1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania kolejnego Festynu Parafialnego, dziękujemy za poświęcony czas i okazane wsparcie, za przekazane ofiary pieniężne, ufundowanie nagród, ofiarowane wędliny, przyniesione ciasta, gadżety i książki.

 2. Msza św. i spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowaniadziś o godz. 14.00

 3. W czwartek zapraszamy na ostatnią przed wakacjami Godzinę Świętą o godz. 19.00

 4. W piątek – zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Uczniów oraz ich Rodziców na Mszę o godz. 8.00 .

 5. Również w piątek wyjazd na czuwanie Apostolatu Margaretka do Sanktuarium w Imbramowicach. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii,

 6. W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Początek Mszą św. o godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej następnie przejście do parafii św. Krzyża i zakończenie festynem rodzinnym.

 7. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę odbędzie się we wtorek 02 lipca.

 8. Rekolekcje Powołaniowe odbędą się w dniach 01 – 04 lipca ośrodku „Wyspa” Informacje na plakatach.

 9. W najbliższym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Alberta Chmielowskiego- zakonnika

- w piątek- św. Alojzego Gonzagi- zakonnika

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.

Kielce, dnia 14 czerwca 2024 r.


KOMUNIKAT

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,

w niedzielę, 23 czerwca, w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność”. Udział w Marszu jest okazją by dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o zatroskaniu o rodzinę. Szczególnie w tym czasie, gdy w naszej Ojczyźnie po raz kolejny poruszany jest temat legalizacji zabijania dzieci w łonach matek, potrzeba naszego głosu i świadectwa.

Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie, rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach, gdzie na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny.

Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny.

Z darem modlitwy

Wasz Biskup

JAN PIOTROWSKI

 

Kielce, dnia 13 czerwca 2024 r.


KOMUNIKAT

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,

życie konsekrowane, w różnorodności jego form i charyzmatów, wniosło i wnosi wiele dobra w dzieje świata, Europy, Ojczyzny i Kościoła. W naszej diecezji cieszy się ono wszystkimi formami, w tym coraz bardziej rozkwitającymi tzw. formami indywidualnymi: dziewice i wdowy konsekrowane, wdowiec konsekrowany oraz pustelnica.

W najbliższych dniach przez moją posługę, do grona siedmiu dziewic konsekrowanych dołączą w sobotę, 22 czerwca br., w kościele pw. Trójcy Świętej w Kielcach, o godz. 18.00, kolejne dwie kandydatki. Natomiast do grona 26 wdów konsekrowanych, dołączą cztery wdowy w niedzielę, 30 czerwca br. w Bazylice Katedralnej w Kielcach, o godz. 16.00.

Bardzo Was proszę o modlitwę w intencji kandydatek do konsekracji oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Z serca Wam błogosławię

Wasz Biskup

JAN PIOTROWSKI

 

 1. Zapraszamy Was na kolejny Festyn Parafialny, który odbędzie się dzisiaj w godz. od 10.00 do 14:00; będą konkursy dla dzieci, licytacje, ciasta i grill oraz wiele innych atrakcji.

 2. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą św. z kazaniem, później nabożeństwo czerwcowe, różaniec fatimski i procesja. Nabożeństwo Fatimskie poprowadzi ks. kanclerz Marcin Jastrząb

 3. Miesiąc czerwiec to czas imienin naszych Księży Piotrów. Zapraszamy na Mszę w ich intencji również w czwartek o godz. 18.00.

 4. W związku z Nabożeństwem Fatimskim - Godzina Święta będzie o godz. 20.00 - zapraszamy przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

 5. Zapraszamy na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 czerwca lista w zakrystii

 6. Msza św. i spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w najbliższą niedzielę o godz. 14.00

 7. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich którzy chcą rozważać tajemnicę Pana Boga w Jego słowie na spotkanie Kręgu Biblijnego,.

 8. Spotkanie Młodych w Wiślicy w najbliższą sobotę. Początek o godz. 11.00.

 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek – św. Barnabę Apostoła

- w środę – bł. Józefa Pawłowskiego, prezbitera i towarzyszy

- w czwartek - Św. Antoniego z Padwy

- w piątek – bł. Michała Kozala, bp i męczennika

 1. Zachęcamy, aby pogłębiać swoją wiarę poprzez lekturę prasy katolickiej.

 2. Bóg zapłać z wszelki ofiary składane na potrzeby naszej Parafii

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.

