1. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny w Kościele.

 2. W związku z prośbą ks. biskupa Ordynariusza dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami do puszek możemy wesprzeć Duszpasterstwo Młodzieży w naszej Diecezji oraz młodzież pragnącą wyjechać na Światowe Dni Młodzieży.

 3. Zapraszamy na Krąg Biblijny we wtorek po Mszy wieczornej.

 4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00.

 5. W piątek – Pierwszy Miesiąca, spowiedź na Mszach świętych porannych, a popołudniu od godz. 17.30.

 6. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Dziękczynną z racji 40- lecia powstania naszej Parafii . Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej Diecezji ks. bp Jana Piotrowskiego będzie w sobotę 02 grudnia godz. 18.00. Będziemy modlić się za ks. Józefa Zbroszczyka pierwszego proboszcza oraz za wszystkich budowniczych. Będziemy też wypraszać łaski dla wszystkich modlących się w naszej świątyni i troszczących się o naszą Parafię. Na tą uroczystość zostali zaproszeni wszyscy księża wikariusze pracujący w ciągu ostatnich 11 lat i księża z dekanatu. Serdecznie wszystkich zapraszamy

 7. W tym dniu przypada również – Pierwsza sobota Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

 8. W najbliższą niedzielę 3 grudnia – Pierwsza MiesiącaNiedziela Adoracyjna,
  O godz.
  15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.

 9. W przyszłą niedzielę, rozpocznie się Adwent. Adwent to okres, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w zakrystii i przy wyjściu z kościoła

 10. Tradycyjnie w Adwencie Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dar za świecę to cena jednego ciepłego obiadu dla dziecka. Świece możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła

 11. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek– Św. Andrzeja Apostoła.

 1. Składamy Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby naszej Parafii

 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 3. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogiego pod hasłem „ Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” . Uwrażliwiajmy nasze serca na ludzi potrzebujących.

 2. Dziś o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania

 3. W środę wspominamy Św. Cecylię, która jest patronką muzyki Kościelnej. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 w intencji naszych Organistów, chóru parafialnego, zespołu młodzieżowego i scholii dziecięcej

 4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.

 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. W wigilię tej Uroczystości w sobotę będziemy przeżywać Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Początek o 11.45 w kinie Moskwa. Cały program na plakatach. Zapisy do 21 listopada

 6. Zbliża się Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Organizatorzy zapraszają do udziału dzieci, młodzież oraz zespoły i chóry w każdym wieku. Szczegóły na plakatach i na stronie – swietokrzyskiekoledy.pl

 7. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę św. Dziękczynną w 40 – lecie erygowania naszej Parafii w sobotę 02 grudnia. Maszy św. będzie przewodniczył Pasterz Naszej Diecezji ks. bp Jan Piotrowski

 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

we wtorek - Ofiarowanie NMP

w środę – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

w piątek – św. męczenników Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

 

1. Dnia 9 listopada przeżywaliśmy 15 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni. Polecamy w modlitwie Ks. prałata Józefa Zbroszczyka i wszystkich budowniczych prosząc dla nich o laskę nieba a dla Rodzin modlących się tutaj o dar Bożego błogosławieństwa. Będziemy również 02 grudnia w sobotę przeżywać 40 rocznicę erygowania naszej Parafii.
2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.
3. Dziś o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej
4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 listopada. Lista w zakrystii.
5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską.
6. W piątek – trzeci miesiąca wyjazd na czuwanie do Imbramowic. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
7. Msza św. i spotkanie dla młodzieży , która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w najbliższą niedzielę o godz. 14.00
8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych
męczenników Polski
w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
w sobotę - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Możemy również nabywać kalendarze Misyjne na przyszły rok- ofiary za kalendarze przeznaczone są na Misje.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

