XXVI Niedziela zwykła

 1. serce2 Wczoraj dzieci naszych szkół przyjęły Pierwszą Komunię Św.. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Piotrowi, paniom Katechetkom Beacie, Elżbiecie i Katarzynie za przygotowanie tej uroczystości. Rodzicom dziękujemy za dar Ołtarza. Bóg zapłać organistom i panom kościelnym.
 2. Dziś o 14.00 Msza święta i spotkanie dla Dzieci i ich Rodziców, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku.
 3. Poświęcenie Różańców dla Dzieci Pierwszokomunijnych będzie w najbliższą niedzielę 04 października o godz. 14.00. Różance dla dzieci Rodzice zakupują we własnym zakresie.
 4. W odpowiedzi na apel Episkopatu Polski ofiarami do puszek przy wyjściu kościoła możemy wesprzeć przeżywających dramat po pożarze na wyspie Lesbos
 5. W czwartek rozpoczniemy Październik – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i Modlitwie Różańcowej. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie codziennie na godz. 17.15, a niedzielę na godz. 16.30. po Nabożeństwie zapraszamy na Eucharystię.
 6. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 7. W czwartek zapraszamy na godz. 20:00 na Godzinę Świętą, podczas której rozważamy Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem
 8. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 oraz o 7,30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od 17.15. W tym dniu Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy ostatnie w tym roku Jerycho Różańcowe, które w piątek potrwa do godz. 21ej i zakończymy rozważaniami i Apelem Jasnogórskim. W sobotę Jerycho od rana do Mszy wieczornej.
 9. W związku z odwołaniem zjazdu Róż Różańcowych w Piekoszowie zapraszamy Róże Różańcowe w sobotę – Pierwszą miesiąca – na 17.15 na Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 10. W najbliższą sobotę odbędzie się w naszej Parafii Dekanalny Dzień Ministranta. Wszystkich ministrantów zapraszamy na godz. 10.00
 11. W najbliższą niedzielę Pierwszą Miesiąca - Niedziela Adoracyjna o godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych .
 12. Wraz ze szkołą nr 28 prosimy o poparcie projektu  budowy przy szkole boiska sportowego. Numer projektu MI 109. Więcej informacji na plakacie.
 13. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Niepokalanowa z nawiedzeniem grobu ks. Jerzego Popiełuszki w sobotę 17 października. Informacje w zakrystii.
 14. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – Św. Wacława, męczennika

- we wtorek– Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- w środę –Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- w czwartek -Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

- w piątek– Św. Aniołów Stróżów;

15. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże!

XXV Niedziela Zwykła

 1. kwiatyW czwartek grupa naszej młodzieży przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. składam serdeczne podziękowanie ks. Andrzejowi, panu organiście Zbyszkowi i zespołowi młodzieżowemu za przygotowanie tej uroczystości. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza. A młodzieży życzymy jak najwięcej owoców Ducha Świętego.
 2. Młodzież klas 8 oraz szkół średnich i studentów chcących formować się duchowo i uczestniczyć w wydarzeniach parafialnych, zapraszamy na spotkania w ramach tworzącej się nowej wspólnoty dla młodzieży. Tematyką spotkań będzie -w co wierzyć i jak żyć .Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek  o godz. 18.30.Wiecej informacji u ks. Andrzeja.
 3. Rocznica Pierwszej Komunii św. dzisiaj o godz. 14.00
 4. Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dzisiaj o godz. 17.00.
 5. W najbliższą sobotę dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii św. Obowiązkowe spotkania:

Grupa I -  SP 24 oraz  SP 28 kl.  IV b  - we wtorek o godz. 18.45  Spowiedź dla dzieci komunijnych i rodziców w czwartek  o 17.00.

Grupa II – SP 28 kl. IVa i IVc – w środę o godz. 18.45. Spowiedź dla i dzieci i rodziców w czwartek o godz. 17.30.

