemy Ich wesprzeć.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę  – Święto Narodzenia  NMP

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 

 

XXII Niedziela zwykła

 1. tablicaRozpoczyna się nowy Rok szkolny w związku z tym – zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, wszystkich pracujących w szkole, a w sposób szczególny Rodziców, Dzieci i Młodzież  na uroczystą Mszę św. w środę 1 września o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci podczas Mszy św. Przypominamy, że w ciągu roku szkolnego Msza św. z kazaniem dla dzieci  i z błogosławieństwem w niedzielę o 10.30. Tego dnia o godz. 14.00 zabiją dzwony w naszych kościołach, aby oddać hołd poległym w obronie Ojczyzny.
 2. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie w najbliższą niedzielę 5 września o godz. 10.30.  Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci.
 3. Za tydzień Niedziela Adoracyjna. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlimy się o błogosławieństwo w Nowym Roku szkolnym. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. W czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do życia konsekrowanego.

- również w czwartek zapraszamy na pierwszą powakacyjną Godzinę Świętą o godz. 20.00 Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską. Tą formą modlitwy pragniemy modlić się przez cały rok, wynagradzając Chrystusowi za grzechy nasze i całego świata.

 1. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 a o godz. 7.30 i 18.00 z  nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu od godz. 17.15. W tym dniu również o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które potrwa do Apelu Jasnogórskiego w piątek i rozpoczniemy w sobotę od 6:30 i zakończymy w sobotę Mszą Św. wieczorną.
 2. W sobotę - Pierwszą Miesiąca – o 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 3. W również sobotę o godz. 10.00 spotkanie Scholii młodszej. O godz. 11.00 spotkanie z ministrantami i kandydatami na ministrantów. W niedzielę natomiast po Mszy świętej o godz. 14.00 spotkanie zespołu młodzieżowego.
 4. Od dziś w zakrystii można pobrać kwestionariusz zgłoszeniowy do zapisania swojego dziecka na przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie z rodzicami i dziećmi 26 września o godz. 14:00. Kwestionariusz jest również możliwy do pobrania na stronie internetowej parafii.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Maksymiliana.

XXI Niedziela zwykła

 1. Matka Boska CzęstochowskaW czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00; 7.30 i 18.00. Po każdej Mszy świętej odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.
 1. Jutro jednodniowy wyjazd dla ministrantów oraz scholii i zespołu młodzieżowego do Zakopanego.  Zbiórka o godz. 5:45 na parkingu przed basenem. W ramach wolnych miejsc, zapraszamy również dorosłych chętnych na wyjazd.  Zapisy i informacje w zakrystii.
 2. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r., które odbędą się pod hasłem „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem”, w najbliższą sobotę 28 sierpnia w naszym  kościele, odbędzie się diecezjalna peregrynacja krzyża wraz z ikoną Matki Bożej „Salus Populi Romani” jako symboli tego wydarzenia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą świętą pod przewodnictwem Biskupa Jana Piotrowskiego. Po Mszy świętej do godz.24.00- będzie miało miejsce czuwanie modlitewne prowadzone przez Diecezjalne Centrum ŚDM w Kielcach oraz przez wspólnoty młodzieżowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich 
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek  – św. Bartłomieja Apostoła

- w  piątek – św. Monikę

- w sobotę - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

XX Niedziela zwykła

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

 1. WnieboWzięcieNa każdej Mszy św. poświęcenie owoców, kwiatów i ziół.
 1. Składamy serdecznie podziękowanie za uczestnictwo i wspólną modlitwę w Uroczystości Odpustowej ku czci św. Maksymiliana. Dziękujemy tym  wszystkim Osobom, które pomogły posprzątać nasz kościół i otoczenie na tę Uroczystość. Serdeczne „Bóg zapłać” chórowi parafialnemu, Pani organistce  oraz całej asyście.  
 1. Słowo Boże głosi dzisiaj w naszej Wspólnocie   Krzysztof Zapał - katechista wędrowny drogi Neokatechumenalnej,
 1. Dziś również Wojciech Czerwik kończy posługę duszpasterską w naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za piękną pomoc duszpasterską i gorliwość w służbie Bożej. Niech dobry Bóg ks. Wojciecha obdarza potrzebnymi łaskami w nowej parafii.
 1. We wtorek 17 sierpnia z parkingu przy kościele wyruszy IX Kielecka Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę.
 1. Nasza Parafia organizuje jednodniowy wyjazd dla ministrantów oraz scholii i zespołu młodzieżowego do Zakopanego w dniu 23 sierpnia (poniedziałek). W programie miedzy innymi kąpiel w Termach Chochołowskich. W ramach wolnych miejsc zapraszamy inne dzieci wraz z rodzicami. Zapisy i informacje w zakrystii.
 1. Zbiórka elektrośmieci będzie w najbliższą sobotę w godz. 9-14 na parkingu przy kościele
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