1. Dzisiaj jest niedziela adoracyjna - o godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
2. W czwartek 9 listopada przypada 15 rocznica Konsekracji naszego Kościoła, dlatego w najbliższą niedzielę będziemy dziękować Bogu za dar tej Świątyni. A w sobotę 02 grudnia będziemy przeżywać 40 – lecie Erygowania naszej Parafii.
3. W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich którzy pragną jeszcze bardziej pogłębić w sobie kult Maryjny.
4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem
5. W dniach 10/11 listopada odbędzie się w naszym Kościele rozważanie 24 godzinnej Męki Pana Jezusa - w intencji Ojczyzny. W zakrystii możemy się zapisywać na poszczególne godziny rozważań i czuwania
6. W najbliższą sobotę- święto Niepodległości. Msze Św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 (Msza w za Ojczyznę) i o godz. 18.00. Będziemy w tym dniu modlić się o zgodę, pokój i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny- Polski oraz odśpiewamy Suplikacje.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św.
8. Również w przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć prześladowane kościoły
9. W zakrystii możemy się zapisywać na Nieustanny Różaniec z 14/ 15 listopada -w intencji kapłanów Naszej Diecezji i o nowe powołania.
10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
- w piątek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
- w sobotę – św. Marcina z Tours, biskupa;
11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

1. W środę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. Msze św. na cmentarzach kieleckich- na Piaskach o godz. 11.00, na Nowym o g. 11.00, na Cedzynie o godz. 12.00 i na Starym o godz. 13.00.
2. W czwartek - 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej będzie procesja ze stacjami modlitw za zmarłych. Na procesję przynosimy świece.
3. W tym roku przez cały listopad możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych- nawiedzając cmentarz, modląc się według intencji Ojca św. i przyjmując Komunię św.
4. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
5. W czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do Służby Bożej.
6. Również w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 19.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
7. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 a o godz. 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych porannych a popołudniu od godz. 17.15.
8. W sobotę - Pierwsza Miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
9. W najbliższą niedzielę – Niedziela Adoracyjna. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
10. W dniach 10/11 listopada planowana jest w naszej Parafii rozważanie24 godzinnej Męki Pana Jezusa w intencji Ojczyzny. W zakrystii możemy się zapisywać na poszczególne godziny rozważań.
11. Z racji wzmożonego ruchu przy cmentarzach Policja apeluje o roztropność i bezpieczeństwo na drogach
12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w sobotę – św. Karola Boromeusza - biskupa
13. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła,
14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień .

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarami dziś oraz przez najbliższy tydzień możemy wesprzeć Papieskie Dzieła Misyjne.
2. Obecny rok – to Rok Jubileuszowy ku czci bł. Wincentego Kadłubka – patrona naszej Diecezji – w 800 rocznicę Jego śmierci. Gościmy O. Fabiana Cystersa z Wąchocka, który głosi Słowo Boże.
3. Trwa październik - miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 16.30.
4. Modlitwę za zmarłych tzw. wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach w bocznych kaplicach w naszym kościele.
5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19:00
6. Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach zaprasza konferencję naukowa o ks. biskupie Czesławie Kaczmarku w sobotę 28 października o godz. 9.00
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w sobotę – Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzebny naszego kościoła.
9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Możemy tez nabywać kalendarze na przyszły rok.
10. Przypominamy, że w sobotę 28 października będzie zmiana czasu z letniego na zimowy.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. 

 

1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny, przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Z racji Dnia Papieskiego w naszym kościele odbędzie się koncert- wspomnienie – „Pamiętamy – Nadzieja tkwi w Nas” w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy – informacje na plakatach w gablocie.
2. Również dziś o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
3. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzisiaj o godz. 17.00 będzie Msza święta w intencji Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty.
4. W piątek o 17.30 wyjazd na czuwanie Margaretek do sanktuarium w Imbramowicach. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona
5. Miesiąc listopad – to czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.. Zapraszamy do wypisywania kartek wspominkowych, które są wyłożone na ołtarzach w bocznych kaplicach. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii.
6. W najbliższą niedzielę – Niedziela Misyjna, naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać Papieskie Dzieła Misyjne. Jest również liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II
7. Muzeum Diecezjalne zaprasza na wykład O. Jana Strumiłowskiego – pt. Oblicze piękna: błogosławiony Kadłubek w czwartek o godz. 17.00, a przy wyjściu z kościoła możemy zabrać ulgowe bilety na wystawę w muzeum – Rok zero – Świat w czasach Chrystusa”
8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Jadwigę Śląską;
- we wtorek - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
- w środę – św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia
- w czwartek - bł .ks. Jerzego Popiełuszki- otrzymamy błogosławieństwo
relikwiami ks. Jerzego.
- w piątek –– św. Jana Kantego - prezbitera

