III Niedziela Wielkanocna

 

 1. ksiazkaDziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
 1. Trwają zapisy uczniów klas VII Szkoły Podstawowej z naszej Parafii na kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku szkolnym 2021/2022. Przypominamy, że zapisy tylko do 15 maja.
 1. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00 Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 1. W najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali obok Zakrystii.
 1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

- w piątek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii zarówno te składane w kościele jak i te przesłane na konto Parafii.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia. Prośmy nieustanie Boga o ustanie epidemii.

 

 

II Niedziela Wielkanocy

- Miłosierdzia Bożego

 1. faustyna Dziś uroczystość Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Naszymi ofiarami do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas diecezjalną. Pragniemy w to Święto podziękować naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących z naszej wspólnoty. Grupa ta przygotowuje paczki na święta, zajmuje się wydawaniem raz w miesiącu produktów, z krótkimi terminami ważności oraz opieką jako wolontariusze nad osobami korzystającymi z programu „ Na codzienne zakupy”. Zapraszamy chętnych do pomocy w tej Grupie Charytatywnej. Zapisy i informacje w zakrystii.
 1. Trwają zapisy uczniów klas VII  z naszej Parafii do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku szkolnym. Deklarację wraz z  informacjami trzeba pobrać z parafialnej strony internetowej. Zapisy u Ks. Piotra.
 1. Zapraszamy do zapisywania się na 24–godzinny Nieustanny Różaniec z 14/15 kwietnia. Lista do zapisów na poszczególne godziny w zakrystii.
 1. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek o 20.00
 1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.15
 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy, by Zmartwychwstały Chrystus obdarzał swą mocą, pokojem, radością i nadzieją.

Poniedziałek Wielkanocny

 1. chrystus32Trwamy w radości Zmartwychwstania Chrystusa. Składamy Serdeczne „Bóg zapłać” składamy Księżom wikariuszom i osobom im pomagającym za przygotowanie Grobu Pańskiego i

„Bóg zapłać” Panom Kościelnym, Pani Organistce, Chórowi, Ministrantom, Lektorom i Zespołowi młodzieżowemu za oprawę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego. Różom Różańcowym, oraz prowadzącym i uczestnikom Godziny Świętej i młodzieży za przygotowanie  adoracji.

Bóg zapłać za podzielenie się święconką, dzięki tym darom oraz przekazanym przez   Caritas ponad 40 rodzin otrzymało obfite paczki na święta.

 1. W najbliższą niedzielę 11 kwietnia przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Naszymi ofiarami do puszek wesprzemy dzieła prowadzone przez Caritas diecezjalną. Do tego święta przygotowujemy się Nowenną do Miłosierdzia Bożego, od wtorku będzie  odprawiana codziennie przed Mszą świętą wieczorną
  o godz. 17.45. a jutro w drugi dzień świąt po Mszy o godz. 14.00
 1. W czwartek na godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.
 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się zapisy uczniów klas 7 do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku szkolnym 2021/2022. Kwestionariusze do pobrania na stronie parafialnej. Zapisy u ks. Piotra w Zakrystii.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy trwania w radości Zmartwychwstania Pańskiego.

Niedziela Palmowa

 1. korona cierniowaNiedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Wielki Tydzień i nasze parafialne rekolekcje. Serdecznie witamy ojca Antoniego - naszego Rekolekcjonistę. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Msze w dni powszednie o godz. 7.00, 9.00, 11,00 i 18.00

Najważniejsze wydarzenia zbawcze tego tygodnia to:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Liturgii będzie przewodniczył ks. bp. Marian Florczyk. Adoracja do godz. 24.00 a o godz. 22.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

Wielki Piątek – to dzień śmierci Jezusa.

W tym dniu wszystkich katolików obowiązuje post ścisły.

Adoracja rano w Ciemnicy od godz. 8.00, 

o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia którą rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00,( jeżeli będzie dobra pogoda będzie na zewnątrz)  a po niej Liturgia Męki Pańskiej- Adoracja Krzyża i Komunia święta.

Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.

Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00. Do godz. 21.00 czuwanie poprowadzą Koła Różańcowe. Od 21.00 zapraszamy na czuwanie prowadzone przez młodzież.

 2 kwietnia przypada 16 rocznica odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca. Dziękujmy naszymi modlitwami za dar Św. Jana Pawła II.

Wielka Sobotapoświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godziny 8.30 do 14-ej, co pół godziny.

Obrzęd  błogosławieństwa pokarmów odbędzie się na zewnątrz wokół kościoła.  W czasie poświęcenia pokarmów do wystawionych koszy będzie można włożyć produkty dla potrzebujących. Prosimy aby były to produkty zapakowane. Osoby potrzebujące zapraszamy w sobotę  na godz. 15.00 do sali obok zakrystii  po ofiarowane produkty.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiegoo godz. 6.00 Rezurekcja i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. Następne Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 17.00

Poniedziałek Wielkanocny (II dzień świąt) – Msze święte jak w Niedzielę.

Wszystkie celebracje będą transmitowane na żywo z naszej świątyni na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych. Zachęcamy do uczestnictwa na zewnątrz kościoła, są wystawione łąwki i włączone nagłośnienie.