 1. Msza św. i spotkanie dla dzieci, które rozpoczynają przygotowania się do I Komunii św. i ich Rodziców w najbliższą niedzielę o godz.  14.00
 2. Zapraszamy na cotygodniową adorację - Godzinę Świętą w czwartek o godz. 20.00. Osoby chętne do pomocy w prowadzeniu adoracji zapraszamy do ks. Sylwestra.
 3. Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny najbliższą w sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00 – w kościele garnizonowym.
 4. Zapraszamy na Pielgrzymkę Kół Różańcowych do Sanktuarium Matki Miłosierdzia w Piekoszowie w sobotę 3 października. Zapisy  w zakrystii.
 5. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa z nawiedzeniem grobu ks. Jerzego Popiełuszki planowana jest na  sobotę 17 października. Zapisy w zakrystii.
 6. Od następnej niedzieli możemy zamawiać intencje Mszy świętych na przyszły rok.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

- w środę – św. Ojca Pio, prezbitera;

- w sobotę – Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

XXIV Niedziela zwykła

 1. tablicaDziś o godz. 10.30 Masza św. w intencji Solidarności w 40 rocznicę powstania.
 2. Również dzisiaj zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00
 3. O godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 młodzież z naszej Parafii przez posługę Bp Mariana Florczyka przyjmie Sakrament Bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków w środę o godz. 16.30.
 5. Mija dzisiaj 3 rocz. śmierci ks. Bp. Kazimierza Ryczana. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. Po Mszach św. ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Bazylikę Grobu Bożego w Jerozolimie, którą wspieraliśmy zawsze w Wielki Piątek, ale z racji pandemii nie było to możliwe.
 7. W najbliższy czwartek o godz. 20.00 rozpoczynamy cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu tzw. Godzinę Świętą. Jest to modlitwa przed Jezusem Eucharystycznym z medytacją i rozważaniami o Męce Pańskiej.
 8. W sobotę 19 września odbędzie się parafialna pielgrzymka do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy basenie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapraszamy. Informacje u ks. Sylwestra.
 9. Rocznica Pierwszej Komunii św. obędzie się w najbliższą niedzielę 20 września o 14.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w środę o godz. 17.00.
 10. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie  do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 27 września o godz. 14..00. Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku planowana jest na sobotę 29 maja 2021 roku.
 11. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i młodzieży klas VIII rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 17.00
 12. Nasza wspólnota parafialna cieszy się od tego roku czteroma Szafarzami Najświętszej Eucharystii, którzy roznoszą Ciało Pańskie po domach do osób chorych. Zapraszamy do zgłaszania w zakrystii swoich bliskich, którzy nie wychodzą z domów a chcieliby  w każdą niedzielę karmić się Ciałem Chrystusa.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża św.

- we wtorek –  Matki Bożej Bolesnej

  – w środę – św.. męczenników Korneliusza papież i Cypriana biskupa.

w piątek – Święto Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii. A wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa

XXIII Niedziela zwykła

 1. tablicaDziś – Niedziela Adoracyjna. Przed najświętszym Sakramentem modlimy się o błogosławieństwo na Nowy Rok szkolny. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych..
 2. Dziś o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w czwartek – po Mszy św. wieczornej
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej
 5. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w najbliższą niedzielę na godz. 17.00. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. dr Artur Skrzypek – dyrektor wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej Diecezji
 6. Msza święta i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dziś o godz. 17:00, a w przyszłą niedzielę o godzinie 14.00
 7. Wszystkich lektorów i ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10.00. Zapraszamy także chętnych chłopców do służby przy ołtarzu.
 8. Scholę parafialną i Zespół Młodzieżowy oraz osoby chętne do śpiewania zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10.00.
 9. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 27 września o godz. 14.00. Pierwsza  Komunia w przyszłym roku planowana jest na sobotę 29 maja 2021 roku. Kwestionariusze zgłoszeniowe do zabrana już od dziś w Zakrystii.
 10. Zaległa rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 20 września o godz. 14.00
 11. Parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowskich Łagiewnik planowana jest na sobotę 19 września. Więcej informacji  w zakrystii u ks. Sylwestra
 12. Małżeństwa sakramentalne chcące formować się w duchu wspólnoty Domowego Kościoła, zapraszamy do Zakrystii. Więcej informacji u ks. Andrzeja
 13. Przypominamy, że wszystkie spotkania Grup i Wspólnot odbywają się zgodnie z przepisami sanitarnymi. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek ochronnych
 14. Decyzją Ojca św. Franciszka w najbliższą niedzielę ofiarami będziemy mogli wesprzeć Bazylikę Grobu Bożego w Jerozolimie, która wspieraliśmy zawsze w Wielki Piątek  podczas adoracji Krzyża
 15. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek – Święto Narodzenia  