 1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna - o godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o godz.15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych

- o 16.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła

 1. Ofiarami do puszek , które są przy wyjściach możemy dziś wesprzeć budujące się świątynie i małe parafie borykające się z trudnościami materialnymi..

 2. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe , które odprawiane są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 16.30.

 3. W środę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej po nabożeństwie wieczornym.

 4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała – w dni powszednie po Mszy wieczornej procesja wokół kościoła. Zakończenie Oktawy z uroczysta procesją do ołtarzy wokół kościoła i poświęcenie wianków w czwartek o godz. 18.00. zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia poduszek. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.

Również w czwartek – pierwszy miesiąca o godz. 17.15 różaniec w intencji Ojczyzny a następnie Msza za Ojczyznę i o nowe powołania.

 1. Na Godzinę Świętą zapraszamy w czwartek na 19.00

 2. W piątek – pierwszy miesiąca. Msze św. o 7.00;oraz 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na mszach porannych i po południu od 17.15.  Mszą o godz. 18 rozpoczynamy Jerycho Różańcowe.

 3. Pielgrzymka Parafialna do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie w sobotę 8 czerwca… Wyjazd o godz. 6.00. Zbiórka 5.50

 4. W przyszłą niedzielę 09 Czerwca w naszej Parafii odbędzie się Festyn Rodzinny. W godz. od 10.00 do 14.00 . Tradycyjnie jak w poprzednich latach będą różne atrakcje – konkursy, zabawy, loterie, ciasta, zjeżdżalnie dla dzieci, grill, kawa i wiele innych. Zakończenie Festynu to losowanie nagród głównych.

Osoby pragnące pomóc w organizacji prosimy o kontakt z ks. Piotrem Orlikowskim.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek - św. Karola Lwangi i towarzyszy.

- w środę– Św. Bonifacego bp. i męczennika;

- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego ( nie ma postu )

- w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i składamy podziękowanie za ofiary na potrzeby naszej parafii

 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.

 1. Przeżywamy dziś niedzielę ku czci Trójcy Świętej. Wyznajemy naszą wiarę w jednego Boga w trzech Osobach. Jednocześnie dzisiaj Dzień Matki otoczmy mamy naszą modlitwą.

 2. Wczoraj dzieci naszej Parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Piotrowi Wojtasińskiemu i Paniom katechetkom za przygotowanie tej uroczystości. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie kościoła i za „dar ołtarza” na cele parafii. Zapraszamy dzieci do udziału w Białym Tygodniu.

 3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych w tym dniu
  o godz.
  7.00, 9.00, 10.30 – z procesją do 4 ołtarzy,i po procesji około godz. 12.30 oraz o godz. 17.00. Nie ma mszy o godz. 14.00. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy w strojach. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów - próba we wtorek o godz. 19.00. Prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy w środę od godz. 16.00. Trasa procesji będzie jak w poprzednich latach: I – ołtarz na parkingu przy kościele, II – ołtarz na rogu ulic Mąchockiej i Cedzyńskiej, III – ołtarz na ul. Radostowej, IV – ołtarz i zakończenie procesji w kościele. Prosimy o udekorowanie domów. Liturgii w tym dniu będzie przewodniczył Ks. dr. Marcin Kowalski .Nabożeństwo majowe w tym dniu o godz. 16.30. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła.

 4. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od potraw mięsnych na piątek 31 maja.

 5. Pielgrzymka Na Jasną Górę obędzie się w sobotę 01 czerwca. Wyjazd o godz. 6.00 rano z parkingu obok basenu.

 6. W sobotę – Pierwsza Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

 7. W sobotę rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę i uroczystości o godz. 16.30.

 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiącaadoracyjna. O godzinie o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych. Ofiarami do puszek w tym dniu będziemy mogli wesprzeć Fundusz Remontowo – Budowlany naszej Diecezji, przeznaczony dla małych parafii borykających się z trudnościami.