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16.00 – 17.45.
 2. Możliwość spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę podczas rekolekcji.
 3. Zmarł ks. Prałat Jan Gaj, który od ośmiu lat pomagał a naszej Parafii. Pogrzeb- we wtorek o godz. 13.00 w Małogoszczu. Polecajmy ks. Jana w naszych modlitwach.
 4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne i prasę katolicką
 5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa. Trwajmy na modlitwie do Boga o ustanie pandemii koronawirusa.
OPCJA MARYI. BOŻA ODPOWIEDŹ NA KRYZYS CYWILIZACJI

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. krzy6 

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 12.00 ks. Biskup Marian Florczyk dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
2. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.
Za tydzień również w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Przez Rekolekcje mamy duchowo się przygotować do świat wielkanocnych. Módlmy się za Księdza Rekolekcjonistę oraz o owoce tych rekolekcji dla naszej parafii. Spowiedź podczas rekolekcji będzie przez wszystkie dni na Mszach świętych. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablotach.
O godz. 15.15 Zmiana tajemnic Różańcowych i Msza w intencji Róż Różańcowych
3. W dniu wczorajszym część młodzieży naszej parafii z rąk Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego przyjęła Sakrament Bierzmowania. Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom Młodzieży za złożony Dar Ołtarza. Słowa podziękowania także dla Ks. Piotra za przygotowanie tej uroczystości.
4. W czwartek, 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia – dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych, których życie w łonie matki jest zagrożone. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. O godzinie 20:00 zapraszamy na Godzinę Świętą, zabierzmy ze sobą znicz.
5. Osoby starsze i chore, które już nie opuszczają swoich mieszkań i domów i nie mogących przybyć na Rekolekcje, możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Odwiedzimy ich z posługą sakramentalną w sobotę 27 marca od godz. 9.00.
6. Zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
7. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
8. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła u Pana Kościelnego. Cena baranka to ciepły posiłek dla dziecka.
9. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień

CZY WARTO UMIERAĆ ZA SMARTFONA? KRZYSZTOF ZANUSSI RTCK

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. krzy6 Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 wystąpi Zespół Muzyki Dawnej –„Ventores Tempus” działający przy Akademii Młodych Talentów „Małe Skrzypeczki”
 1. Dzięki inicjatywie pewnej Osoby nasza parafia otrzymała relikwie św. Andrzeja Boboli- Patrona Polski. Składamy serdeczne podziękowanie tej Osobie za ufundowanie relikwiarza i pokrycie wszelkich kosztów związanych ze sprowadzeniem relikwii. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 ks. Biskup Marian Florczyk dokona uroczystego wprowadzenia relikwii.                                                                                                                                              
 1. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, w  piątki o godz. 17.15dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30dla Dorosłych i Młodzieży oraz  na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  każdą niedzielę o godz. 16.30.
 1. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji Pana Zbyszka naszego organisty z racji Jego imienin.
 1. W piątek 19 marcaUroczystość św. Józefa. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji Józefa Zbroszczyka,  pierwszego Proboszcza i budowniczego naszego kościoła. Msza św. w intencji ks. Józefa – od Róż Różańcowych godz.18.00
 1. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kapłanów pracujących w naszej parafii a następnie Droga Krzyżowa i Różaniec prowadzone przez Wspólnoty Margaretkowe.

    Na godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem  będziemy rozważać Mekę Pańską.

 1. W sobotę 20 marca młodzież klas VIII otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Biskup Ordynariusza Jana Piotrowskiego. O godz. 11- ej młodzież z SP nr 28, a godz.. 14:00 młodzież z SP nr 24 i pozostałych szkół.

      Spowiedź  we wtorek o 16.00 młodzież z SP nr 24, a godz. 17:00 młodzież z SP nr 28.

 1. W przyszłą niedzielę 21 marca spotkanie i poświęcenie książeczek dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. O godz. 14- ej dzieci z SP nr 24, a godz.. 17:00 dzieci SP nr 28.
 1. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Możemy nabywać baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas w zakrystii i przed kościołem.
 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii oraz zachęcamy do nabywania i  lektury prasy katolickiej.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.  

DROGA DO SZCZĘŚCIA ABP FULTON SHEEN

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. przemienienieZa zgodą ks. Biskupa Ordynariusza dziś u nas przy kościele rodzina i przyjaciele kwestują na operację i rehabilitację ciężko chorej Anny.
 1. Jutro przeżywamy Dzień Kobiet wszystkim Paniom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień.
 1. W niedzielę 21 marca spotkanie i poświęcenie książeczek do nabożeństw dla Dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. O godzinie        14- ej dzieci z SP nr 24,    a godz..    17:00 dzieci SP nr 28.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 17.15 – dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży oraz Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.30.
 1. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.
 1. W czwartek 11 marca na godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę świętą imieninową naszego Proboszcza Grzegorza.. Drogiego nam Solenizanta polecajmy opiece Bożej.
 1. W czwartek również na godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. wieczornej.
 1. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 wystąpi Zespół Muzyki Dawnej –„Ventores Tempus” działający przy Akademii Młodych Talentów „Małe Skrzypeczki”

11. 14 marca 2021  - Msza święta i spotkanie formacyjne dla bierzmowanych

                            godz 14.00  SP 28

                            godz 17.00  SP 24 i pozostałe szkoly

12. Policja apeluje o ogromną ostrożność przy odbieraniu telefonów w których słyszymy prośby o pomoc osób, które podszywają się pod naszych bliskich .Wiele osób zostało w ten sposób oszukanych.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii

15. Parafianom i Gościom a szczególnie wszystkim Paniom w dniu jutrzejszego ich święta życzymy Bożego błogosławieństw, opieki Matki Bożej i Świętego Maksymiliana na każdy dzień.