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

XXII Niedziela zwykła

 1. tablica Wczoraj odbył się pogrzeb zmarłej nagle +Agnieszki Orlikowskiej – mamy naszego ks. Piotra. Wraz z ks. Piotrem składamy podziękowanie za udział w pogrzebie i za modlitwę. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o rodzinie pogrążonej w żałobie.
 2. Dziś w naszej Wspólnocie parafialnej gościmy Księdza Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego., który o godz. 9.00 odprawi Mszę w  intencji naszej Parafii. Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi za modlitwę i życzymy błogosławieństwa Bożego.
 3. Dzisiaj o 17.00 Msza św. i spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania
 4. Rozpoczyna się nowy Rok szkolny w związku z tym – zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, wszystkich pracujących w szkole, a w sposób szczególny Rodziców, Dzieci i Młodzież  na Mszę Św. w najbliższy wtorek 1 września na godz. 7.30.. Będziemy prosić Boga o błogosławieństwo w Nowym Roku szkolnym. Spowiedź dla dzieci podczas Mszy św. Przypominamy, że w ciągu roku szkolnego Msza św. z kazaniem dla dzieci  i z błogosławieństwem w niedzielę o 10.30
 5. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie w najbliższą niedzielę 6 września o godz. 10.30 serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci.
 6. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 17:00 kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w tym roku..
 7. W czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do życia konsekrowanego.
 8. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 a o godz. 7.30 i 18.00 z  nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu od godz. 17.15. W tym dniu również o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które będzie trwało w piątek do 21.00 a w sobotę od 7.00 do Mszy Św. wieczornej.
 9. W sobotę - Pierwszą Miesiąca – o 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 10. Przyszłą niedziela, to niedziela adoracyjna. O godz. 15:15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w czwartek – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i  lektury prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Maksymiliana.

XXI Niedziela zwykła

 

 1. tablicaWczoraj grupa dzieci przyjęła Pierwszą Komunie św. Składam podziękowanie ks. Piotrowi, Paniom katechetkom Beacie i Elżbiecie, a także rodzicom za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości. Bóg zapłać za dar materialny dla parafii.
 1. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Po każdej Mszy świętej odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.
 1. W najbliższą niedzielę Mszę św. w intencji naszej Parafii o godz. 9.00 odprawi ks. Abp. Henryk Jagodziński. Natomiast o 10.30 Mszę św. odprawi ks. Andrzej Zawadzki w intencji margaretek i modlących się za Niego.
 1. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godz. 17.00 obowiązkowe spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Nowa data przyjęcia tego sakramentu to 17 września.
 1. Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież do wspólnego wyjazdu do Energylandii. Wyjazd planowany jest na czwartek. godz. 7.00. Zapisy i informacje w zakrystii. Mogą jechać całe rodziny.
 1. Decyzją ks. Bp Ordynariusza Karol Słowak został mianowany wikariuszem parafii Bożego Grobu w Miechowie. Dziękujemy ks. Karolowi za pięcioletnią pracę pośród nas. Jednocześnie witamy ks. Sylwestra Robaka , który przybył do nas z parafii Błogosławionego Jerzego Matulewicza na Ślichowicach. Życzymy kapłanom Błogosławieństwa Bożego w pracy na nowych parafiach
 1. Sanepid przypomina o rygorystycznym stosowaniu się do obostrzeń związanym ze stanem epidemii
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Bartłomieja Apostoła

- w czwartek  – św. Monikę

- w piątek - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

- w sobotę – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii a także te składane z racji odpustu ku czci św. Maksymiliana
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego Błogosławieństwa.

XX Niedziela zwykła

 1. chrystusSkładamy serdecznie podziękowanie tym wszystkim Osobom, które pomogły posprzątać nasz kościół i otoczenie na Uroczystość Odpustową. Serdeczne „Bóg zapłać” chórowi parafialnemu,  ministrantom oraz całej asyście.  Dziękujemy  za  uczestnictwo i wspólną modlitwę.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej Wspólnocie Ojca Jerzego Zielińskiego, franciszkanina pochodzącego z Kielc a obecnie pracującego na Ukrainie.
 3. W najbliższą sobotę grupa chętnych dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św.

 o godz. 10.00 dzieci ze szkoły nr 28

o godz.12.00 dzieci  ze szkoły nr 24

Spowiedź dla dzieci i rodziców w czwartek o godz. 16.30 – szkoła nr 24 a o godz. 17.00 – szkoła nr 28.