 9. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej połączona ze zjazdem Apostolatu Margaretka planowana jest na sobotę 08 czerwca. Informacje i zapisy w zakrystii.

 10. Kolejny Festyn Rodzinny odbędzie się w niedzielę 09 czerwca. Osoby pragnące wspomóż organizację festynu prosimy o kontakt z ks. Piotrem Orlikowskim.

 11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:- w środę – Św. Urszuli Ledóchowskiej

- w piątek Święto Nawiedzenia NMP i w sobotę – św. Justyna, męczennika.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień w rozpoczynającego się tygodnia.

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. Jednocześnie w naszej parafii w ramach akcji Pola Nadziei trwa zbiórka do puszek na kieleckie hospicjum. Słowo Boże głosi ks. Krzysztof Banasik – z-ca dyrektora naszej Caritas. Jutro oddawać będziemy cześć NMP Matce Kościoła. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00; 7.30 i 18.00. O godz.. 18.00 będziemy się modlić w intencji Pani Aleksandry Wieloch z racji imienin. Pani Aleksandra prowadzi nasz chór parafialny.

 2. Msza św. i spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców dzisiaj o godz. 17.00.

 3. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W związku z tym o godz. 17.00 zapraszamy na adorację i modlitwy w intencji kapłanów. O godz. 18.00 Msza św., której będzie przewodniczył ks. Bp. Andrzej Kaleta. Serdecznie zapraszamy. Informacje w gablotach.

 4. Na Godzinę Świętą zapraszamy również w czwartek o godz. 19.00.

 5. W najbliższą sobotę (25 maja) w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej:

- o godz. 11.00 Szkoła Podstawowa nr 24

- o godz. 13.00 Szkoła Podstawowa nr 28

W związku z tym: spowiedź dla Dzieci i Rodziców:

- w czwartek (23 maja) od godz. 16.00- SP nr 24 i o godz. 16.30 SP - nr 28

Sprzątanie kościoła przed Pierwszą Komunią świętą w czwartek o godz. 20.00

 1. Uwielbienie w Centrum Miasta odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 19.00 przy Kieleckim Centrum Kultury

 2. Pielgrzymka na Jasną Górę obędzie się w sobotę 01 czerwca. Zapisy w zakrystii.

 3. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej połączona ze zjazdem Apostolatu Margaretka planowana jest na sobotę 08 czerwca. Informacje i zapisy w zakrystii.

 4. Kolejny Festyn Rodzinny odbędzie się w niedzielę 09 czerwca. Osoby pragnące wspomóż organizację festynu prosimy o kontakt z ks. Piotrem Orlikowskim.

 5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w piątek NMP- Wspomożycielki Wiernych.

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy opieki Matki Bożej i Bożego Błogosławieństwa.

 1. Rocznica Pierwszej Komunii świętej dzisiaj o godz. 14.00

 2. W poniedziałek 13 dzień miesiąca, który poświęcony jest Matce Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00 a później Majówka, Różaniec Fatimski i Procesja. Nabożeństwu Fatimskiemu w tym roku będzie przewodniczył Ks. dr Marcin Jastrząb – Kanclerz naszej Kurii

 3. Na Godzinę Świętą zapraszamy w czwartek o 19.00

 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w najbliższy piątek o godz. 16.45 – SP nr 24 a godz.. 18.30 - SP nr 28

 5. Pierwsza Komunia w 2025 roku planowana jest na sobotę 31 maja.

 6. W najbliższą niedzielę kończy się czas zapisywania do Sakramentu Bierzmowania. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców i młodzieży w niedzielę o godz. 17.00.

 7. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii zbiórka do puszek na kieleckie hospicjum w ramach akcji Pola Nadziei. Słowo Boże będzie głosił ks. Krzysztof Banasik – z- ca dyrektora Caritas.

 8. Zapraszamy do zapisywania się na 24–godzinny Nieustanny Różaniec z 14/15 maja. Lista do zapisów na poszczególne godziny w zakrystii.

 9. Na sobotę 1 czerwca planowana jest parafialna pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolski zjazd Róż Różańcowych. Informacje i zapisy w zakrystii.

 10. SP nr 24 zaprasza na Dzień Otwarty w piątek 17 maja: od godz. 16.30 do 18.00

 11. Biskupi Polscy apelują o ochronę Zycie od poczęcia do naturalnej śmierci. Treść komunikatu w gablocie i na stronie naszej Parafii.