 

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. wielkpost Dzisiejsza II Wielkiego Postu, jest niedzielą zwaną „Ad Gentes”, jest to dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami. Naszymi ofiarami składanymi dziś do puszek,  możemy wesprzeć pracę misjonarzy
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna.                            O godzinie  15.15 zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych - Drodze Krzyżowej, w  piątki o godz.17.15 dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży oraz  na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  niedzielę o godz. 16.30
 2.  W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 3. W piątek – Pierwszy Miesiąca, spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu od godz. 17.15. Nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie odprawione po mszach o godz. 7.30 i 18.00.
 4. W sobotę – Pierwszą Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15, a później Msza święta.
 5. W czwartek na godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską. Prosimy o zabranie do Kościoła ze sobą krzyża.
 6. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej  do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy obędzie się w sobotę 6 marca. Zapisy i informacje w zakrystii.
 7. Za zgodą ks. Biskupa Ordynariusza w najbliższą niedzielę rodzina i przyjaciele będą kwestować przed kościołem na operację i rehabilitację ciężko chorej Anny.
 8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.

I Niedziela Wielkiego Postu  

 1. wielkpostDziś Msza święte i spotkania dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania - o godz. 14.00 z SP nr 28, a o godz. 17:00 z SP nr 24 i pozostałych szkół.
 1. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych - Drodze Krzyżowej, w piątki o godz. 17.15dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30dla Dorosłych i Młodzieży oraz  na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  każdą niedzielę o godz. 16.30. Dzisiaj pierwsze Gorzkie Żale
 2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w czwartek po wieczornej Mszy Św., a na godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską
 3. W piątek po Mszy św. o 18:30 zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego do sali obok zakrystii.
 4. Najbliższa niedziela - II Wielkiego Postu, jest niedzielą zwaną „Ad Gentes”, jest to dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami, którzy pochodzą z Polski, a pracują na misjach. Naszymi ofiarami składanymi w tym dniu do puszek, będziemy mogli wesprzeć ich pracę.
 5. Do puszek przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.
 6. Jutro w liturgii obchodzimy Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.

 VI Niedziela zwykła

 1. 40 dni postuDziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: "Trzeźwością pokonywać kryzys". Serdecznie zapraszamy na  Drogę Krzyżową w intencji trzeźwości, - która będzie 19 lutego  o godzinie 18.00 na Świętym Krzyżu. Bezpośrednio po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Jan Piotrowskiego. 
 1. Dziś również o godzinie 21ej zaczyna się w naszej parafii nieustanny różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy podjęli się tej modlitwy.
 1. W najbliższą środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową, Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy posypanie głów popiołem na znak pokuty. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 1. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 17.15 dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży.
 1. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30.
 1. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską. W tym dniu również o godz. 18.00 będzie Msza św. a następnie  Różaniec i Droga Krzyżowa w intencji kapłanów prowadzone przez Wspólnoty Margaretkowe.
 1. W najbliższą sobotę o godz. 9:30 zapraszamy na Dzień Skupienia dla Rycerstwa Niepokalanej, który się odbędzie w kościele św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54.
 1. W przyszłą niedzielę Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. O godz. 14:00 dla uczniów z SP nr 28,  a o godz. 17:00 dla uczniów z SP nr 24 i pozostałych szkół.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Bóg zapłać za ofiary składana na potrzeby naszej Parafii.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana  oraz św. Walentego patrona zakochanych. 

V Niedziela zwykła

 1. uzdrowienie2Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W adoracji przed Najświętszym Sakramentem dobremu Jezusowi polecamy  wszystkich chorych i cierpiących. O godzinie 15 zmiana Tajemnic Różańcowych oraz Eucharystia w intencji Braci i Sióstr z Róż Różańcowych.
  1. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Msze św. dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Podczas Mszy poświecenie świecy, która otrzymały dzieci podczas chrztu św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. O godz. 14. 00 dzieci ze szkoły nr 24

                             a o godz. 17.00 dzieci ze szkoły nr. 28

 1. W czwartek o godzinie 20:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
 1. Zachęcamy do zapisania się na „24 Godzinny Nieustanny Różaniec”, który trwa w naszej parafii z 14/15 danego miesiąca. Intencje różańca: o wzrost wiary w Kościele Kieleckim, w intencji ks. Bpa Jana oraz wszystkich kapłanów i o nowe powołania. Lista do zapisu w Zakrystii.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – Św. Scholastyki dziewicy

- w czwartek – Matki Bożej z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego, w tym dniu będziemy polecać w naszych modlitwach wszystkich chorych i cierpiących.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.