W uroczystości Pierwszej Komunii w nawie głównej kościoła będą uczestniczyć  tylko dzieci , rodzice oraz w miarę miejsca najbliższa rodzina. Pozostali goście będą uczestniczyć w bocznych kaplicach i na zewnątrz kościoła. Uczestnicząc w uroczystości przestrzegamy wszelkich zasad związanych z czasem epidemii.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

     - w poniedziałek – św. Jacka prezbitera

- w czwartek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

- w piątek – św. Piusa X, papieża

-  w sobotę – NMP Królowej

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Szczególne podziękowanie za ofiary składane z racji Odpustu ku czci św. Maksymiliana.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy dobrego tygodnia. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

XIX Niedziela zwykła

 maksymilian 1. Dzisiaj po Mszach przed kościołem rodzina i przyjaciele za zgodą ks. Biskupa będą zbierać na pilna operację lewej nogi dla Natana Kalisty.

 1. 2. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie w czwartek 13 sierpnia o godzinie 18.00, nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Artur Skrzypek – duszpasterz Rodzin naszej Diecezji
 1. W piatek 14 sierpnia –Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Msze święte w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00 i uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 18.00, której będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Piotrowski. Na każdej Mszy świętej akt oddania naszych Rodzin i całej Parafii przez orędownictwo Św. Maksymiliana Umiejmy znaleźć czas na Mszę św. w tym szczególnym dla naszej Parafii dniu. Każda rodzina naszej parafii otrzymała zaproszenie. Goście modlący się w naszym kościele mogą zabrać zaproszenia przy wyjściu z kościoła.   
 1. W związku z odpustem serdecznie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła przed tą uroczystością  w środę od godziny 8.00.
 1. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców.
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- we wtorek – św. Klary, dziewicy

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki naszego patrona św. Maksymiliana.

XVIII Niedziela zwykła

 

 1. maksymilianDziś Pierwsza Niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna. O godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. W środę rozpoczniemy przygotowania modlitewne do Uroczystości św. Maksymiliana. Nowenna do naszego patrona po Mszach św. wieczornych. Tradycyjnie każda rodzina otrzyma zaproszenie, które rozniosą ministranci.
 3. W czwartek - pierwszy miesiąca. O 17.15 Różaniec za Ojczyznę, o 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny i o nowe powołania do Służby Bożej.
 4. Również w czwartek 06 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka na Jasna Górę. W tym roku w formie sztafety poszczególnych grup. Poprzez naszą modlitwę włączmy się duchowo w to pielgrzymowanie.
 5. W piątek – pierwszy miesiąca. Spowiedź na Mszach św. porannych i po południu od 17.15. Po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które będzie w piątek do 21.00 a w sobotę od 6.30 do godz. 18.00.Program Jerycha w gablocie. Zachęcamy serdecznie od udziału w tej modlitewnej adoracji.
 6. Diakon Józef zakończył swoją praktykę pośród nas. Dziękujemy Diakonowi za wszelką pomoc w pracach duszpasterskich w naszej Parafii i życzymy Błogosławieństwa Bożego w dalszej pracy.
 7. Jednocześnie witamy ks. Andrzeja Piszczka, który przez dwa tygodnie będzie miał zastępstwo w naszej Parafii.
 8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek  – św. Jana Marię Vianneya

- w czwartek –  Święto Przemienienia Pańskiego

- w sobotę – Św. Dominika, prezbitera;

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki naszego patrona św. Maksymiliana.

XVII Niedziela zwykła

 chlebwino    1. Dziś po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić pojazdy i kierowców na parkingu parafialnym. Wszystkim zaś Kierowcom życzymy bezpiecznej i rozważnej jazdy. Ofiary składane podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 1. W sobotę – Pierwsza Miesiąca o godz. 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 1. W niedzielę – Pierwsza Miesiąca, będzie to Niedziela Adoracyjna. O godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – Św. Martę;

- w piątek – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

- w sobotę – Św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. 

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana. Szczególnie polecamy wszystkich kierowców i podróżujących.

XVI Niedziela zwykła

 ihsa  1. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Błogosławieństwo pojazdów i kierowców w najbliższą niedzielę 26 lipca po każdej Mszy świętej na parkingu parafialnym. Wszystkim Kierowcom życzymy bezpiecznej i rozważnej jazdy. Niech Św. Krzysztof zawsze bezpiecznie prowadzi do celu. Ofiary, które możemy złożyć podczas poświęcenia pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarzy.