 12. Możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Francji – informacje w gablocie.

 13. W liturgii wspominamy

we wtorek – św. Macieja, apostoła,

w czwartek - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitra i męczennika

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

Kościół nie przestaje przypominać, że «godność każdej istoty ludzkiej ma charakter istotowy i obowiązuje od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Uznanie tej godności jest niezbywalnym warunkiem wstępnym ochrony egzystencji osobistej i społecznej, a także niezbędnym warunkiem tego, by braterstwo i przyjaźń społeczna mogły się urzeczywistniać między wszystkimi narodami na ziemi». Opierając się na tej nienaruszalnej wartości ludzkiego życia, magisterium Kościoła zawsze wypowiadało się przeciwko aborcji. Św. Jan Paweł II pisze o tym: «Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. […] Dzisiaj jednak świadomość jego zła zaciera się stopniowo w sumieniach wielu ludzi. Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia. Wobec tak groźnej sytuacji szczególnie potrzebna jest dziś odwaga, która pozwala spojrzeć prawdzie w oczy i nazywać rzeczy po imieniu, nie ulegając wygodnym kompromisom czy też pokusie oszukiwania siebie. […]

Właśnie w przypadku przerywania ciąży można się dziś często spotkać z dwuznacznymi określeniami, jak na przykład ‘zabieg’, które zmierzają do ukrycia jego prawdziwej natury i złagodzenia jego ciężaru w świadomości opinii publicznej. Być może, samo to zjawisko językowe jest już objawem niepokoju nurtującego sumienia. Jednak żadne słowo nie jest w stanie zmienić rzeczywistości: przerwanie ciąży jest – niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane – świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem». Nienarodzone dzieci są zatem «najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj odziera się je z ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i ustanawiając prawa, by nikt nie mógł temu przeszkodzić».  Należy zatem stwierdzić z całą mocą i jasnością, nawet w naszych czasach, że «obrona rodzącego się życia jest ściśle związana z obroną jakiegokolwiek prawa człowieka»” (Deklaracja Dignitas infinita, 47).

W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Będą one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca.

Podpisali Członkowie Rady Stałej

Konferencji Episkopatu Polski

Jasna Góra, 2 maja 2024

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca - Niedziela Adoracyjna. O 15.00- Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych, a o 16.30 Nabożeństwo Majowe.

 2. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej , a w niedzielę i uroczystości o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy.

 3. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

 4. Spotkanie Rycerstwo Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.

 5. Rocznica Pierwszej Komunii św. w najbliższą niedzielę o godz, 14.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed tą Uroczystością w czwartek o godz. 17.00.

 6. Zapraszamy do zapisywania się na 24–godzinny Nieustanny Różaniec z 14/15 maja. Lista do zapisów na poszczególne godziny w zakrystii.

 7. Rodzinna Rowerowa Majówka z udziałem ks. Bp. Mariana Florczyka odbędzie się w sobotę 18 maja. Zapisy w biurze Caritas i sportowych obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 8. Na sobotę 1 czerwca planowana jest parafialna pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolski zjazd Róż Różańcowych. Informacje i zapisy w zakrystii.

 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we poniedziałek– Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

- we wtorek – Uroczystość NMP Matki Łaski Bożej, głównej Patronki Miasta

- w środę – św. Stanisława Bp. i męczennika- patrona Polski i naszej Diecezji

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 2. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nadchodzącym tygodniu opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana. na każdy dzień.

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej modlitwy za kierowców pod hasłem – Na drogach jesteśmy bliźnimi”

 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz.16.30.

 2. W czwartek pierwszy miesiąca o 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 3. Również w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00

 4. W piątek 3- go Maja - Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każda niedzielę. Po każdej Mszy św. odnowienie aktu oddania Polski NMP. Nabożeństwo Majowe o godz. 16.30

 5. Również w piątek pierwszy miesiącaNabożeństwo pierwszo piątkowe będzie po Mszy świętej wieczornej a następnie rozpoczniemy modlitewne Jerycho, które będzie trwało do godz. 22.00 i w sobotę od 6.30. Zakończymy w sobotę Mszą świętą o godz. 18.00. Spowiedź na Mszach świętych.