 

 IV Niedziela zwykła

 1. ofiarowanieDziś po wieczornej Mszy św. o godz. 17:45 Klub MINIATURA wraz z naszą Parafią zaprasza na Koncert Laureatów I konkursu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.
 1. W najbliższy wtorek przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarami na tacę  wspieramy zakony klauzurowe w naszej diecezji, które poprzez swą modlitwę wypraszają łaski dla całego świata. Również we wtorek kończy się okres śpiewania kolęd, dlatego zapraszamy na wspólne kolędowanie przy szopce po Mszy wieczornej o 18.45.
 1. W czwartek - pierwszy miesiąca. O godz. 17.15 Różaniec w intencji  Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. A o godzinie 20:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 1. W piątek – pierwszy miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o 7.30 oraz 18.00. Spowiedź podczas Mszy świętych porannych oraz popołudniu od godziny 17.15.
 1. W sobotę – Pierwszą Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15, a później Msza święta.
 1. Za tydzień przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. O godzinie 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych oraz Eucharystia w intencji Braci i Sióstr z Róż Różańcowych.
 1. Zapraszamy na planowany 8 dniowy parafialny wyjazd na tzw. Wakacje z Bogiem 50 + do Zakopanego w dniach 11 -18  lipca. W programie codzienna Eucharystia i modlitwy w ciągu dnia. Wspólne wędrówki po Polskich Tatrach, kąpiele w gorących źródłach, przejażdżki bryczkami, ogniska i wiele innych atrakcji. Szczegóły i zapisy w Zakrystii u ks. Sylwestra.
 1. W liturgii wspominamy:
 • we wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego
 • w piątek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy- poświęcenia chleba po Mszach św.
 • w środę – św. Błażeja patrona chorób gardła. po Mszach błogosławieństwo gardła świecami
 • w sobotę– św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

III Niedziela zwykła

 1. receDzisiejsza niedziela jest ustanowioną przez papieża Franciszka niedzielą Słowa Bożego. Nasza uwagę kierujemy w stronę Biblii, która jest Słowem Życia niosącym Zbawienie. Zachęcamy do podjęcia osobistej lektury Pisma Świętego.
 2. Dziś również na przeżywamy dzień solidarności z Chorwacją poszkodowaną w trzęsieniu ziemi. Modlitwą i ofiarami do puszek możemy wesprzeć poszkodowanych.
 3. W środę  27 stycznia będzie Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu. Na znak solidarności o godz. 18.00 możemy zapalić świece w oknach naszych mieszkań.
 4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 5. Klub Osiedlowy „MINIATURA” wraz z naszą Parafią zapraszają na Koncert Laureatów I konkursu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 31.01 po Mszy wieczornej o godz. 17.45. Informacje na plakatach.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła

- we wtorek – Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;

- w środę – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;

- w czwartekŚw. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego patrona św. Maksymiliana

II Niedziela zwykła

 1. połówRozpoczynamy dzisiaj w kościele Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Jutro w naszej świątyni o godzinie 19:00 będziemy się modlić z przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich o jedność. Modlitwie będzie przewodniczył Biskup kielecki Jan Piotrowski.
 2. Msza św. i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania dziś o godz. 14.00
 3. W najbliższą niedzielę na prośbę ks. Bp. Ordynariusza będziemy przeżywać dzień solidarności z Chorwacją poszkodowaną w trzęsieniu ziemi. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych.
 4. W tym tygodniu obchodzimy w czwartek Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską. W tym dniu również o godz. 18.00 będzie Msza św. a następnie  Różaniec i Droga Krzyżowa w intencji kapłanów prowadzone przez Wspólnoty Margaretkowe.
 6. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali obok Zakrystii,             a w sobotę Rycerstwo Niepokalanej na spotkanie po mszy św. o godz. 18.00.
 7. Zapraszamy Rodziny na Msze Święte „Kolędowe” w najbliższym tygodniu o godz. 18.00:

      18.01 – poniedziałek- ul. Sandomierska bloki 156, 158, 160

     19.01 – we wtorek zapraszamy te rodziny, które nie mogły być w wyznaczone dni  oraz wszystkie Rodziny modlące się w naszym kościele.          Dziękujemy za Wasza obecność na tych szczególnych Mszach Świętych, za wspólną modlitwę oraz za wsparcie materialne Parafii..

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek  -św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa

- w czwartek– św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 1. We wtorek swoje imieniny przeżywa Pan Mariusz nasz kościelny. Solenizanta otaczamy naszą serdeczną modlitwą i życzliwością.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom a szczególnie Babciom i Dziadkom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

Niedziela Chrztu Pańskiego  

 1. stajenka2Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy świętej odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 2. Dziś o godz. 9.00 Msza święta w intencji Pszczelarzy
 3. Na Mszę św. o godz. 14-ej zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.
 4. Przeżywamy w naszej wspólnocie nawiedzenie Figury Matki Bożej Fatimskiej, prosimy Boga „aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. Zapraszamy na wspólny różaniec dzisiaj po Mszach o godz. 7.00, 12.00, 14.00 i wieczorem przed Mszą o godz. 16.15. a  w dni powszednie o godz. 8.00;12.00; 15.00 i 17.15 a Na zakończenie nawiedzenia w czwartek zawierzymy nasze rodziny Bogu przez Maryję.
 5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15.
 7. Zapraszamy Rodziny na Msze Święte „Kolędowe” w najbliższym tygodniu o godz. 18.00:

11.01 poniedziałek – ul. Zagórska bloki nr 66, 68. 70, 71 ,72

12.01 wtorek -  ul. Spółdzielcza nr. 3, 4, 5, 6

13.01 środa- ul. Spółdzielcza nr 7, 8, 9

14.01 czwartek – ul. Mazurska bloki nr 70, 77  i ul. Pomorska 100

15.01 – piątek – ul. Mazurska bloki nr 64 ,66 ,68

16.01 – sobota- ul. Kujawska 19, ul. Szczecińska 3 , 17

18.01 – poniedziałek- ul. Sandomierska bloki 156, 158, 160

19.01 – wtorek zapraszamy te rodziny , które nie mogły być w wyznaczone dni oraz wszystkie Rodziny modlące się w naszym kościele

Dziękujemy za Wasza obecność na tych szczególnych Mszach Świętych, za wspólną modlitwę oraz za wasze  ofiary składane na potrzeby kościoła,  również te przesłane na konto Parafii

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. stajenka2Dziś niedziela adoracyjna po Mszach św. przed Najświętszym Sakramentem prosimy Boga o Błogosławieństwo w rozpoczętym Nowym Roku. O 15.15 zmiana tajemnic różańcowych. Składamy serdeczne Bóg zapłać Różom Różańcowym za przekazaną ofiarę na potrzeby Parafii
 2. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła i kredy na każdej Mszy św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Misje. Po każdej Mszy św. dzieci z naszej Scholi Parafialnej będą przy wyjściu z kościoła rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę. Ofiary składane przy tej okazji  będą przeznaczone na wyjazdy dla dzieci.
 3. Również w środę o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji ks. Prałata Lucjana Sito z racji imienin – od róż Różańcowych
 4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 5. W piątek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy tygodniowe nawiedzenie Figury Matki Bożej Fatimskiej, będziemy prosić Boga „aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. Na zakończenie w kolejny czwartek zawierzymy nasze rodziny Bogu przez Maryję. Będziemy modlić się różańcem w dni powszednie o godz. 8.00;12.00; 15.00 i 17.15 a w niedzielę po Mszach o godz. 7.00, 12.00, 14.00  i wieczorem przed Mszą  o godz. 16.15
 6. W najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali obok Zakrystii.
 7. Za tydzień przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy świętej odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.

- W tym dniu o godz. 9.00 Msza święta w intencji Pszczelarzy.

- W tym dniu będziemy również w naszej wspólnocie przeżywać Dzień Seminaryjny. Modlitwą i ofiarami będziemy wspierać nasze seminarium. Na Mszę św. o godz. 14ej zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.

 1. Składamy serdeczne Bóg pewnej Rodzinie z ulicy Pomorskiej za ofiarowanie kilku choinek do naszego kościoła.
 2. Porządek Mszy św. kolędowych w najbliższym tygodniu:

04.01 poniedziałek –ul. Mazurska( bez bloków) i ul. Mąchocka 

05.01 wtorek- ul. Głogowa, ul. Niestachowska, ul. Napękowska

07.01 czwartek – ul. Pomorska( bez blok) i  ul. Szczecińska (bez blok)    

08.01 piątek – ul. Bohaterów Warszawy- bloki nr 11,13,15,17

09.01 sobota – ul. Szymanowskiego 3, ul. Zagórska bloki  57, 64 (verte)

11.01 poniedziałek – ul. Zagórska bloki nr 66, 68. 70, 71 ,72

Dziękujemy za spotkania  i wspólną modlitwę oraz  ofiary składane na potrzeby Parafii.             .             .                       Plan dalszych Mszy św. Kolędowych jest w gablocie i na stronie internetowej

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

Święto Świętej Rodziny 

sw rodzina

 1. Dziś obchodzimy –Święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. odnawiamy przyrzeczenia małżeńskie. Wszystkim małżonkom i rodzinom życzymy Bożych łask i wytrwałości. Dziś również przypada dzień imienin Bp Jana Piotrowskiego –Pasterza naszej Diecezji – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 1. Dzisiaj o godz. 12.00 Bp .Piotr Skucha odprawi Uroczystą Msze św. w intencji naszych rodzin. Tą Msza św. rozpoczniemy od jutra naszą modlitwę kolędową w intencji Rodzin naszej parafii. Zapraszamy więc na modlitwę i błogosławieństwo kolędowe do Kościoła na godz. 18:00. Każda rodzina zostanie pobłogosławiona podczas Mszy świętej. Ofiarami na tacę będzie można wesprzeć materialne potrzeby naszej Parafii.

Porządek  Mszy św. kolędowych w dni powszednie  o godz. 18.00

    28.12 w poniedziałek -. za mieszkańców ul. Zagórskiej( bez bloków)

    29.12 we wtorek  - ul. Prochownia, ul. Prosta, ul. Cedzyńska i ul. Radostowa

   30.12. w środę –ul. Wawrzyńskiej , ul Herberta, ul. Cisowa,  ul Łysogórska i ul Jodłowa.

   2.01 w sobotę –ul. Sandomierska( bez bloków) i ul. Wydryńska                                   

   Dalszy plan wspólnych Mszy św. podamy w najbliższą niedzielę. Jest już wywieszony w  gablotach i na stronie internetowej naszej Parafii.     