9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana i św. Jana Pawła II na każdy dzień.

1. Dzisiaj o godz. 10.30 uroczyste wprowadzenie relikwii błog. rodziny Ulmów. Składamy Bóg zapłać ks. dyr.. Edwardowi – Ekonomowi Diecezji Przemyskiej za relikwie błogosławionych i za głoszone Słowo Boże.
2. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św. dzisiaj o godz. 14.00.
3. Na krąg biblijny zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej.
4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00.
5. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w piątek na godz. 18:00 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Porządek będzie następujący o 17.15 różaniec parafialny, następnie Msza św. z kazaniem, różaniec fatimski i procesja.
6. Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach połączona ze zjazdem Apostolatu Margaretka w najbliższą sobotę 14 października. Wyjazd o 6.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
7. Zapraszamy do zapisywania się na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 października. Zapisy w zakrystii
8. W sobotę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie Msza święta w intencji Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty oraz nauczycieli emerytowanych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich, którzy pracują i pracowali w szkole.
9. Msza święta i obowiązkowe spotkanie dla Rodziców i młodzieży klas VIII, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 14.00
10. Również w przyszła niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Będziemy gościć stypendystów dzieła Nowego Tysiąclecia i będziemy mogli wesprzeć ich naszymi ofiarami. Uwieńczeniem Dnia Papieskiego będzie koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Koncert pt – „Pamiętamy – Nadzieja Tkwi w Nas” odbędzie się w naszej parafii w sobotę 21 października o godz. 18.30. Informacje w gablotach.
11. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.. Zapraszamy do wypisywania kartek wypominkowych, które są wyłożone na ołtarzach w bocznych kaplicach. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii
12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka, bp i Patrona Diecezji
- w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej
14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej , św. Maksymiliana i bł. Rodziny Ulmów.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Adoracyjną - o godz.15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych
2. Rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele na godz. 16.30.
3. Zachęcamy do wsparcia modernizacji boiska i budowy ogrodu sensorycznego przy naszej szkole nr 28 w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przed kościołem możemy spotkać nauczycieli oraz rodziców zachęcających do oddania głosu na projekty naszej szkoły.
4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św.
5. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
6. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00, podczas której rozważamy Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
7. Również w czwartek o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji ks. prałata Franciszka Beraka z racji imienin. Ks. Prałat pomaga w pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.
8. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 i o 7.30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych porannych i wieczorem od 17.15.
9. W tym dniu Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę Mszą świętą o godz. 18.00. Jerycho będzie trwało całą dobę bo jednocześnie będzie to nieustanna modlitwa w intencji Ojczyzny z wynagrodzeniem za grzechy przeciw Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi. W trakcie Jerycha będziemy rozważać 24 godziny Meki Chrystusa.
10. W sobotę – pierwszą miesiąca o 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
11. W przyszła niedzielę o godz. 14.00 Msza św. i poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
12. Również w najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Edwarda Sobolaka – dyrektora ekonomicznego diecezji przemyskiej, który przybędzie do Nas z relikwiami błogosławionej rodziny Ulmów . Na Mszy o 10.30 odbędzie sie uroczyste wprowadzenie relikwii. Relikwie pozostaną na stałe w naszej parafii.
13. Zapraszamy na spotkanie Róż Różańcowych do klasztoru Ojców Cystersów w Jędrzejowie w najbliższą sobotę 07 października. Wyjazd o 7.00. Zapisy w zakrystii.
14. Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach połączona ze zjazdem Apostolatu Margaretka w sobotę 14 października. Zapisy w zakrystii.
15. Od dzisiaj możemy zamawiać intencje Mszy św. na przyszły 2024 rok.
16. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zapraszamy do wypisywania kartek wypominkowych – rocznych, półrocznych, kwartalnych oraz jednorazowych. Kartki wypominkowe wyłożone są na ołtarzach w bocznych kaplicach w naszym kościele. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii.
17. W tym tygodniu wspominamy
- w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów
- w środę – - w. Franciszka z Asyżu
- w czwartek - św. Faustynę Kowalską, zakonnicę
- w sobotę - NMP Różańcowej
18. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

 1. Msza święta i spotkanie dla rodziców oraz dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii św. dziś o godzinie 14.00
 2. Najbliższa niedziela I miesiąca – adoracyjna. O godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. Również w najbliższą niedzielę rozpoczyna się Październik – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i  Modlitwie Różańcowej. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na  Różaniec, w dni powszednie codziennie na godz. 15, a w niedzielę na godz. 16.30. po Nabożeństwie zapraszamy na Eucharystię
 4. Od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencje Mszy świętych na przyszły 2024 rok oraz wypominki za zmarłych.
 5. Osoby chętne do śpiewania w chórze parafialnym zapraszamy w poniedziałek o g 18.30.
 6. Zapraszamy na spotkanie Róż Różańcowych do klasztoru Ojców Cystersów w Jędrzejowie w sobotę 07 października. Zapisy i  informacje w zakrystii.
 7. Pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach połączona ze zjazdem Apostolatu Margaretka obędzie się w sobotę 14 października . Informacje i zapisy w zakrystii.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

               - w poniedziałek – błogosławionego Władysława z Gielniowa , kapłana

               - we wtorek– Rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach

              - w środę – Św. Wincentego a Paulo, prezbitera

             - w czwartek - Św. Wacława, męczennika

             - w piątek - Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała- po Mszy św. wieczornej

                                spotkanie modlitewne przy figurze św. Michała Archanioła.

             - w sobotę – Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.   
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Niech Dory Bóg Nam Błogosławi.
 1. Msza święta i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania  dziś o godzinie 14.00
 2. Spotkanie Rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę 24 września o 14.00
 3. Zapraszamy na Pielgrzymkę Kół Różańcowych do klasztoru Ojców Cystersów w Jędrzejowie w sobotę 7 października. Zapisy i informacje w zakrystii.  
 4. Powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej
 5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą - o 19.00. Będziemy rozważać Meką Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 6. W sobotę  23 września odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy  na Święty Krzyż. Informacje i zapisy w zakrystii u ks. Kamila
 7. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę będzie w dniach 23- 24 września b.r
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

               -w poniedziałek  –św Stanisława Kostki. Patrona Polski

               - w środę - św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

              - w czwartek – święto św. Mateusza , Apostoła i Ewangelisty

               w sobotę -  Św. Ojca Pio, prezbitera  

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.  
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Niech Dobry Bóg Nam Błogosławi.
 1. Dziś o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych.
 2. Na kolejne nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w środę o godz. 18.00. Będzie Msza św. z kazaniem, różaniec, procesja i zakończymy apelem Jasnogórskim. Liturgii będzie przewodniczył ks. Krzysztof Banasik
 3. W czwartek o godz. 18.00 będzie Msza św. o błog. Boże dla ks. Marka Dumina z podziewaniem za pracę w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. Również w najbliższy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00
 5. Wszystkich lektorów i ministrantów zapraszamy na spotkanie w piątek o 18.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do służby przy ołtarzu.
 6. Również w piątek o godz. 17.30 będzie wyjazd na czuwanie Wspólnot Margaretkowych do Sanktuarium w Imbramowicach. Zapisy i informacje w zakrystii ks. Proboszcza. Ilość miejsc ograniczona.
 7. Zachęcamy do zapisywania się na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 września.
 8. Powakacyjne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania będzie za tydzień - w niedzielę 17 września o godz. 14.00
 9. Rozpoczynamy dzisiaj zapisy dzieci klas trzecich do Pierwszej komunii św. , która w przyszłym roku planowana jest na sobotę 25 maja 2024 Kwestionariusze zgłoszeniowe do pobranie ze strony internetowej naszej Parafii (tu: I KOMUNIA 2024) bądź u katechetów.
 10. Zjazd Róż Różańcowych odbędzie się w tym roku w sobotę 7 października w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Zapisy i informacje w zakrystii u ks. Piotra Orlikowskiego
 11. W najbliższą sobotę 16. września na Świętym Krzyżu odbędzie się Ogólnopolskie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Osoby chcące w nim uczestniczyć prosimy o kontakt w zakrystii.
 12. Również w sobotę 16.09 odbędzie się Rowerowa Pielgrzyma na Święty Krzyż. Zapisy i informacje w biurze Caritas przy pl. Najświętszej Panny Maryi 1.
 13. Natomiast w sobotę 23 września odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy również na Święty Krzyż. Informacje i zapisy w zakrystii u ks. Kamila
 14. Dyrekcja SP nr 28 oraz Nauczyciele i Rada Rodziców zapraszają wszystkich absolwentów oraz rodziców na piknik szkolny - : „Radosna Szkoła” w sobotę 16 września w godz. od 10.00 do 14.00
 15. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę -św. Jana Chryzostoma

- w czwartek -święto Podwyższenia Krzyża św.

- w piątek - Matki Bożej Bolesnej

- w sobotę - świętych Korneliusza i Cypriana

 1. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy również za te ofiary złożone w kopertach z racji odpustu parafialnego.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.
 1. Dziś – Niedziela Adoracyjna. Przed najświętszym Sakramentem modlimy się o błogosławieństwo na Nowy Rok szkolny. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. Rozpoczyna się nowy Rok szkolny w związku z tym – zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, dzieci i młodzież  na uroczystą Mszę Św. - z okazji Rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego jutro o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci podczas Mszy św. Przypominamy, że w ciągu roku szkolnego Msza św. dla dzieci z błogosławieństwem w niedzielę o 10.30
 1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie w najbliższą niedzielę 10 września o godz. 10.30 serdecznie zapraszamy.
 2. W czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do życia konsekrowanego.
 3. Również w czwartek zapraszamy po przerwie wakacyjnej na Godzinę Świętą o godz. 19.00 przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 4. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks Marek Dumin został mianowany prefektem w naszym Seminarium Duchownym. Ks. Markowi serdecznie dziękujemy za pracę w naszej wspólnocie. Jednocześnie witamy nowego wikariusza Ks Kamila Banasika. Kapłanom życzymy wielu łask i  Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy kapłańskiej.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w piątek –  Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego Kościoła.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Maksymiliana.

 1. Rozpoczęcie Nowego roku szkolnego będzie w tym troku w poniedziałek 04 września.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - Niedziela Adoracyjna.. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 a oraz o godz. 7.30 i  18.00 z  nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych porannych, a popołudniu od godz. 17.15. W tym dniu również o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które potrwa w piątek do godz. 21.00 a w sobotę od 6:30 i zakończymy  Mszą Św. wieczorną.
 4. W sobotę - Pierwszą Miesiąca – o 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 5. Również w sobotę odbędzie się parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa z nawiedzeniem grobu ks. Jerzego Popiełuszki i Świątyni Opatrzności Bożej. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu obok basenu. Zwolniły się 4 miejsca na wyjazd . zapisy w zakrystii.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Augustyna , bp i męczennika

- we wtorek - męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Maksymiliana.
 1. Składamy serdeczne podziękowania za udział w Uroczystościach odpustowych ku czci naszego patrona św. Maksymiliana
 2. W najbliższą sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Królowej

- w czwartek  – św. Bartłomieja Apostoła

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.
 1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie dzisiaj o godzinie 17.00. Będzie Msza św.; różaniec fatimski w intencji uzdrowienia i uwolnienia z nałogów, Akt poświęcenia się Św. Michałowi Archaniołowi w rocznicę nawiedzenia  naszej Parafii i procesja.
 2. Jutro będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość ku Czci Św. Maksymiliana Marii Kolbe, jest to Uroczystość Odpustowa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Sumie Odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Bp. Jan Piotrowski. Serdecznie zapraszamy.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyjęli Pielgrzymów na nocleg.
 4. Na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 sierpnia możemy zapisywać się w zakrystii.
 5. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców. Na prośbę Księży Biskupów będzie to Dzień Solidarności ze Słowenią poszkodowaną przez powódź. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych.
 6. W środę 16 sierpnia o godz. 8.30 z parkingu przy kościele wyruszy Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę.
 7. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 02 września.
 8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek– Św. Jacka, prezbitera,

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszego Patrona św. Maksymiliana.
 1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela miesiąca po każdej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych
 2. Również dzisiaj wyruszyła piesza pielgrzymka z Wiślicy na Jasną Górę. Osoby chcące modlitwą towarzyszyć pielgrzymom zapraszamy do grupy duchowej. Zapisy i legitymacje grupy duchowej w zakrystii. We wtorek 08 sierpnia pielgrzymi przybędą do Kielc. O godz. 15.30 będzie Msza św. na placu św. Jana Pawła a następnie około 17.15 jedna z grup przybędzie do naszej Parafii na nocleg. Bardzo prosimy o przyjęcie pielgrzymów na tę jedna noc. O godz. 20.30 zapraszamy na Apel Pielgrzymkowy
 3. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie w najbliższą niedzielę 13 sierpnia o godzinie 17.00. Będzie Msza św.; różaniec fatimski w intencji uzdrowienia i uwolnienia z nałogów, Akt poświęcenia się Św. Michałowi Archaniołowi w I rocznicę nawiedzenia w naszej Parafii i procesja.
 4. W przyszły poniedziałek 14 sierpnia – Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Msze święte w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00 i uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 18.00, której będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Piotrowski. Na każdej Mszy świętej akt oddania naszych Rodzin i całej Parafii przez orędownictwo Św. Maksymiliana. Postarajmy się znaleźć czas na Mszę św. w tym szczególnym dla naszej Parafii dniu. Każda rodzina naszej parafii otrzymała zaproszenie. Goście modlący się w naszym kościele mogą zabrać zaproszenia przy wyjściu z kościoła.
 5. O godz. 18.00 w czasie odpustu będziemy się również modlić w intencji Elektryków, którym patronuje św. Maksymilian.
 6. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa z nawiedzeniem grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz kościoła Opatrzności Bożej planowana jest na sobotę 02 września. Zapisy w zakrystii.
 7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w wtorek – św. Dominika, prezbitera

- w środę – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy - Patronki Europy

- w czwartek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- w piątek – św. Klary , dziewicy

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki naszego patrona św. Maksymiliana.

 1. Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka na leczenie i rehabilitację Milanka Solnicy, który jako jedyne dziecko w Polsce cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Informacje na plakatach
 2. W czwartek - pierwszy miesiąca. O 17.15 Różaniec za Ojczyznę, o 18.00 Msza Św. za Ojczyznyę i o nowe powołania do Służby Bożej.
 3. W piątek – pierwszy miesiąca. Spowiedź na Mszach św. porannych i po południu od 17.15 Po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które będzie w piątek do godz. 21.00, a w sobotę od 6.30 do godz. 18.00. Zachęcamy serdecznie od udziału w tej modlitewnej adoracji.
 4. W sobotę –pierwsza miesiąca – o godz. 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 5. W najbliższą niedzielę – Święto Przemienienia Pańskiego za zarazem pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna . O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych
 6. Również w tym dniu wyruszy piesza pielgrzymka z Wiślicy na Jasną Górę. Grupy Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Osoby chcące modlitwą towarzyszyć pielgrzymom zapraszamy do grupy duchowej. Zapisy i legitymacje grupy duchowej w zakrystii. W przyszły wtorek - 08 sierpnia do naszej parafii przybędzie grupa pielgrzymkowa na nocleg. Przyjmijmy pielgrzymów na te jedną noc.
 7. Zbliża się Uroczystość Odpustowa ku czci św. Maksymiliana, naszego Patrona.. Tradycyjnie każda rodzina otrzyma zaproszenie które rozniosą Panowie kościelni i ministranci.
 8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

- we wtorek - św. Alfonsa Marię Luguoriego bp i doktora kościoła

- w  piątek  – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki naszego patrona św. Maksymiliana.
 1. Rozpoczynamy dziś tydzień św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów i kierowców na parkingu parafialnym. Wszystkim Kierowcom życzymy bezpiecznej i rozważnej jazdy. Ofiary składane podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 2. Serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę – Pieszo bądź Rowerowo. Informacje na plakatach. Tych wszystkich, którzy nie mogą pójść pieszo zachęcamy do włączenia się do Grupy Duchowej. Zapisy w zakrystii
 3. W najbliższy czwartek po Mszy wieczornej obędzie się spotkanie dla pielgrzymów do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy
 4. W najbliższą niedzielę za zgodą Kurii Diecezjalnej młodzież będzie kwestować na leczenie i rehabilitację Milanka Solnicy, który jako jedyne dziecko w Polsce cierpi na rzadką chorobę genetyczną.
 5. We wtorek o 7.30 będzie Msza św. w intencji p. kościelnego Krzysztofa z racji imienin.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek- św. Kingi dziewicy

- we wtorek – św. Jakuba Apostoła

- w środę - św. Joachima i Anny – rodziców NMP

- w sobotę – Św. Martę, Marię i Łazarza;

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana. Szczególnie polecamy wszystkich kierowców i podróżujących.
 1.  Ks. Artur Podgórski kończy dzisiaj zastępstwo w naszej Parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w pracach duszpasterskich oraz życzymy wielu łask w dalszej posłudze kapłańskiej
 2. Za tydzień rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa.  Błogosławieństwo pojazdów i kierowców w najbliższą niedzielę 23 lipca po każdej Mszy świętej na parkingu parafialnym. Ofiary, które możemy złożyć podczas poświęcenia pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarzy. 
 3. Trwa czas wakacji, wypoczynku i urlopów. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej i modlitwie. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Janą Górę – pieszej bądź rowerowej. Informacje w gablocie  
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 

* w sobotę – Św. Marii Magdaleny;

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. 

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. 
 1. W poniedziałek 10.07.2023 o godz. 18.00 będzie Msza św. od Róż Różańcowych za prałata Józefa Zbroszczyka 11 rocz. śm. oraz za  ks. Jana Pałysa w 6 rocz. śm.
 2. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy w czwartek 13 lipca na Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 18.00. Porządek nabożeństwa: Msza św. z kazaniem okolicznościowym, różaniec fatimski, procesja i Apel Jasnogórski.
 3. Zachęcamy do zapisywania się na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 lipca. Lista w zakrystii
 4. Zbliża się miesiąc sierpień czas pielgrzymowania na Jasna Górę. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach pieszej bądź rowerowej.
 5. W tym tygodniu wspominamy:

    - we wtorek  – Św. Benedykta, Opata i Patrona Europy;

    - w środę -  Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp i męczennika;

    - w czwartek– Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

     - w sobotę – św. Bonawentury biskupa i doktora kościoła

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa.
 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również do indywidualnej adoracji. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. W czwartek – pierwszy miesiąca - godz.. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a następnie Msza św. za Ojczyznę i o nowe powołania.
 3. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, oraz o 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych porannych i popołudniu od godziny 17.15. Mszą o godz. 18.00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które w piątek zakończymy o godz. 21.00 a w sobotę będzie od 7.00 rano i zakończymy Mszą o 18.00.
 4. Wyjazd dzieci i młodzieży do Władysławowa 06. 07 w czwartek o godz. 7.30 z parkingu przy basenie
 5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek -  św. Tomasza Apostoła

- we czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

- w sobotę – św. Jana z Dukli, prezbitera

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego Patrona Św. Maksymiliana.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania kolejnego Festynu parafialnego, dziękujemy za poświęcony czas i okazane wsparcie, za przekazane ofiary pieniężne, ufundowanie nagród, ofiarowane wędliny, napoje, przyniesione ciasta, gadżety i książki.
 2. W poniedziałek wyjazd dzieci do Energylandii o godz. 6:30 z parkingu obok basenu.
 3. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy świętych w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00  i o godz.   18.00.Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W sobotęPierwsza Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 5. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca – będzie to Niedziela Adoracyjna,
  a o godzinie 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 6. Mobilne Centrum Diagnostyki zaprasza na badania pod katem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Ambulans będzie stał w poniedziałek o 16.15 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i na ulotkach.
 7. Rozpoczęły się wakacje czas wypoczynku i urlopów. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej i modlitwie.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę–  św. Ireneusza, biskupa i męczennika

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego Patrona św. Maksymiliana.
 1. Dzisiaj w naszej Parafii odbywa się Festyn Rodzinny. W godz. od 9.30 do 15.00  konkursy dla dzieci, licytacje, ciasta i grill, woda z saturatora i wata cukrowa oraz wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy 
 2. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się w intencji solenizantów Piotra Orlikowskiego i ks. Piotra Wojtasińskiego z racji ich imienin.
 3. Również w czwartek zapraszamy na ostatnią przed wakacjami Godzinę Świętą o godz. 19.00
 4. W najbliższy piątek 23 czerwca obchodzimy dzień Ojca. Wszystkich Ojców obejmujemy naszą modlitwą
 5. W piątek – zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Uczniów oraz ich Rodziców na Mszę  o godz. 8.00 .
 6. Dzieci wyjeżdżające do Enerdylandii i na wakacje do Władysławowa prosimy o pilne uzupełnienie formalności związanych z wyjazdami.
 7. W najbliższym tygodniu wspominamy:

- w środę – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- w sobotę - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 3. Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, a Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.
 1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie O. Roberta Krawca, który przybył do nas z relikwiami św. O. Pio. Relikwie zostały uroczyście wprowadzone na Mszy o godz. 7.00 i  pozostaną w naszej Parafii.
 2. Msza św. i spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj o godz. 14.00
 3. We wtorek 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą św. z kazaniem, później nabożeństwo czerwcowe, różaniec fatimski i procesja. Nabożeństwo Fatimskie poprowadzi ks. dyr. Krzysztof Banasik
 4. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe i procesja dzisiaj o godz. 16.30 , natomiast w dni powszednie nabożeństwo i procesja po Mszy świętej wieczornej.
  Przez całą oktawę zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.
 • W czwartek zakończenie oktawy i procesja do 4 ołtarzy oraz błogosławieństwo wianków.

W związku z oktawą- Godzina Święta czwartek będzie o godz. 20.00 - zapraszamy  Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich którzy chcą rozważać tajemnicę Pana Boga w Jego słowie na spotkanie Kręgu Biblijnego,.
 2. Zapraszamy na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 czerwca lista w zakrystii
 3. Zapraszamy Was na kolejny Festyn Parafialny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę. W godz. od 9.30 do 15:00; będą konkursy dla dzieci, licytacje, ciasta i grill oraz wiele innych atrakcji. Prosimy również o ewentualne wsparcie tego wydarzenia. Chętnych do współpracy zapraszamy do zakrystii.(informacje. u ks. Piotra Orlikowskiego)
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek – Św. Antoniego z Padwy

- w środę – bł. Michała Kozala

- w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 1. Zachęcamy, aby pogłębiać swoją wiarę poprzez lekturę prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać z wszelki ofiary składane na potrzeby naszej Parafii

 Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.