 6. W sobotę pierwsza miesiąca – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

 7. W niedzielę pierwsza miesiąca – Niedziela Adoracyjna, a o godz. 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia i o 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.

 8. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasna Górę odbędzie się w sobotę 11 maja. Informacje na stronie Duszpasterstwa „ Wesoła 54”

 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy

- w środę – Św. Józefa Rzemieślnika;

- w czwartek – św. Atanazego- biskupa

- w sobotę – Św. Floriana męczennika

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii

 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Szczególną prośbę kierujemy do
  wszystkich o modlitwę w intencji nowych i świętych powołań.

 2. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek o 19.00.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  - we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha B.M., głównego patrona Polski – Odpust w parafii św. Wojciecha, ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
  - w czwartek – św. Marka Ewangelisty

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 2. Bóg zapłać na wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Tydzień Biblijny może być dla nas szansą na ożywienie wiary poprzez głębsze i bardziej świadome wsłuchiwanie się w Słowo Boga zawarte w Piśmie Świętym.

 2. Dziś o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Dzieci i Rodziców przed Pierwszą Komunią świętą.

 3. Jest jeszcze kilka wolnych godzin na Nieustający Różaniec. Lista w zakrystii.

 4. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy świętej wieczornej.

 5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 19.00.

 6. Trwają zapisy uczniów klas VII do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
  w roku 2024/2025. Zapisy w formie elektronicznej do końca kwietnia.

 7. Szkoły Katolickie- im. Św. Stanisława Kostki oraz Św. Jadwigi Królowej ogłaszają nabór do swoich szkół. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

 8. Również szkoła nr 28 ogłasza Nabór uczniów na nowy rok i organizuje dzień otwarty 25 kwietnia. Szczegółowe informacje na plakacie

 9. Zapraszamy na I Ogólnopolski Konkurs Organowy uczniów diecezjalnych Studiów Organistowskich, który odbędzie się w Katedrze 20 kwietnia o godz. 10.00.

 10. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w najbliższą sobotę. O godz. 10.00 Msza św. i poświęcenie motocykli, wspólna przejażdżka i ognisko.

 11. Nasza Parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci nad morze do Władysławowa- Chłapowa w dniach 07 – 18 lipiec. Informacje i zapisy w zakrystii.

 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

Kielce, dnia 12 kwietnia 2024 r.

  

KOMUNIKAT

Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej!

 

Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie.

 Wasz Biskup

JAN PIOTROWSKI

 1. Dziś uroczystość Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Naszymi ofiarami do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas Diecezjalną. Do koszyka przy ołtarzu możemy tez składać skarbonki z jałmużną wielkopostną. Pragniemy w to Święto podziękować naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących z naszej wspólnoty.

 2. Dziś o godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia i o ogdz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.

 3. Z racji Oktawy WielkanocyUroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na poniedziałek 08 kwietnia.. Msze św. jutro o godz. 7.00; 9.00 i o godz. 18.00. Na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej

 5. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek o 19.00

 6. Msza św. i spotkanie Dzieci i Rodziców przed Pierwszą Komunią świętą w najbliższą niedzielę o godz. 14.00.

 7. Zapraszamy do zapisywania się na Nieustanny Różaniec z 14 /15 kwietnia . Lista na poszczególne godziny w zakrystii

 8. Trwają zapisy do Sakramentu Bierzmowania formie elektronicznej Deklaracja zgłoszeniowa i wszelkie informacje na stronie naszej Parafii

 9. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego obędzie się w sobotę 20 kwietnia. O godz. 10.00 będzie Msza św i poświęcenie motocykli. Informacje na plakatach.

 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 12. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy, by Zmartwychwstały Chrystus obdarzał swą mocą, pokojem, radością i nadzieją.

 1. Trwamy w radości Zmartwychwstania Chrystusa. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego

Bóg zapłać” wszystkim osobom, którzy pomogli Ks. Piotrowi Orlikowskiemu przygotować Ciemnicę i Grób Pański, dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

-„Bóg zapłać” Kościelnym, Organistom, Ministrantom i Lektorom, osobom czytającym i śpiewającym za oprawę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego. Różom Różańcowym i młodzieży za przygotowanie adoracji. Bóg zapłać za podzielenie się święconką, dzięki waszej życzliwości ponad 45 rodzin otrzymało paczki na święta przygotowane przez grupę charytatywną naszej Parafii.