 1. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Andrzejowi i ks. Piotrowi oraz wszystkim tym osobom, które pomogły w przygotowaniu szopki oraz przystrojeniu choinek .
 1. Zachęcamy do zapisania się na „24 Godzinny Nieustanny Różaniec”, który będzie odmawiać w domach z 31 grudnia na 1 stycznia. Intencje różańca: o wzrost wiary w Kościele Kieleckim, w intencji ks. Bpa Jana oraz wszystkich kapłanów i o nowe powołania. Lista do zapisu na ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej.
 1. W czwartek zakończenie Starego Roku. W związku z ograniczeniami nabożeństwo na zakończenie Roku będzie o godz. 17.30 a następnie Msza św. o godz. 18.00.
 1. W Nowy Rok przypada– pierwszy piątek miesiąca, spowiedź na Mszach świętych, które będą w porządku Nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie odprawione po Mszy świętej o godz. 7:00 i  17:00.
 1. W sobotę - pierwszą miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 1. W najbliższą niedzielę przeżywamy w naszej parafii niedzielę adoracyjną.      O godz. 15.15 zmiana tajemnic Różańcowych.
 1. W najbliższą sobotę 02 stycznia o godzinie 14:00 w naszym Kościele odbędzie się gala finałowa Konkursu Kolęd i Pastorałek.
 1. W liturgii w nowym tygodniu wspominamy

- w poniedziałek – Święto św. Młodzianków

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy trwania w radości Bożego Narodzenia oraz nieustannej opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień..

IV Niedziela Adwentu

 bogkocha 1. Pobłogosławione opłatki, możemy nabywać w zakrystii, przy głównym wyjściu z kościoła oraz kaplicy św. Maksymiliana. Możemy też nabywać świece Caritas – niech zapłoną na naszych stołach jako symbol pustego miejsce a po wigilii proponujemy a zapalić je na grobach naszych zmarłych, których zabrakło przy wspólnym stole.

2. W czwartek  Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 6.00 i 7.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy w kościele o godz. 24.00 uroczystą Pasterką. Zatroszczmy się o religijny charakter wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu opisu Narodzenia Pańskiego z Ewangelii i o śpiewie kolęd.

3. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (piątek i sobotę) Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Przypominamy o możliwości uczestnictwa we Mszach na zewnątrz kościoła zachowując przepisy sanitarne.

4. W najbliższą niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa . Będziemy modlić się w intencji naszych rodzin. Na każdej Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

5. W tym roku z racji trwającej epidemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej i bezpośredniego błogosławieństwa naszych mieszkań i domów. Uroczystą Mszą św , którą odprawi ks. Bp. Piotr Skucha w najbliższą niedzielę o godz. 12.00  rozpoczniemy modlitwy za nasze rodziny. Chcielibyśmy zaprosić Was - mieszkańców ulic i osiedli naszej Parafii na Mszę św. w poszczególne dni i wspólnie tu w kościele modlić się w Waszych intencjach. Po każdej Mszy Uroczyste błogosławieństwo, pokropienie wodą święconą i obrazek kolędowy.

Porządek Mszy św kolędowych w dni powszednie o godz. 18.00
28.12 w poniedziałek -. za mieszkańców ul. Zagórskiej( bez bloków)
29.12 we wtorek - ul. Prochownia, ul. Prosta, ul. Cedzyńska i ul. Radostowa
30.12. w środę –ul. Wawrzyńskiej , ul Herberta, ul. Cisowa, ul Łysogórska i ul Jodłowa.
02. 01 w sobotę –ul. Sandomierska( bez bloków) i ul. Wydryńska
Dalszy plan wspólnych Mszy św. podamy w najbliższą niedzielę. Jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej naszej Parafii.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii- te składane w kościele i przesyłane na konto parafialne.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia Wigilii oraz Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na czekające nas świąteczne dni.

III Niedziela Adwentu

adwent2

1. Dziś rozpoczęliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej czas świętych Rekolekcji Adwentowych. Ćwiczenia rekolekcyjne prowadzi o. Zbigniew Podlecki. Otoczmy o. Zbigniewa naszą modlitwą, aby te Rekolekcje wydały owoce w naszym życiu. Spowiedź codziennie podczas rekolekcji - nie odkładajmy jej na ostatni moment.
Ofiary, które złożymy w poniedziałek i wtorek na tace będą wyrazem naszej wdzięczności i będą przeznaczone na dzieła misyjne i klasztor, w którym O. Zbigniew posługuje.

2. Do chorych, którzy nie opuszczają swoich domów i mieszkań z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 19 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

3. Dziś o godz. 14:00 poświęcenie medalików dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w kaplicy św. Maksymiliana możemy nabywać poświęcone opłatki oraz świece Caritas – niech zapalona świeca na naszym stole wigilijnym przypomina nam o pustym miejscu a po wigilii proponujemy aby zanieść ją na groby naszych bliskich.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania.

6. W minioną środę ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski mianował naszego wikariusza ks. Sylwestra Robaka, diecezjalnym egzorcystą. Otoczmy księdza Sylwestra naszą codzienna modlitwa, zwłaszcza różańcową.

7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w najbliższą środę po Mszy świętej wieczornej.