 2. Trwa czas wakacji, wypoczynku i urlopów. Pamiętajmy o NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ i modlitwie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

* w środę – Św. Marii Magdaleny;

* w czwartek – Św. Brygidy, zakonnicy i Patronki Europy;

* w piątek– Św. Kingi, dziewicy;

* w sobotę – Św. Jakuba, Apostoła

 1. Bóg zapałać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

NIEBO ISTNIEJE NAPRAWDĘ

 

XV Niedziela zwykła

   fatima

 1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy w poniedziałek 13 lipca na Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 18.00. Porządek nabożeństwa: Msza św. z kazaniem okolicznościowym, Różaniec fatimski, Procesja światła i Apel Jasnogórski. Nabożeństw poprowadzi Ks. Artur Skrzypek.
 2. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o Mszy świętej, modlitwie i Bożych przykazaniach. Niech wypoczynkowi towarzyszy rozsądek i świadomość, ze jesteśmy wyznawcami Chrystusa.
 3. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 - w środę – Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

- w czwartek –  NMP z Góry Karmel

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 6.  Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Maksymiliana

XIV Niedziela zwykła

kielich 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do indywidualnej adoracji.
· O godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych
2. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o Mszy świętej, modlitwie i Bożych przykazaniach. Niech wypoczynkowi towarzyszy rozsądek i świadomość, ze jesteśmy wyznawcami Chrystusa.
3. W sobotę 11 lipca przypada 8 rocznica śmierci Ks. Prałata Józefa Zbroszczyka – Msza święta za ks. Józefa o godz. 18.00.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
- w środę – św. Jana z Dukli, prezbitera
- w sobotę – św. Benedykta, Opata i Patrona Europy.
5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
7. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego Patrona Św. Maksymiliana.

XIII Niedziela zwykła

wskrzeszenie  1. Dziś w naszej Wspólnocie po Mszach św. odbywa się kwesta na rzecz hospicjum Matki Teresy z Kalkuty w ramach akcji „Pola Nadziei”. Słowo Boże głosi ks. Stanisław Słowik – dyrektor kieleckiej Caritas.
2. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy świętych w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.
3. W czwartek – pierwszy miesiąca. O godzinie 17.15 różaniec w intencji Ojczyny, a o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i o nowe powołania.
4. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, oraz o 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od godziny 17.15. Mszą o 18.00 rozpoczniemy Jerycho Rózańcowe, które w piątek zakończymy o godz. 21.00 a w sobotę będzie od 8.00 rano i zakończymy Mszą o 18.00.
5. W sobotę – Pierwsza Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
6. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca – będzie to Niedziela Adoracyjna, a o godzinie 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w piątek – Święto, św. Tomasza Apostoła
8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego Patrona Św. Maksymiliana.

książka NIE JESTEŚ SKAZANY - Grzegorz Czerwicki

XII Niedziela zwykła

podzielsie 1. W związku z trwającym czasem epidemii przypominamy aby podczas udziału w nabożeństwach przestrzegać przepisów sanitarnych. Wewnątrz budynków zasłaniamy usta i nos a uczestnicząc na zewnątrz zachowujemy bezpieczną odległość.
2. Dziś po Mszy o 14.00 obowiązkowe spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i ich rodziców. (w spotkaniu można również uczestniczyć poprzez transmisję na stronie parafialnej)
3. W najbliższy wtorek 23 czerwca obchodzimy dzień Ojca. Wszystkich Ojców obejmujemy naszą modlitwą.
4. Miesiąc czerwiec to czas imienin Ks. Piotra, ks. Jana i pana Jana naszego kościelnego. Msza święta w intencji solenizantów będzie w czwartek o godzinie 18.00.
5. W piątek – zakończenie roku szkolnego. W czasie Mszy świętej o 7.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców.
6. W najbliższą niedzielę w naszej Wspólnocie po Mszach św. odbędzie się kwesta na rzecz hospicjum Matki Teresy z Kalkuty w ramach akcji „Pola Nadziei”. Słowo Boże będzie głosił ks. Stanisław Słowik – dyrektor kieleckiej Caritas,.
7. W liturgii wspominamy: w środę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela a w sobotę - wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10. Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia a Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.

XI Niedziela zwykła

 rece21. Trwamy o oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Przez czas oktawy codziennie po nabożeństwie czerwcowym( również dzisiaj) procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Natomiast w czwartek o godzinie 18.00 uroczyste zakończenie oktawy z procesją do czterech ołtarzy. Po procesji poświęcenie kwiatów i ziół. Serdecznie zapraszamy. Liturgii w tym dniu będzie przewodniczył ks. Arcybiskup nominat Henryk Jagodziński.

2. Dziś o godzinie 14.00 Msza św. i spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży klas VII, którzy rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 roku.

3. Natomiast w najbliższą niedzielę po Mszy o 14.00 obowiązkowe spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i ich rodziców (w spotkaniu można również uczestniczyć poprzez transmisję na stronie parafialnej)

4. Trwa nabór chętnych do podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych. Więcej informacji w gablocie.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w środę – Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego;
- w sobotę – Niepokalanego Serca NMP

6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

ihs 1. Przeżywamy dziś niedzielę ku czci Trójcy Świętej. Wyznajemy naszą wiarę w jednego Boga w trzech Osobach, który jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Po mszach świętych z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedziele i uroczystości o godz. 16.30.
3. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych w tym dniu
o godz. 7.00, 9.00, 10.30 – z procesją do 4 ołtarzy, po procesji o godz. 12.30 i o godz. 17.00. Liturgii w tym dniu będzie przewodniczył ks. prof. dr. hab. Stanisława Dyk – wykładowca KUL
· Prosimy o udekorowanie domów, pomoc przy budowie ołtarzy w środę
od godz. 16.00. Trasa procesji będzie przebiegać w następujący sposób: I – ołtarz w kościele, , II – ołtarz na rogu ulic Mąchockiej i Cedzyńskiej, III – ołtarz na rogu ulic Mąchockiej i Radostowej, IV – ołtarz i zakończenie procesji przy krzyżu misyjnym.
· W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła.
Według zaleceń podczas procesji należy przestrzegać bezpiecznej odległości, bądź zakrywać usta i nos.
4. W sobotę na godzinę 18.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie - Msza św. , nabożeństwo czerwcowe, różaniec i procesja. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. dr Artur Skrzypek
5. W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 Msza św. i spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży klas VII, którzy rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 roku.
6. Trwa nabór chętnych do podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych. Oferta jest skierowana do osób , które pragną uzyskać kwalifikacje do nauczania religii w szkole bądź zdobycia wiedzy teologicznej. Więcej informacji w gablocie.
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – Św. Jadwigi Królowej
- w sobotę – Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień w rozpoczynającego się tygodnia.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. duchswPrzeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. Natomiast okres spowiedzi wielkanocnej kończy się za tydzień w niedzielę Trójcy Świętej
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – oddawać będziemy cześć NMP Matce Kościoła. Msze święte jutro o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00 z nabożeństwem czerwcowym.
 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy wieczornej, a w niedziele i święta o 16.30.
 4. Do dzisiaj można zapisywać uczniów klas VII do przyjęcia bierzmowania w 2021 roku. Wszelkie informacje na naszej stronie parafialnej.
 5. Od dzisiaj nie obowiązują limity uczestnictwa w mszach świętych i nabożeństwach. Pamiętajmy o bezpiecznej odległości między sobą i o obowiązku zakrywania ust i nosa. Jednocześnie kończy się dyspensa księdza biskupa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Możemy uczestniczyć również na zewnątrz świątyni. Zachęcamy do licznego udziału w liturgicznym życiu Kościoła.
 6. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 7. W czwartek pierwszy miesiąca. O godzinie 17.15  różaniec w intencji Ojczyzny, a o godzinie 18.00 Msza Święta za Ojczyznę i o nowe powołania.
 8. W piątek – pierwszy miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy świętych, a popołudniu od godziny 17.15.
 9. W sobotę – pierwsza miesiąca. O godzinie 17.15  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 10. W przyszła niedzielę z racji pierwszej miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 15.15 Zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Trwa nabór chętnych  do podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych. Oferta jest skierowana do osób , które pragną uzyskać kwalifikacje do nauczania religii w szkole bądź zdobycia wiedzy teologicznej. Więcej informacji w gablocie.
 12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

- w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. serce11Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom.  
 2. Dzisiaj o 19.00 rozpocznie się coroczne Uwielbienie na Rynku. Transmisja na stronie internetowej Radia EM Kielce
 3. Trwają internetowe zapisy uczniów klas VII do przyjęcia Bierzmowania w 2021 roku. Termin zgłaszania się upływa 31 maja Wszelkie informacje na naszej stronie parafialnej.
 4. Informujemy, że w naszym Kościele może przebywać jednocześnie 110 osób. Możemy też uczestniczyć na zewnątrz świątyni Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości i o obowiązku zakrywania nosa i ust. Przypominamy jednocześnie o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Msze św. z naszego kościoła są transmitowane na stronie parafialnej- Maksymilian - Kielce
 5. Najbliższa niedziela jest uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która zarazem kończy okres Wielkanocny
 6. W liturgii wspominamy:

- we wtorek -św. Filipa Nereusza kapłana

- w piątek -błogosławionej Urszuli Ledóchowskiej dziewicy

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

VI Niedziela Wielkanocy

 1. serce2Dzisiaj o 14.00 Msza św. i spotkanie internetowe dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. i dla ich rodziców.
 2. Jutro 18 maja będziemy przeżywać 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.. Zachęcamy do przypomnienia sobie postaci św. Papieża i sięgnięcia do jego nauczania, które również dziś jest aktualne.
 3. Przy wyjściu z kościoła możemy sobie zabrać książeczki o św. Janie Pawle oraz o Miłosierdziu Bożym
 4. Trwają internetowe zapisy uczniów klas VII do przyjęcia Bierzmowania w 2021 roku. Wszelkie informacje na naszej stronie parafialnej. Termin zgłaszania się i przesyłania wypełnionych deklaracji upływa 31 maja b.r.
 5. Od dzisiejszej niedzieli zwiększył się limit osób, mogących jednocześnie brać udział w liturgii Kościoła. Jest to 1 osoba na 10 m2. W naszym Kościele może przebywać jednocześnie 110 osób. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości i o obowiązku zakrywania nosa i ust.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane i przesyłane na potrzeby Parafii.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nadchodzącym tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

V Niedziela Wielkanocna

 1. podzielsie Przygotowanie do Bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej odbywać się będzie internetowo. Dzisiaj o 14.00 będzie Msza św. i spotkanie dla młodzieży klas VIII –będą transmitowane na stronie naszej Parafii. Rozpoczynamy również internetowe zapisy uczniów klas VII do przyjęcia Bierzmowania w 2021 roku. Deklaracje trzeba pobrać ze strony parafialnej. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z informacjami.
 1. W środę zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, któremu będzie przewodniczył Artur Skrzypek – dyrektor Duszpasterstwa Rodzin naszej Diecezji. Rozpoczniemy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Msza św. z kazaniem, różaniec  i zakończymy Apelem Jasnogórskim . Z racji epidemii nie będzie procesji  
 1. Spotkanie kręgu biblijnego w poniedziałek po mszy wieczornej.
 1. Biskup Ordynariusz zachęca do modlitwy w intencji Ks. Parałata Henryka Jagodzińskiego – kapłana naszej Diecezji, który został mianowany Arcybiskupem i Nuncjuszem Apostolskim. Również wraz z papieżem Franciszkiem zachęcają aby dzień 14 maja -czwartek – był w całym kościele dniem postu i modlitwy o ustanie epidemii. Więcej informacji w gablotach.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w czwartek – święto św. Macieja Apostoła

- w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii, również te przesłane na konto parafialne.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nadchodzącym tygodniu opieki Matki Bożej i wielu łask od Boga.

IV Niedziela Wielkanocy

 1. pasterzDzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw
  o powołania do służby Bożej.
  Prośmy Boga w intencji nowych i świętych powołań.
 1. W związku z zaistniałą sytuacją epidemii Sakrament Bierzmowania został przeniesiony na 17 września a Pierwsza komunia Święta na 26 września. Dalsze przygotowanie do tych sakramentów będzie się odbywać internetowo. Na  stronie naszej Parafii znajdują się zakładki: I komunia i bierzmowanie. Zamieszczone tam zostaną potrzebne informacje. Rozpoczynamy również internetowe zapisy uczniów klas VII do przyjęcia Bierzmowania w 2021 roku. Deklaracje trzeba pobrać ze strony parafialnej. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z informacjami.
 1. Według nowych przepisów naszym kościele może przebywać do 70 osób jednocześnie. Prosimy o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa - zachowanie bezpiecznej odległości oraz obowiązek zakrywania ust i nosa również podczas Liturgii. Odsłaniamy tylko w czasie przyjmowania komunii świętej. Możemy również przyjmować komunię św. na odkrytą rękę.. Uczestnicząc na zewnątrz kościoła stosujemy te same przepisy.
 1. Rozpoczął się miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy.

  

 1. W czwartek – pierwszy miesiąca Uroczystość NMP Matki Łaski Bożej- Patronki naszego miasta - o 17.15 różaniec w intencji Kielc i całej Ojczyzny, o nowe powołania a o 18.00 Msza święta w tych intencjach i akt zawierzenia Maryi naszego miasta .
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Floriana, męczennika

- w środę – święto śś. Ap. Filipa i Jakuba

- w piątek – uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji kieleckiej

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii składane bądź przesłane na konto
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

 

III Niedziela Wielkanocna

 1. mbczestochowskaW związku z kończącym się Tygodniem Miłosierdzia składamy podziękowanie Parafialnemu Zespołowi Caritas, który współpracując z Caritas Diecezjalną i przy pomocy 10 brygady Wojsk Terytorialnych dostarczyli paczki do rodzin potrzebujących.
 2. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Do wspólnej lektury została wybrana Ewangelia według św. Mateusza. Serdecznie zachęcamy do lektury Pisma świętego.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o 14.00 zaśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Według nowych przepisów naszym kościele może przebywać do 70 osób jednocześnie. Prosimy o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa - zachowanie bezpiecznej odległości oraz obowiązek zakrywania ust i nosa również podczas Liturgii. Odsłaniamy tylko w czasie przyjmowania komunii świętej. Możemy również przyjmować komunię św. na odkrytą rękę.
 5. W piątek rozpocznie się miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy.
 6. W związku z tym, że IV niedzielą wielkanocna przypada 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. po każdej Mszy św. Odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu - Nabożeństwo Majowe po Mszy wieczornej. W związku z przeniesieniem uroczystości NMP Królowej Polski na sobotę informujemy, że intencje mszalne w sobotę z godziny 7.30 zostaną odprawione o 9.00, natomiast w poniedziałek 4 maja z godziny 9.00 zostaną odprawione o 7.30.
 7. W piątek – Pierwszy Miesiąca – Msze Święte o 7.00, a o godz. 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i po południu od 17.30.
 8. W sobotę Pierwsza Miesiąca – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 9. W przyszłą Niedzielę Pierwszą MiesiącaNiedziela Adoracyjna. O 15.15 zmiana tajemnic różańcowych i o16.30 nabożeństwo majowe.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii zarówno te składane w kościele jak i te przesłane na konto Parafii..
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.  
 12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

- w piątek – św. Józefa Rzemieślnika

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia. Prośmy nieustanie Boga o ustanie epidemii oraz o tak bardzo potrzebny deszcz,

W związku z nowym przepisem o  udziale wiernych w liturgii1 osoby na 15 m2  powierzchni

W naszym kościele może uczestniczyć do 70 osób

Prosimy o przestrzeganie przepisów:

- zachowanie odległości 2 m(również podczas komunii)

                       ( nie dotyczy rodzin zamieszkujących razem)

- zakrywanie ust i nosa (również podczas Mszy św.)

                           ( odsłaniamy tylko na przyjęcie komunii św.

                                bądź wyciągamy odkrytą rękę )

uczestnicząc na zewnątrz również zachowujemy te przepisy

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

chrystus miłosierny 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, który jest szczególnym czasem głoszenia i świadczenia miłosierdzia. Zachęcamy aby w tym tygodniu Koronką do Bożego Miłosierdzia prosić o ustanie epidemii.

 1. Od jutra wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące udziału w liturgii. W naszym kościele po przeliczeniu powierzchni i wydzieleniu miejsca 1 osoby na 15 m2, może przebywać do 70 osób jednocześnie. Prosimy i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa - pamiętając o zachowaniu bezpiecznej odległości i obowiązku zakrywaniu ust i nosa również podczas Liturgii. Odsłaniamy tylko w czasie przyjmowania komunii świętej. Możemy również przyjmować komunię św. na odkrytą rękę
 1. W każdy wtorek Nowenna do Św. Maksymiliana a w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do tego, aby poprzez taką formę modlitwy wyznawać i umacniać swoją wiarę i modlić się o ustanie zarazy.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Zarówno te w kościele jak i przesłane na konto Parafii.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy, by Zmartwychwstały Chrystus obdarzał swą mocą, pokojem, radością i nadzieją.