     - we wtorek – św. Jacka prezbitera

- w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

- w sobotę – św. Piusa X, papieża

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Szczególne podziękowanie za ofiary składane z racji Odpustu ku czci św. Maksymiliana.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy dobrego tygodnia. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

XIX Niedziela zwykła

 1. maksymilianGościmy dziś w naszej Jacka Krzemienia ze wspólnoty Dom Chleba. Możemy wesprzeć działalność tej wspólnoty dobrowolnymi ofiarami przy wyjściu z kościoła.
 2. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców.
 3. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy w piątek 13 sierpnia na Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 18.00. Porządek nabożeństwa: Msza św.
  z kazaniem, Różaniec fatimski, Procesja i Apel Jasnogórski.
  Nabożeństwo w poprowadzi ks. dr Bartłomiej Pieron.
 4. W najbliższą sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbe, jest to Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną na Sumę Odpustową na godz. 12.00, której będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Ks. Biskup Piotr Skucha. Na każdej Mszy świętej akt oddania naszych Rodzin i całej Parafii przez orędownictwo Św. Maksymiliana. Każda rodzina naszej parafii otrzymała zaproszenie. Goście modlący się w naszym kościele mogą zabrać zaproszenia przy wyjściu z kościoła.
 5. W piątek 6 sierpnia wyruszyła z Wiślicy 40 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do Kielc pielgrzymi dotrą dziś o godz. 14.00, a o godz. 14.30 Msza święta na Placu św. Jana Pawła II.
 6. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy

- we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- w środę – św. Klary, dziewicy

 1. Nasza Parafia organizuje jednodniowy wyjazd dla ministrantów oraz scholii i zespołu młodzieżowego do Zakopanego w dniu 23 sierpnia ( poniedziałek). W programie miedzy innymi kąpiel w Termach Chochołowskich. W ramach wolnych miejsc zapraszamy inne dzieci wraz z rodzicami. Zapisy i informacje w zakrystii.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 3. Zachęcamy do lektury Pisma św. oraz prasy katolickiej.
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki naszego patrona św. Maksymiliana.

XVIII Niedziela zwykła

 1. maksymilian Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna. O godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. W czwartek rozpoczniemy przygotowania modlitewne do Uroczystości św. Maksymiliana, którego 80 rocznicę śmierci przyżywmy w tym roku. Nowenna do naszego patrona po Mszach św. wieczornych. Tradycyjnie każda rodzina otrzyma zaproszenie, które rozniosą ministranci.
 3. W czwartek - pierwszy miesiąca. O 17.15 Różaniec za Ojczyznę, o 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny i o nowe powołania do Służby Bożej.
 4. Również w czwartek 06 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka na Jasna Górę.. Poprzez naszą modlitwę włączmy się duchowo w to pielgrzymowanie.
 5. W piątek – pierwszy miesiąca. Spowiedź na Mszach św. porannych i po południu od 17.15. Po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które będzie w piątek do Apelu o 21.00, a w sobotę od 6.30 do godz. 18.00. Program Jerycha w gablocie. Zachęcamy serdecznie od udziału w tej modlitewnej adoracji.
 6. W sobotę –pierwsza miesiąca – o godz. 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego  Serca NMP.
 7. W najbliższą niedziele będziemy gościć Jacka Krzemienia ze wspólnoty Dom Chleba. Będziemy mogli wesprzeć działalność tej wspólnoty.
 8. W przedsionku Kościoła znajdują się Legitymacje Grupy Duchowej. Osoby które chcą duchowo towarzyszyć Kieleckiej Pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania, poprzez codzienną modlitwę.
 9. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w  środę  – św. Jana Marię Vianneya

- w piątek –  Święto Przemienienia Pańskiego

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki naszego patrona św. Maksymiliana.

XVII Niedziela zwykła

 1. chlebwinoWspominamy dziś św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów i kierowców na parkingu parafialnym. Wszystkim Kierowcom życzymy bezpiecznej i rozważnej jazdy. Ofiary składane podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 1. W przyszłą niedzielę – Pierwsza Miesiąca, będzie to Niedziela Adoracyjna. O godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek- św. Joachima i Anny – rodziców NMP

- w czwartek – Św. Martę;

- w sobotę – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana. Szczególnie polecamy wszystkich kierowców i podróżujących.

XVI Niedziela zwykła

 1. ihsa Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Błogosławieństwo pojazdów i kierowców w najbliższą niedzielę 25 lipca po każdej Mszy świętej na parkingu parafialnym. Wszystkim Kierowcom życzymy bezpiecznej i rozważnej jazdy. Niech Św. Krzysztof zawsze bezpiecznie prowadzi do celu. Ofiary, które możemy złożyć podczas poświęcenia pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarzy.
 1. Trwa czas wakacji, wypoczynku i urlopów. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej i modlitwie.
 1. Parafia Mniów planuje pielgrzymkę do Meksyku w dniach 15-25 styczeń 2022 roku. Informacje w zakrystii.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

* w czwartek – Św. Marii Magdaleny;

* w piątek – Św. Brygidy, zakonnicy i Patronki Europy;

* w sobotę– Św. Kingi, dziewicy;

 1. Bóg zapałać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

 

 

XV Niedziela zwykła

 1. fatimaDzisiaj przypada 9 rocznica śmierci ks. prałata Józefa Zbroszczyka – pierwszego proboszcza i budowniczego tego kościoła. Masz św. w intencji ks. Józefa jutro o godz. 18.00.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Wojciecha Czerwika – neoprezbitera. ks Wojciech będzie w okresie wakacyjnym pomagał w naszej parafii.
 3. Zachęcamy do zapisania się na Nieustanny 24 godz. Różaniec z 14na 15 lipca lista w zakrystii.
 4. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy we wtorek 13 lipca na Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 18.00. Porządek nabożeństwa: Msza św. z kazaniem okolicznościowym, Różaniec fatimski, Procesja i Apel Jasnogórski. Nabożeństwo poprowadzi Ks. dr Bartłomiej Pieron.
 5. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o Mszy świętej, modlitwie i Bożych przykazaniach. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę – pieszej bądź rowerowej
 6. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bp. i męczennika

- we wtorek – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

                - w czwartek – Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

- w piętek –  NMP z Góry Karmel

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Maksymiliana.

Zapraszamy do zapisywania się na 24–godzinny Nieustanny Różaniec z 14/15 lipca, który ofiarujemy w intencjach kapłanów naszej diecezji i o nowe powołania. Lista do zapisów na poszczególne godziny w zakrystii.

XIV Niedziela zwykła

kielich 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do indywidualnej adoracji.

2. O godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych

3. Składamy serdeczne podziękowanie Ks. Andrzejowi oraz wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania kolejnego Festynu parafialnego, dziękujemy za poświęcony czas i okazane wsparcie, za przekazane ofiary pieniężne, ufundowanie nagród, ofiarowane wędliny, napoje, przyniesione gadżety i książki.

4. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o Mszy świętej, modlitwie i Bożych przykazaniach. Niech wypoczynkowi towarzyszy rozsądek i świadomość, ze jesteśmy wyznawcami Chrystusa.

5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
- w czwartek – św. Jana z Dukli, prezbitera

6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego Patrona Św. Maksymiliana.

I jeszcze komunikat ks. Biskupa Ordynariusza o pomocy dla poszkodowanych w czasie ostatnich nawałnic.

 

XIII Niedziela zwykła

wskrzeszenie 1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Piotra Pochopienia misjonarza posługującego w Brazylii. Ofiarami  przy wyjściu z kościoła, możemy wspomóc dzieła misyjne prowadzone przez ks. Piotra. 

Również dziś w ogrodzie  Festyn rodzinny od godz. 10:00 – 15:00. W programie zabawy i konkursy, wata cukrowa, grill i inne ciekawe atrakcje. Serdecznie zapraszamy po Mszach św.

2. Jutro wyjazd dzieci do Energylandii o godz. 6:00 z parkingu obok basenu.

3. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy świętych w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej

4. W czwartek – pierwszy miesiąca. O godzinie 17.15 różaniec w intencji Ojczyny, a o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i o nowe powołania.

5. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, oraz o 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od godziny 17.00. Mszą o 18.00 rozpoczniemy Jerych Różańcowe, które w piątek zakończymy o godz. 21.00, apelem Jasnogórskim, a w sobotę będzie od 6.30 rano i zakończymy Mszą o 18.00.

6. W sobotę – Pierwsza Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

7. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca – będzie to Niedziela Adoracyjna,
a o godzinie 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.

8. Rozpoczęły się wakacje czas wypoczynku i urlopów. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej i modlitwie.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

- w sobotę – Święto, św. Tomasza Apostoła

 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 12. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego Patrona św. Maksymiliana.

XII Niedziela zwykła

gora 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla chłopców wraz z rodzicami, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci.


2. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy dziś na Msze św. i spotkanie godz. 14.00 SP nr 28, a o godz. 17.00 SP nr 24 i pozostałe szkoły.


3. W najbliższą środę 23 czerwca obchodzimy dzień Ojca. Wszystkich Ojców obejmujemy naszą modlitwą.


4. W czwartek na godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską. Będzie to ostania Godzina Święta w tym roku szkolnym. Do praktyki tej modlitwy wrócimy od września.


5. W piątek – zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, wszystkich pracujących w szkole, Uczniów oraz ich Rodziców na Uroczystą Mszę św. o godz. 8.00


6. Miesiąc czerwiec to czas imienin Ks. Piotra, i pana Jana naszego emerytowanego kościelnego. Msza święta w intencji solenizantów będzie w środę o godzinie 18.00.


7. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny. Zachęcamy do udziału, aby lepiej poznawać Boże Słowo.


8. Festyn parafialny już w przyszłą niedzielę od godz. 10:00 – 15:00. W programie zabawy i konkursy rodzinne, wata cukrowa, grill i inne ciekawe atrakcje. Osoby chcące pomóc w przygotowani do festynu zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 18:00.


9. Wyjazd do Energylandii w poniedziałek 28 06 o godz. 6:00 z parkingu obok basenu.


10. W liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
- w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
- w niedzielę – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.


11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


12. Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia a Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.

XI Niedziela zwykła

nadloni1. Dziś 13 czerwca zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 17:00 wraz z różańcem i procesją. A wieczorem o godz. 19:00 zapraszamy na Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego na Placu Jana Pawła II koło Katedry.


2. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy dzisiaj wesprzeć Diecezjalny fundusz remontowo – budowlany dla Parafii potrzebujących wsparcia.


3. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszego Ks. Proboszcza z racji 30 rocz. święceń kapłańskich.


4. Również w czwartek na godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.


5. Zapraszamy do zapisywania się na 24–godzinny Nieustanny Różaniec z 14/15 czerwca, który ofiarujemy w intencjach kapłanów naszej diecezji i o nowe powołania. Lista do zapisów na poszczególne godziny w zakrystii.


6. I Rocznicę Komunii Świętej w najbliższą niedzielę 20 czerwca o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 17:00


7. W piątek – trzeci miesiąca zapraszamy na godz. 17.15 na koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z rozważaniami o miłosierdziu Bożym adorując Najświętszy Sakrament, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.


8. W sobotę 19 czerwca pod hasłem „Ojcowskie serce”, odbędzie się w Wiślicy Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Zapraszamy ludzi młodych na to wydarzenie. Zapisy w zakrystii.


9. Świętokrzyskie Stowarzyszenia akademickie organizuje kolonie letnie dla dzieci. Więcej informacji na plakacie w gablocie.


10. Parafialny Festyn odbędzie się w niedzielę 27 czerwca w godz. od 9.00 – 15.00. Osoby chętne do wsparcia i pomocy zapraszamy do zakrystii- informacje u ks. Andrzeja


11. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie chłopców wraz z rodzicami, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci.


12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszła niedzielę o 14.00 SP nr28 a o godz. 17.00 SP nr 24 i pozostałe szkoły


13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
- we wtorek – bł. Jolanty zakonnicy;
- w czwartek – Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;


14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.


15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.

X Niedziela Zwykła

ogien 1. Dziś w całej Polsce obchodzimy XIV Dzień Dziękczynienia pod hasłem: „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych”. Również dziś pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. O godzinie o 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych i modlitwa za Róże Różańcowe.

2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej procesja wokół kościoła.
Przez całą oktawę zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.
W czwartek zakończenie oktawy i procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła oraz błogosławieństwo wianków.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa- w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa -przypada setna rocznica oddania narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy za tydzień w niedzielę 13 czerwca na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 17.00 Mszą św. z kazaniem, później różaniec fatimski i procesja. Nabożeństwo Fatimskie poprowadzi ks. dr Bartłomiej Pieron.

6. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mękę Pańską.

7. W piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, wszystkich którzy chcą rozważać tajemnicę Pana Boga w Jego słowie.

8. Już dziś mamy radość zaprosić Was na kolejny Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 27 czerwca w naszej Parafii. W godz. od 9.00 do 15:00; będą konkursy dla dzieci, loterie fantowe, licytacje, ciasta, grill dla dorosłych. Prosimy również o waszą życzliwość i ewentualne wsparcie tego wydarzenia. Chętnych do współpracy zapraszamy do zakrystii.(informacje u ks. Andrzeja).

9. 28 czerwca (poniedziałek w pierwszy dzień wakacji) zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd do Energylandii. Zapisy w Zakrystii. Wyjazd o 6:00 z parkingu przed basenem.

10. Rocznica I Komunii Świętej dla klas IV odbędzie się w niedzielę 20 czerwca o godz. 12:00.

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- we wtorek – Św. Jadwigi Królowej;
- w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.

12. Zachęcamy, aby pogłębiać swoją wiarę poprzez lekturę prasy katolickiej.

13. Bóg zapłać z wszelki ofiary składane na potrzeby naszej Parafii
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

ihs1. Przeżywamy dziś niedzielę ku czci Trójcy Świętej. Wyznajemy naszą wiarę w jednego Boga w trzech Osobach. Po Mszy świętej o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy sakrament ten otrzymają w najbliższy piątek o godz. 16:00. Spowiedź w środę o godz. 17:00.

2. Wczoraj dzieci naszej Parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Sylwestrowi i Paniom katechetkom za przygotowanie tej uroczystości. Rodzicom dziękujemy za „dar ołtarza”. Zapraszamy dzieci do udziału w Białym Tygodniu i w Uroczystości Bożego Ciała.

3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. O godzinie o 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych i modlitwa za Siostry i Braci z Róż Różańcowych.

4. We wtorek rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.30.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30 – z procesją do 4 ołtarzy oraz po procesji około godz. 12.30 i o godz. 17.00. Prosimy o, pomoc przy budowie ołtarzy w środę od godz. 15.00. Trasa procesji będzie jak w poprzednich latach: I – ołtarz na parkingu przy kościele, II – ołtarz na rogu ulic Mąchockiej i Cedzyńskiej, III – ołtarz na ul. Radostowej, IV – ołtarz i zakończenie procesji w kościele. Prosimy o udekorowanie domów. Liturgii w tym dniu będzie przewodniczył Ks. dr. Bartłomiej Pieron – wykładowca prawa kanonicznego w naszym seminarium.. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów podczas procesji.

6. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.00 Msza święta w intencji Ojczyzny i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. O godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mękę Pańską.

7. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte o godz. 7.00, a o godz. 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od godz. 17.15. W tym dniu Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy parafialne Jerycho Różańcowe, a o godzinie 21 – ej zapraszamy na wspólny Apel Jasnogórski. Będziemy czuwać do 22– ej i w sobotę od 6.30, a zakończymy Mszą św. wieczorną.

8. W sobotę – Pierwsza Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP wyjątkowo z racji ślubu po Mszy św. wieczornej wraz z nabożeństwem czerwcowym

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP
- we wtorek – św. Justyna, męczennika.

    Jest to również Dzień Dziecka, pamiętajmy o dzieciach w naszych modlitwach.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień w rozpoczynającego się tygodnia.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

duchsw1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – oddawać będziemy cześć NMP Matce Kościoła. Msze święte jutro o godz. 7.00, 7.30 i o 18.00 z nabożeństwem majowym.


2. Gościmy dziś w naszej parafii brata Cordiana Szwarca, który pomaga nam duchowo przeżywać niedzielę ekologiczną, pogłębiając encyklikę papieską o Laudato si.


3. Przed kościołem ofiarami do puszek możemy wesprzeć tak bardzo potrzebne dla chorych Hospicjum kieleckie im. Matki Teresy Z Kalkuty w ramach akcji Pola Nadziei. Dziękujemy wolontariuszom ze SP nr 24.


4. Msza św. i spotkanie dla rodziców i młodzieży pragnącej przyjąć Sakrament Bierzmowania w roku przyszłym 2022 dzisiaj o godzinie 14:00- SP nr 24 i z pozostałych szkół a o godz. 17:00- SP nr 28. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.


5. Natomiast sakrament bierzmowania dla kandydatów którzy nie przyjęli sakramentu w marcu będzie w piątek 4 czerwca o godz. 16:00. Spotkanie dla tej młodzieży w przyszłą niedzielę o godz. 17.00


6. W najbliższą sobotę (29 maja) w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej:
a. - o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 24
b. - o godz. 13.00 dzieci ze Szkoły Podstawowa nr 28


 W związku z tym: spowiedź dla Dzieci i Rodziców:
 - w czwartek (27 maja) o godz. 16.00 Szkoła Podstawowa nr 24, o godz. 17.00 Szkoła Podstawowa nr 28. Bardzo prosimy Rodziców i Chrzestnych, aby w tych dniach skorzystać z sakramentu pokuty, gdyż będą również zaproszeni księża do posługi w konfesjonale.


7. W czwartek na godzinie 20:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.


8. W piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, wszystkich którzy chcą rozważać tajemnicę Pana Boga w Jego słowie.


9. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Janą Górę odbędzie się w sobotę 05 czerwca. Informacje i zapisy w zakrystii


10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- w sobotę –św. Urszulę Ledóchowską


11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii.


12. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

 Uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. WniebowstąpienieObchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam o celu naszego życia. Po każdej Mszy św. odmówimy akt zawierzenia wszystkich rodzin parafii pod opiekę św. Józefa.
 1. W naszej  Parafii trwa peregrynacja obrazu św. Józefa, którą zakończymy w piątek Apelem Jasnogórskim. W sobotę o godz. 7:30 będzie Msza św. dziękczynna za czas nawiedzenia i przekazanie obrazu do kolejnej parafii. Codziennie zapraszamy na Msze św. i na modlitwę indywidualną  przed obrazem w ciągu dnia.  Od jutra do piątku po Mszy św. o godz.7.30 modlitwa różańcowa z rozważaniami. O godz. 18.00 Msza św. z  nabożeństwem  majowym i  z modlitwą do Św. Józefa, a  o  godz. 20.30 modlitewne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim o 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 1. Najbliższa niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która zarazem kończy okres Wielkanocny. W naszej wspólnocie będziemy przeżywać niedzielę ekologiczną, aby pogłębić encyklikę papieża Franciszka o ochronie przyrody Laudato si Nasza Parafia uczestniczy w programie zbierania wody deszczowej i wykorzystywania jej do podlewania. Również w tym dniu w ramach akcji Pola Nadziei wolontariusze po Mszach będą zbierać datki na potrzeby kieleckiego hospicjum.
 1. Za tydzień pierwsze obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII. O godzinie 14:00- SP nr 24, a o godz. 17:00-  SP nr 28. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, a o godzinie 20:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Będziemy rozważać tajemnicę dobrej śmierci św. Józefa przed Najświętszym Sakramentem.
 1. W piątek o godz. 17.15 przed Najświętszym Sakramentem. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 1. W liturgii wspominamy: dziś Św. Andrzeja Bobolę, kapłana, męczennika i patrona Polski, którego relikwie czcimy w naszej świątyni.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask, Bożego błogosławieństwa oraz opieki naszych świętych św. Józefa i św. Maksymiliana i św. Andrzeja Boboli.
 
 
JEZUS CHRYSTUS NAS ZBAWIA PODRĘCZNIK DO RELIGII DO KLASY VI SANDOMIERZ WYDAWNICTWO DIECEZJALNE

VI Niedziela Wielkanocy

 1.  serce2 Dziś poświecenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.- o godzinie 14:00 SP nr 24, a o godz. 17:00 SP nr 28. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
 1. W czwartek 13 maja przypada dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00, później Majówka, Różaniec Fatimski i Procesja. Mszę świętą i Słowo Boże wygłosi dr Bartłomiej Pieron. Na godzinę 20:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 1. W piątek 14 maja po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego w sali obok Zakrystii.
 1. Zapraszamy do zapisywania się na 24–godzinny Nieustanny Różaniec z 14/15 maja. Lista do zapisów na poszczególne godziny w zakrystii.
 1. W naszej diecezji Kieleckiej trwa peregrynacja obrazu Św. Józefa Opiekuna Rodziny pod hasłem: „Święty Józefie, po drogach życia nas prowadź”.  W naszej  Parafii peregrynacja rozpocznie się w najbliższą sobotę 15 majapotrwa do 22 maja. W sobotę o godz. 18:00 uroczyste wprowadzenie i przywitanie obrazu św. Józefa. Porządek nawiedzenia będzie następujący 

- codziennie w dni powszednie po Mszy św. godz. 7.30 modlitwa różańcowa z rozważaniami.

-  O godz. 18.00  Msza św. z  nabożeństwem  majowym i z modlitwą do Św. Józefa,

-  o  godz. 20.30  modlitewne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim o 21.00.

 W  najbliższą niedzielę 16 maja po każdej Mszy św. akt zawierzenia wszystkich rodzin Parafii pod opiekę św. Józefa.

 1. Nasza Parafia wraz z Caritas organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży nad morze do Władysławowa w dniach 9 – 20 lipca. Zapisy i więcej informacji w zakrystii. W związku z przepisami sanitarnymi ilość miejsc ograniczona. 
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w piątek  – św. Macieja Apostoła

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszego kościoła.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nadchodzącym tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, św. Maksymiliana i św. Józefa na każdy dzień.

BÓG DAJE NAM SWOJEGO SYNA - JEZUSA - PODRĘCZNIK DO RELIGII DO KLASY II SANDOMIERZ

V Niedziela Wielkanocna

1.mbczestochowska Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca - Niedziela Adoracyjna. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych, a o 16.30 Nabożeństwo Majowe.

2. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej akt oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Matki Bożej. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30

3. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę i uroczystości o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec za Ojczyznę, a później Msza święta w intencji Ojczyzny i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. O godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

5. W piątek – Pierwszy Miesiąca – Msze Święte o godz. 7.00,a o godz. 7.30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszopiątkowym . Spowiedź na Mszach Świętych i po południu od 17.15. W tym dniu Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe o godzinie 21:00 na wspólny Apel Jasnogórski. Będziemy czuwać do 22 i w sobotę od 6.30 a zakończymy Mszą św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy

6. Za tydzień w niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na poświecenie książeczek. O godzinie 14:00 SP nr 24, a o godz. 17:00 SP nr 28. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

7. Pierwsza Komunia św. jak było zaplanowane będzie w sobotę 29 maja w dwóch grupach o godz. 11.00 - SP nr 24, a o godz. 13.00 - SP nr 28.

8. Wczoraj rozpoczęła się po parafiach naszej diecezji peregrynacja obrazu św. Józefa. W naszej wspólnocie nawiedzenie odbędzie się od 15 do 22 maja. Plan nawiedzenia podamy w najbliższą niedzielę.

9. Składamy serdeczne podziękowanie P. Jackowi Hinczy za odnowienie figur Matki Bożej - przy ul . Sandomierskiej i w naszej grocie.

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- we wtorek – Św. Floriana, męczennika;
- w czwartek – Św. Apostołów Filipa i Jakuba
- w piątek – Uroczystść NMP Matki Łaski Bożej, głównej Patronki Miasta
- w sobotę – Uroczystość św. Stanisława Bp i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji kieleckiej

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nadchodzącym tygodniu opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana.

 

ODKRYWAM KRÓLESTWO BOŻE. PODRĘCZNIK DO NAUKI RELIGII DLA KLASY II JEDNOŚĆ

IV Niedziela Wielkanocy

1. pasterzDzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Prośmy Boga w intencji nowych i świętych powołań.


2. W sobotę rozpoczniemy miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy.
Jest to również pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niekalanemu Sercu NMP o godz. 17:15.


3. W przyszłą niedzielę Pierwszą Miesiąca – Niedziela Adoracyjna, a o godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.


4. Trwają zapisy uczniów klas VII Szkoły Podstawowej z naszej Parafii na kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku szkolnym. Przypominamy, że zapisy tylko do 15 maja.


5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00.. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.


6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w czwartek – Św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła;

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii składane bądź przesłane na konto.


8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej


9. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

 

 

III Niedziela Wielkanocna

 

 1. ksiazkaDziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
 1. Trwają zapisy uczniów klas VII Szkoły Podstawowej z naszej Parafii na kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku szkolnym 2021/2022. Przypominamy, że zapisy tylko do 15 maja.
 1. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00 Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 1. W najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali obok Zakrystii.
 1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

- w piątek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii zarówno te składane w kościele jak i te przesłane na konto Parafii.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia. Prośmy nieustanie Boga o ustanie epidemii.

 

SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY ODKRYWAJĄ PIĘKNO PODRĘCZNIK DO RELIGII KLASA VI JEDNOŚĆ WYDAWNICTWO

 

 

II Niedziela Wielkanocy

- Miłosierdzia Bożego

 1. faustyna Dziś uroczystość Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Naszymi ofiarami do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas diecezjalną. Pragniemy w to Święto podziękować naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących z naszej wspólnoty. Grupa ta przygotowuje paczki na święta, zajmuje się wydawaniem raz w miesiącu produktów, z krótkimi terminami ważności oraz opieką jako wolontariusze nad osobami korzystającymi z programu „ Na codzienne zakupy”. Zapraszamy chętnych do pomocy w tej Grupie Charytatywnej. Zapisy i informacje w zakrystii.
 1. Trwają zapisy uczniów klas VII  z naszej Parafii do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku szkolnym. Deklarację wraz z  informacjami trzeba pobrać z parafialnej strony internetowej. Zapisy u Ks. Piotra.
 1. Zapraszamy do zapisywania się na 24–godzinny Nieustanny Różaniec z 14/15 kwietnia. Lista do zapisów na poszczególne godziny w zakrystii.
 1. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek o 20.00
 1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.15
 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy, by Zmartwychwstały Chrystus obdarzał swą mocą, pokojem, radością i nadzieją.

Poniedziałek Wielkanocny

 1. chrystus32Trwamy w radości Zmartwychwstania Chrystusa. Składamy Serdeczne „Bóg zapłać” składamy Księżom wikariuszom i osobom im pomagającym za przygotowanie Grobu Pańskiego i

„Bóg zapłać” Panom Kościelnym, Pani Organistce, Chórowi, Ministrantom, Lektorom i Zespołowi młodzieżowemu za oprawę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego. Różom Różańcowym, oraz prowadzącym i uczestnikom Godziny Świętej i młodzieży za przygotowanie  adoracji.

Bóg zapłać za podzielenie się święconką, dzięki tym darom oraz przekazanym przez   Caritas ponad 40 rodzin otrzymało obfite paczki na święta.

 1. W najbliższą niedzielę 11 kwietnia przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Naszymi ofiarami do puszek wesprzemy dzieła prowadzone przez Caritas diecezjalną. Do tego święta przygotowujemy się Nowenną do Miłosierdzia Bożego, od wtorku będzie  odprawiana codziennie przed Mszą świętą wieczorną
  o godz. 17.45. a jutro w drugi dzień świąt po Mszy o godz. 14.00
 1. W czwartek na godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.
 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się zapisy uczniów klas 7 do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku szkolnym 2021/2022. Kwestionariusze do pobrania na stronie parafialnej. Zapisy u ks. Piotra w Zakrystii.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy trwania w radości Zmartwychwstania Pańskiego.