8. W czwartek wieczorem zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem. Będzie to ostatnia Godzina Święta w tym roku kalendarzowym. W tym dniu również po Mszy św. wieczornej będzie Różaniec i Droga Krzyżowa w intencji kapłanów prowadzone przez wspólnoty Margaretkowe.

9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy dobrze przeżytych rekolekcji, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

   II Niedziela Adwentu

adwent21. Dziś niedziela adoracyjna. Przeżywamy dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie, który boryka się z wieloma trudnościami.


2. W najbliższy wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godzinie 6.00(roraty),o 9.00 i 18.00. Od godziny 12.00 do 13.00 Godzina Łaski - zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu o godz. 18.00 będzie Msza św. Pierwszej Róży Różańcowej – Rodziców modlących się za dzieci. Zachęcamy kolejnych rodziców pragnących modlić się za dzieci do utworzenia drugiej Róży – informacje w zakrystii.


3. W czwartek wieczorem zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.


4. Poświęcone Opłatki możemy nabywać w zakrystii, przy wyjściu z kościoła i w kaplicy św. Maksymiliana. Ofiary składane przy Opłatkach są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Możemy także nabywać świece Caritas. Niech ta świeca zapłonie na wigilijnym stole jako symbol pustego miejsca, a po wigilii proponujemy aby zanieść ją na groby bliskich, których zbrakło przy wspólnym stole. Cena jednej świecy to cena jednego ciepłego posiłku dla dziecka.


5. Od jutra do puszek przy wyjściu z Kościoła będziemy znów mogli składać ofiary dla biednych i potrzebujących. Jak co roku przygotujemy dla nich paczki na święta.


6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku. Rekolekcje poprowadzi o. Zbigniew Podlecki, którego poznaliśmy podczas Misji Parafialnych.
Plan rekolekcji - w niedzielę Msze św w porządku niedzielnym a w poniedziałek i wtorek o 6.00 ( Roraty) o 9.00 ; 11.00 i 18.00. We wtorek o 11.00 będzie Msza dla chorych i cierpiących z sakramentem namaszczenia. Spowiedź podczas całych rekolekcji. Przypominamy że spowiadamy codziennie podczas Mszy porannych a wieczorem od 17.30 do Mszy św. W związku z przeżywaną sytuacją epidemii nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.


7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 14.00 dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej będą miały poświecenie medalików.


8. Do chorych, którzy nie opuszczają swoich mieszkań udamy się w sobotę 19 grudnia. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii i w kancelarii.


9. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji ks. Andrzeja i ks. Sylwestra z racji imienin


10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła


11. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.


12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień, abyśmy dobrze wykorzystali czas Adwentu i parafialnych Rekolekcji.

 

I Niedziela Adwentu   adwent1

 1. adwentDzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego.
 2. Msze święte w adwencie tzw. Roratnie będziemy odprawiać w dni powszednie od poniedziałku do soboty o god 6.00 (rano). Po Mszy świętej –Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która rozpoczynamy dziś, za zakończymy w uroczystość 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach. Przychodzimy z lampionami.  Przez cały  Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 3. Trwa kolejna akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach akcji rozprowadzane są świece wigilijne. Możemy je nabywać w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła i w kaplicy św. Maksymiliana tam też możemy nabywać poświęcone opłatki. Opłatki również będą sukcesywnie dostarczane do Rodzin naszej parafii. Ofiary za opłatki jak co roku będą przeznaczone na ogrzewanie i utrzymanie naszej świątyni .
 4. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących. Możemy jeszcze zabrać z kosza przed ołtarzem Tuby Miłosierdzia i wypełnić je produktami. Możemy również sami przekazać potrzebującym bądź złożyć do koszy w kościele.
 5. W czwartek – pierwszy miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Wieczorem zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 6. Zachęcamy do zapisania się na „24 Godzinny Nieustanny Różaniec”, który będzie odmawiać w domach z 3/4 grudnia. Intencje różańca: o wzrost wiary w Kościele Kieleckim, w intencji ks. Bpa Jana oraz wszystkich kapłanów i o nowe powołania. Lista do zapisu na ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca, spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu od godz. 17.15. Nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie odprawione po Mszy świętej o godz. 7:00 i 18:00  
 8. W sobotę - pierwszą miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 9. W najbliższą niedzielę przeżywamy w naszej parafii niedzielę adoracyjną. Tego dnia obchodzić będziemy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie – ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć ten Kościół.                     O godz. 15.15 zmiana tajemnic Różańcowych.
 10. Do zabrania są zdrapki adwentowe dla Rodzin. Po Mszy św. zapraszamy do kaplicy św. Maksymiliana.
 11. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła, patrona ks. Andrzeja, którego ogarniamy naszą modlitwą.                                      Msza św. imieninowa w intencji ks. Andrzeja i ks. Sylwestra będzie sprawowana     12 grudnia o godz. 18:00

- w czwartek  – św. Franciszka Ksawerego prezbitera

- w piątek – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy.  Pamiętajmy o solenizantkach P. Basi naszej Organistce i Pani Basi prowadzącej  Poradnictwo Rodzinne -  Msza w ich intencji w piątek o godz. 18.00

- w niedzielę – Św. Mikołaja, biskupa jest to szczególny dzień dobroci wobec bliźniego.