 1. Z żalem informujemy, że zmarł tato naszego ks. Kamila. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 04 kwietnia o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Kozłowie Małogoskim. Dla chętnych na wyjazd na pogrzeb będzie bezpłatny autokar. Wyjazd o 11.30 z parkingu obok basenu. Zapisy w zakrystii.

 2. W najbliższą środę o godz. 18.00 obędzie się Msza św. w intencji rowerzystów na rozpoczęcie sezonu. Mszy będzie przewodniczył ks. Bp. Marian Florczyk, który po Mszy poświęci rowery. Serdecznie zapraszamy.

 3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie 15 minut przed Mszą świętą wieczorną.

 4. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, Różaniec w intencji Ojczyzny wyjątkowo o godz. 17.00 a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

 5. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte o godz. 7.00 oraz o godz.7.30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszopiątkowym . Spowiedź na Mszach świętych porannych i popołudniu od godz. 17.30.

 6. W sobotę – Pierwsza Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

 7. Przyszłą niedzielę –niedziela adoracyjna o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i o 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych. Jest to zarazem Uroczystość Miłosierdzia Bożego - patronalne święto Caritas. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieła Caritas w naszej Diecezji.

 8. Trwają zapisy do Sakramentu Bierzmowania formie elektronicznej Deklaracja zgłoszeniowa i wszelkie informacje na stronie naszej Parafii

 9. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego obędzie się w sobotę 20 kwietnia. O godz. 10.00 będzie Msza św i poświęcenie motocykli. Informacje na plakatach.

 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy trwania w radości Zmartwychwstania Pańskiego.

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.

 2. Najważniejsze wydarzenia zbawcze tego Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obmyciem nóg. Na zakończenie poświęcenie chlebków, które zabierzemy do naszych domów na pamiątkę ostatniej wieczerzy. Adoracja w ciemnicy do godz. 24.00. Zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 21.00.

Wielki Piątek – to dzień śmierci Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00,- o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka, którą rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00 a po niej Liturgia Męki Pańskiej- Adoracja Krzyża i Komunia święta. Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Po liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00.

Do godz. 21.00 czuwanie poprowadzą Koła Różańcowe, a godz.. 21.00 zapraszamy na czuwanie prowadzone przez młodzież. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobotapoświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godziny 8.00 do 13.30, co pół godziny. W czasie poświęcenia pokarmów do wystawionych koszy będzie można włożyć produkty dla potrzebujących. Prosimy aby były to produkty zapakowane. Osoby potrzebujące zapraszamy w sobotę na godz. 14.00 do sali obok zakrystii po ofiarowane produkty.

Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy o godz. 19.00. Czuwanie przy

grobie do godziny 22:00. Tą liturgia rozpoczniemy w naszej Ojczyźnie Wielka Nowennę przed Dwutysiacleciem Dzieła Odkupienia.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiegoo godz. 6.00 Rezurekcja i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. Następne Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 17.00.

Liturgii Wigilii Paschalnej i Rezurekcji będzie przewodniczył ks. Bp. Marian Florczyk

Poniedziałek Wielkanocny (II dzień świąt) – Msze święte jak w niedzielę.

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16.00 – 17.45.

 2. Możliwość spowiedzi w poniedziałek, wtorek, środę podczas Mszy św. porannych i wieczorem o godz. 17.30.

 3. We wtorek o 19.00 z parafii św. Wojciecha wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Kielc.

 4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne i prasę katolicką.

 5. Jeszcze dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 6. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego planowane jest na 20 kwietnia w naszej Parafii.. O godz.10.00 Msza św. i poświęcenie motocykli.

 7. Zapisy do Sakramentu Bierzmowania w formie elektronicznej. Informację na stronie parafialnej.

 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do wtorku. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Bogumił Kusiak– Proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach Plan rekolekcji : dzisiaj o godz. 7.00;9.00; 10.30: o 12.00; 14.00 oraz o godz. 16.40 ,Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. W poniedziałek i wtorek 7.00, 9,00, 1100, i 18.00. We wtorek o 11.00 Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia. Spowiedź podczas całych rekolekcji.
 2. Również we wtorek przeżywamy Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. O godz., 18 będzie Msza św. za naszego pierwszego proboszcza ks. Józefa Zbroszczyka z racji imienin – od Róż Różańcowych
 3. Osoby starsze i chore, które już nie opuszczają swoich mieszkań i nie mogą przybyć na Rekolekcje odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 23 marca od godz. 9.00. Osoby te możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Wczoraj w naszej Diecezji rozpoczęła się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Program peregrynacji w gablotach.
 5. Księża Biskupi Polscy zachęcają do udziału w Nowennie 2120- w intencji Ojczyzny, zgody narodowej poszanowania życia. Wszelkie informacje w gablotach i na stronie internetowej – nowenna 2120.pl
 6. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Drogę Krzyżową na Karczówkę odbędzie się w piątek 22 marca. Początek Mszą św. o godz. 17.00 w kościele NMP
 7. Natomiast Ekstremalna Doga Krzyżowa odbędzie się w nocy z 22 na 23 marca. Początek Mszą św. o godz. 18.30 w Parafii św. Franciszka. Zapisy na stronie internetowej. Informacje na plakacie
 8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się konkurs na największą i najpiękniejszą palmę
 9. Zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
 10. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła u Pana Kościelnego. Cena baranka to wartość ciepłego posiłku.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa i dobrze przeżytych rekolekcji.

1. Wczoraj młodzież naszych szkół przez posługę ks. Bp. Jana Piotrowskiego otrzymała Sakrament Bierzmowania. Serdeczne podziękowania dla ks. Piotra Orlikowskiego za przygotowanie młodzieży do tego sakramentu. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza na potrzeby Parafii.
2. Gościmy w naszej wspólnocie zespół SOLOWEJ z Tarnopola z pieśniami wielkopostnymi. Możemy nabyć ich płyty.
3. W czwartek o godzinie 18.00 będzie Msza Święta w intencji naszego Księdza Proboszcza Grzegorza z racji przypadających imienin. Serdecznie zapraszamy.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 17.15 – dla Dzieci, i po Mszy świętej o godz. 18.30 – dla Dorosłych i Młodzieży, oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30.
5. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży naszych szkół
- o godz. 10.30 dla dzieci (kl 0- 5) i o godz. 14.00 dla młodzieży( kl od 6 do 8).
W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 ( kl 6,7,8,), o godz. 10.00 ( kl 4,5) i o godz. 12.00 ( kl , O, 1. 2 i 3)
6. Za tydzień w niedziele rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne. Porządek rekolekcji :
Niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 10.30; o 12.00; 14.00 oraz o 16.40 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św., w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 9.00, 11.00, i 18.00
We wtorek o 11.00 Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia.
Rekolekcje poprowadzi o. Bogumił – proboszcz parafii św. Franciszka w Kielcach
7. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 19.00
8. W dniach 16- 23 marca w naszej Diecezji będziemy przeżywać peregrynację relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. W naszym dekanacie relikwie będą 16/17 w Katedrze. W związku z tym wydarzeniem 11 marca w naszym Seminarium odbędzie się konferencja zatytułowana – „Droga do Świętości” Program peregrynacji w gablotach.
9. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy.
10. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Cena baranka to ciepły posiłek dla potrzebującego dziecka.
11. Jest jeszcze kilka wolnych godzin na Nieustający Różaniec z 14 na 15 marca
12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej
13. Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
14. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 17.15 – dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży oraz Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.40.

 2. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 młodzież naszych szkół przez posługę Ks. Bp Jan Piotrowskiego przyjmie Sakrament Bierzmowania . Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców w czwartek o godz. 17.00.

 1. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

 2. W czwartek – pierwszy miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec za Ojczyznę a następnie Msza św. w intencji Ojczyzny i o nowe powołania.

 3. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

 4. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy obędzie się w sobotę 09 marca. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy basenie Zapisy jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii.

 5. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła możemy nabywać baranki wielkanocne. Cena baranka to ciepły posiłek dla potrzebującego dziecka.

 6. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży naszych szkół rozpoczną się w przyszłą niedzielę - o godz. 10.30 dla dzieci (kl 0- 5) i o godz. 14.00 dla młodzieży (kl od 6 do 8). W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 (kl 6,7,8,), o godz. 10.00 ( kl 4,5) i o godz. 12.00 ( kl , O, 1. 2 i 3)

 7. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu - 17 marca

 8. Możemy zapisywać się na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 marca

 9. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie zespół SOLOWEJ z Tarnopola z pieśniami wielkopostnymi, Będzie można nabyć ich płyty.

 10. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Kazimierza Królewicza.

 11. W piątek obchodzimy Dzień Kobiet – wszystkie Panie obejmujemy naszą modlitwą i życzliwością

 12. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie poświęcone tematowi  „POJEDNANIA w małżeństwie i rodzinie”, które odbędzie się w sobotę 9 marca o godz. 10.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 14. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

 15. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa.

 1. Dzisiejsza niedziela II Wielkiego Postu, jest zwaną „Ad Gentes”, jest to dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami pochodzącymi z Polski. Naszymi ofiarami składanymi dziś do puszek, możemy wesprzeć pracę misjonarzy.
 2. Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj o godz. 14.00
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych - Drodze Krzyżowej, w piątki o godz. 17.15 dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym niedzielę o godz. 16.40
 4. W ramach Jałmużny Wielkopostnej z kosza przy ołtarzu możemy zabrać Skarbonki Miłosierdzia
 5. Na Krąg Biblijny zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca, Msze święte o godz. 7.00 oraz 7.30 i 18.00. z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od godz. 17.15.
 8. W sobotę – pierwsza miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 9. Najbliższa niedziela- pierwsza miesiąca – niedziela adoracyjna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 10. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy obędzie się w sobotę 09 marca. Informacje w gablotach . Zapisy w zakrystii.
 11. Nocna Droga Krzyżowa z Dąbrowy na święty Krzyż będzie 1 – 2 marca. Informacje na plakatach.
 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła
 13. . Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień. Szczególnie w modlitwach polecamy wszystkie Panie z racji zbliżającego się dnia Kobiet
 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki - o godz. 17:15 – dla Dzieci, i o godz. 18:30 – dla Dorosłych i Młodzieży oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele o godz. 16:40Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

 2. Najbliższa niedziela – II Wielkiego Postu, jest niedzielą zwaną „Ad Gentes”, jest to dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami, którzy pochodzą z Polski, a pracują na misjach. Naszymi ofiarami składanymi w tym dniu do puszek, będziemy mogli wesprzeć ich pracę.

 3. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy obędzie się w sobotę 09 marca. Informacje w gablotach. Zapisy w zakrystii.

 4. Nocna Droga Krzyżowa z Dąbrowy na święty Krzyż będzie 1 – 2 marca. Informacje na plakatach.

 5. W liturgii wspominamy:

w czwartek - Katedry św. Piotra Apostoła

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.

Nocna Droga Krzyżowa

 

 1. Wyjazd dzieci na zimowisko do Rabki Zdroju jutro o godz. 8.00 z parkingu obok basenu.
 2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, w związku z tym w piątek 16.02 odbędzie się Droga Krzyżowa na Święty Krzyż w intencji trzeźwości. Początek o godz. 18.00 w kościele w Nowej Słupi. O godz. 20.30 Msza św. w Bazylice na Św. Krzyżu. Więcej informacji na stronie internetowej Duszpasterstwa Trzeźwości.
 3. W środę razem z całym Kościołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.
  Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, na każdej Mszy posypanie głów popiołem Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 4. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30dla Dorosłych i Młodzieży.
 5. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym
  o godz. 16.40 . Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
 6. W czwartek o godzinie 19:00 zapraszamy na Godzinę Świętą.
 7. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w dniach 12- 14 kwiecień w auli Duszpasterstwa Rodzin przy. al. IX- Wieków Kielc 15. Informacje na stronie Duszpasterstwa Rodzin.
 8. Przedszkole Sióstr Kolegium Św. Rodziny rozpoczyna nabór dzieci na rok 2024/ 25
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary składana na potrzeby naszej Parafii.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.