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień

 

Wydawnictwo ESPRIT księgarnia

 

XXXIV Niedziela zwykła

 1. chrystus3Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny w Kościele. Na każdej Mszy Św. odnawiamy akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
 1. Również dziś z racji wspomnienia Św. Cecylii, która jest patronką muzyki Kościelnej, o 17.00  Msza Św. w intencji naszych Organistów, chóru parafialnego, zespołu młodzieżowego i scholii dziecięcej.
 1. W przyszłą niedzielę, rozpocznie się Adwent. Adwent to okres, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które zostaną dostarczone do każdej rodziny.
 1. Tradycyjnie w Adwencie Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dar za świecę to cena jednego obiadu dla biednego dziecka. Świece możemy nabywać w zakrystii, przy wyjściu z kościoła i przy ołtarzu św. Maksymiliana Możemy również składać ofiary dla potrzebujących do puszek przy wyjściu z kościoła, jak co roku zorganizujemy dla Nich paczki na święta.
 1. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 1. W najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali obok Zakrystii.
 1. Zapaszmy do udziału w Świętokrzyskim festiwalu Kolęd i Pastorałek, więcej informacji u ks. Andrzeja i na plakacie.

 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  - we wtorek – Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej
 3. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i sw. Maksymiliana.

XXXIII Niedziela zwykła

 1. kielichchlebDzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogiego. Zachęcamy chętnych do włączenia się w Parafialny Zespół Caritas- zapisy w zakrystii. Możemy również dołączyć do Ogólnopolskiej akcji Torba Miłosierdzia,  polegającej na przygotowaniu Torby z  produktami żywnościowymi  bądź chemicznymi. Możemy to uczynić w kilka osób. Uzupełnione torby możemy zanieść osobiście potrzebującej Rodzinie bądź złożyć w najbliższym tygodniu do kosza przed ołtarzem. Dary zostaną przekazane potrzebującym.
 2. Dziś o godz. 14:00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej na comiesięczne spotkanie i modlitwę.
 4. W czwartek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.15 w intencji kapłanów przygotowaną i prowadzoną przez Apostolat Margaretka a następnie na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W piątek – trzeci miesiąca zapraszamy na godz. 17.15 na koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z rozważaniami o miłosierdziu Bożym adorując Najświętszy Sakrament.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, na każdej Mszy św. odnowimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast już w najbliższą sobotę zapraszamy na Wigilię ku czci Chrystusa Króla, początek o godz. 18:00 Eucharystią, a tuż po niej adoracja i uwielbienie.
 7. W przyszłą niedzielę wspominamy Św. Cecylię, która jest patronką muzyki kościelnej, Msza św. w intencji naszych Organistów, chóru parafialnego, zespołu młodzieżowego i scholii dziecięcej w przyszłą niedzielę o 17.00
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej

w środę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

w czwartek - bł. Salomei, zakonnicy

w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

w sobotę – Ofiarowanie NMP

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

WYDAWNICTWO WAM KSIĄGARNIA 

XXXII Niedziela zwykła

  1. kielichchlebDzisiejsza niedziela w naszej Parafii jest niedzielą adoracyjną O godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Dzieci klas III przygotowującej się do Pierwszej Komunii Świętej. (można uczestniczyć przez transmisję internetową)
O godz. 15.15 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Również dziś też przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć dzieło pomocy kościołowi w potrzebie. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy tydzień modlitw za prześladowanych chrześcijan.
3. W najbliższą środę święto Niepodległości. Msze Św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 i o 18.00. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu modlitwy o zgodę, pokój i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny Polski oraz odśpiewamy Suplikacje. Na godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny
4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
5. W najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali obok Zakrystii.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. (możliwe uczestnictwo przez transmisję internetową)
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
- we wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
- w środę – św. Marcina z Tours, biskupa;
- w czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika;
- w piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna,
pierwszych męczenników Polski.
8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

 

 

XXXI Niedziela zwykła

 1. chrystus Przeżywamy dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Za wstawiennictwem świętych prosimy o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie.
 2. W poniedziałek - 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00. Po Mszy św. wieczornej będzie procesja ze stacjami modlitw za zmarłych, przejdziemy do 4 ołtarzy wewnątrz naszego Kościoła. W tym dniu pomodlimy się w szczególny sposób w intencji wszystkich wspominanych w modlitwie wypominkowej czytając ich imiona i nazwiska po każdej Mszy św. i odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec  w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do Służby Bożej.
 4. Również w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00 Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem
 5. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 70.00 a o godz. 7.30 i 18.00 z  nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych a popołudniu od godz. 17.15.
 6. W sobotę - Pierwsza Miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 7. W najbliższą niedzielę – Niedziela Adoracyjna. O godz. 14.00 Msza Św.
  i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W tym spotkaniu będzie można również uczestniczyć w sposób zdalny poprzez transmisję internetową.

O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.

 1. W najbliższą niedzielę będziemy też przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło pomocy kościołowi w potrzebie
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w środę – św. Karola Boromeusza - biskupa

 1. Bóg zapłać za wszelki ofiary składane na potrzebny naszego kościoła, również te  przesłane na konto parafialne.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień .