1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – oddawać będziemy cześć NMP Matce Kościoła. Msze święte jutro o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00 z nabożeństwem majowym
 2. Wczoraj dzieci naszych szkół przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy Ks. Piotrowi Wojtasińskiemu, Paniom katechetkom i Rodzicom za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości. Rodzicom dziękujemy za złożony dar ołtarza i piękne przygotowanie kościoła . Dzieci przeżywają Biały Tydzień.
 3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa.  Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę i uroczystości o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Jest to również Dzień Dziecka – pamiętajmy o dzieciach w naszych modlitwach
 4. W czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę. Na godzinę 19:00 zapraszamy na Godzinę Świętą.
 5. W piątek- Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 oraz o 7.30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych porannych a popołudniu od godz. 17.00. W tym dniu również o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które w piątek potrwa do godz.22.00 a w sobotę od 7.00 do Mszy św. wieczornej.
 6. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 17.15
 7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę o godz. 6.30 z parkingu obok basenu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy.
 8. W najbliższą niedzielę ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć budujące się kościoły i małe parafie potrzebujące materialnej .pomocy.
 9. W przyszła niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny- początek Mszą św. w Katedrze o godz. 16.00. Informacje na plakatach.
 10. Przyszła niedziela – Pierwsza Miesiąca – niedziela adoracyjna. O godz. 15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 11. W niedzielę 18 czerwca odbędzie sie kolejny Parafialny Festyn Rodzinny. Osoby chcące pomóc w jego organizacji prosimy o kontakt z ks. Piotrem Orlikowskich
 12. Natomiast w poniedziałek 26 czerwca planowany jest wyjazd do Energylandii dla dzieci i młodzieży od klasy IV szkoły podstawowej. Informacje i zapisy w zakrystii.
 13. Program planowanej pielgrzymki do Medjugorie w dniach 6-13 sierpnia jest dostępny w gablotach i w zakrystii.
 14. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – święto Nawiedzenia NMP

- w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w sobotę –św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej i
 2. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.
 3. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.
 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam o celu naszego życia.
 2. W najbliższą sobotę Dzieci naszych szkół przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 11.00 – SP nr 24,  a o godz. 13.00 – SP nr 28. Spowiedź dla dzieci i rodziców w czwartek od godz. 16.00
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00
 5. W piątek przypada Dzień Matki. Wszystkie Mamy obejmujemy naszą modlitwą.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. wieczornej.
 7. W sobotę 03 czerwca odbędzie się parafialna pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu obok basenu. Są jeszcze wolne miejsca zapraszamy – zapisy w zakrystii.
 8. Parafialny Festyn Rodzinny planowany jest na niedzielę 18 czerwca. Osoby pragnące wspomóc festyn oraz pomóc przy jego organizacji prosimy o kontakt z ks. Piotrem Orlikowskim
 9. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 6-13 sierpnia. Wstępne informacje w zakrystii
 10. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać dzień powołaniowy. Będziemy gościć siostry – Córki Maryi Niepokalanej, które przybliżą Nam charyzmat i działalność Zgromadzenia. Siostry w naszej parafii mają dom na ul. Wydryńskiej.
 11. Najbliższa niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.
 12. W liturgii wspominamy:

w środę - NMP Wspomożycielki Wiernych

w piątek – św. Filipa Nereusza, prezbitera

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask, Bożego błogosławieństwa i opieki św. Maksymiliana

VI Niedziela Wielkanocna

1.fatima Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie O. Ryszarda Żubra – prezesa Zarządu Rycerstwa Niepokalanej, który głosi Słowo Boże i przybliży nam działalności Rycerstwa Niepokalanej oraz św. Maksymiliana. Zapraszamy do zapoznania się z wystawą.

2.  Rocznica Pierwszej Komunii  św. dziś o godz, 14.00

3. Również dzisiaj przed kościołem odbywa  się kwesta na kieleckie Hospicjum im Matki Teresy  w ramach akcji „Pola Nadziei”

4. W czwartek zapraszamy na godz. 19.00 na Godzinę Świętą

5.  W sobotę 03 czerwca odbędzie się parafialna pielgrzymka do Częstochowy połączona ze zjazdem Róż Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu obok basenu.

6. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7. Osoby, które zapisały dzieci na  letni wypoczynek we Władysławowie w dniach mogą w zakrystii odbierać karty na wyjazd.

8. Parafialny Festyn Rodzinny planowany jest na niedzielę 18 czerwca. Osoby pragnące wspomóż festyn oraz pomóc przy jego  organizacji prosimy o kontakt z ks. Piotrem Orlikowskim

9. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz, 18.00. Będziemy modlić się w intencji Pani Aleksandry Wieloch z racji imienin, Pani Aleksandra prowadzi nasz chór parafialny i wspiera swoim śpiewem.

10. Na spotkanie Kręgu Biblijnego zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej.

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek– św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika – na każdej Mszy św. Błogosławieństwo relikwiami św. Andrzeja

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej

13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii

14. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

.

.

 

V Niedziela Wielkanocna

1.mbczestochowska  Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca - Niedziela Adoracyjna.O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych, a o 16.30 Naboż. Majowe

2. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej , a w niedzielę i uroczystości o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy.

3. Próba dzieci komunijnych jutro o godz. 16.45 – SP 24 i o godz.18.45 – SP 28

4. W czwartek  zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

5. Zapraszamy do zapisywania się na 24–godzinny Nieustanny Różaniec z 14/15 maja. Lista do zapisów na poszczególne godziny w zakrystii.

6. W sobotę 13 maja zapraszamy czcicieli Matki Bożej na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00, później Majówka, Różaniec Fatimski i Procesja. Mszę świętą i Słowo Boże wygłosi Krzysztof Banasik – z-ca dyrektora naszej Caritas.

7. Również w sobotę Rycerstwo Niepokalanej z naszej Parafii  prowadzi Dzień Skupienia w kościele przyl. Wesołej . Początek o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy

8. Rocznica Pierwszej Komunii  św. w najbliższą niedzielę o godz, 14.00

 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie O. Ryszarda Żubra z Niepokalanowa, który przybliży nam działalności Rycerstwa Niepokalanej.

10. Również w najbliższą niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta na kieleckie Hospicjum im . Matki Teresy  w ramach akcji „Pola Nadziei”

11. Na sobotę 3 czerwca planowana jest parafialna pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolski zjazd Róż Różańcowych. Informacje i zapisy w zakrystii.

12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we poniedziałek– Św. Stanisława, biskupa i męczennika;

- we wtorek – Uroczystość NMP Matki Łaski Bożej, głównej Patronki Miasta

13.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

14. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.

 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nadchodzącym tygodniu opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana. na każdy dzień.

.

.

 

IV Niedziela Wielkanocy

pasterz  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Szczególną prośbę kierujemy do wszystkich o modlitwę w intencji nowych i świętych powołań. Jednocześnie przezywamy w naszej wspólnocie Wizytację Kanoniczną, której dokonuje  ks. Bp. Andrzeja Kaleta, którego serdecznie witamy.

2. Jutro  rozpoczynamy miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz.16.30.

3. W środę  3- go Maja - Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każda niedzielę. Nabożeństwo Majowe o godz. 16.30

4. W czwartek pierwszy miesiąca o 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

5. Również w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00

6. W piątek pierwszy miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 oraz 7.30 i 18.00  z Nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych porannych i popołudniu od godz. 17.15. Po Mszy świętej wieczorniej rozpoczniemy modlitewne Jerycho, które będzie trwało do godz. 22.00 i w sobotę od 6.30. Zakończymy w sobotę Mszą świętą o godz. 18.00.

7. W sobotę pierwsza miesiąca – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

8. W niedzielę pierwsza miesiąca – Niedziela Adoracyjna, a o godz. 15.30 Zmiana Tajemnic Różańcowych.  

9. Nasza parafia organizuje letni wypoczynek dla Dzieci i Młodzieży we Władysławowie w dniach 06 – 17 lipca. Więcej informacji w zakrystii.

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

       - w poniedziałek – Św. Józefa Rzemieślnika;

 - w środę – Św. Floriana męczennika

- w sobotę – Św. Apostołów Filipa i Jakuba

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii

 12. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

.

.

 

III Niedziela Wielkanocna

ksiazka 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Serdecznie zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Przy wyjściu z Kościoła z koszyków można zabrać karteczkę z rozdziałem Pisma św. aby w domu je odnaleźć i przeczytać jako słowo dla Ciebie.

2.  Po Mszy  św. przed Kościołem trwa kwesta na rzecz ciężko chorej Aleksandry Suskiej. Aby Pani Ola mogła funkcjonować potrzebny jest zakup specjalistycznego samochodu. Bliższe Informacje na plakatach , na ulotkach i u kwestujących.

3. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania dzisiaj o 14.00

4. Natomiast Msza św. i spotkanie dla Dzieci Pierwszokomunijnych dzisiaj o godz. 17.00

5. Zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Boże dla ks. Marka z racji imienin.

6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej

7.  W  czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 19.00

8. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Wizytację Biskupią naszej Parafii, której dokona ks. Bp. Andrzej Kaleta

- godz. 7.00 Msza św. i spotkanie z rodzicami kapłanów i sióstr zakonnych

- godz. 9.00 Msza św. dla Róż Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej i Apostolatu Margaretka

- o godz. 10.30 – Msza dla dzieci , ministrantów i scholii z  błogosławieństwem dzieci.

- o godz. 12.00 – Msza Święta w intencji całej naszej wspólnoty św. Maksymiliana  

9.  Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie w niedzielę 14 maja o godz. 14.00.

10. Pierwsza komunia św. w przyszłym 2024 roku planowana jest na 25 maja.

11. Nasza Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci młodzieży do Władysławowa w dniach 06 – 17 lipca . Informacje i zapisy w zakrystii.

12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

13.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.  

14. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha

- we wtorek  – św. Marka Ewangelisty

- w sobotę – św. Katarzyny Sieneńskiej

15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

.

.

 

II Niedziela Wielkanocy

Miłosierdzia Bożego

1. Dziś uroczystość Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Naszymi ofiarami do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas Diecezjalną. Pragniemy w to Święto podziękować naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących z naszej wspólnoty.

2. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek o 19.00

3. W naszym kościele zagościła wystawa poświęcona Naszemu Patronowi św. Maksymilianowi z okazji 80 rocznicy śmierci. Pierwsza cześć jest w kaplicy św. Maksymiliana a druga część w kaplicy św. Ambrożego. Zachęcamy do zapoznania się z Jego życiem i działalnością.

4. Dzisiaj kończy się termin zapisów do Sakramentu Bierzmowania. Deklarację zgłoszeniową można pobrać jeszcze dzisiaj ze strony naszej Parafii oraz zakrystii. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów będzie w przyszłą niedzielę           23 kwietnia o godz, 14.00

5. Ks. Biskup Ordynariusz wyraził zgodę na przeprowadzenie w kilku kieleckich parafiach kwesty na rzecz niepełnosprawnej Aleksandry Suski. Aby Pani Ola mogła funkcjonować potrzebny jest zakup specjalistycznego samochodu. Informacje szczegółowe na ulotkach przy wyjściu z kościoła i w gablotach. Zbiórka ta odbędzie się w przyszła niedzielę po Mszach św.

6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

7. Zachęcamy do nabywania i  lektury prasy katolickiej.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy,                        by Zmartwychwstały Chrystus obdarzał swą mocą, pokojem, radością i nadzieją.

 

 

 

Jezus zmarwychwstały  

Drodzy Parafianie i Goście

Chrystus Zmarwychwstał i żyje! On Zwycięzca śmierci, piekła i wszelkiego zła umacnia naszą wiarę, nadzieje i miłość. Abysmy razem z Chrystusem Zmarwychwstałym pokonali codzienne zniechecenie, przeciwności, lęk, grzech i śmierć. Abyśmy powstali do nowego, lepszwego życia w Bożą Miłość.

Nie bójcie się "Jam zwyciężył świat"

Błogosławionych i pełnych nadziei

Świąt Wielkiej Nocy.

Życzą wraz z modlitwą i pamięcią

Wasi Duszpasterze

 

 

 

Poniedziałek Wielkanocny

1. Trwamy w radości Zmartwychwstania Chrystusa. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” księdzu Piotrowi Orlikowskiemu, panu Stefanowi i osobom, które pomagały  w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

-„Bóg zapłać” wszystkim Kapłanom,  Panom Kościelnym, Pani Organistce, Ministrantom i Lektorom  i tym wszystkim którzy włączyli się w oprawę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego. Różom Różańcowym i młodzieży za przygotowanie adoracji. Bóg zapłać za złożone dary dla potrzebujących i podzielenie się święconką - około 40  rodzin dzięki Waszej życzliwości otrzymało paczki na święta przygotowane przez grupę charytatywną naszej Parafii.

2. W czwartek zapraszamy na godz. 20.00 na Godzinę Świętą.

3. Na krąg biblijny zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej.

4. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieła Caritas w naszej Diecezji.

5. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w najbliższą sobotę. O godz. 10.00 Msza św i poświęcenie motocykli. Informacje na plakatach.

6. Trwają zapisy do Sakramentu Bierzmowania. Deklarację zgłoszeniową można pobrać ze strony naszej Parafii bądź w zakrystii. Deklarację składamy u księży do przyszłej niedzieli - 16 kwietnia.

7. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj przed Mszą  o 16.45 a w dni powszednie codziennie przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.45.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy trwania w radości Zmartwychwstania Chrystusa.

Niedziela Palmowa

1korona cierniowa, Przeżywamy Niedzielę Palmową. którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Poświęcenie palm na każdej Mszy  św. - O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych

2. Najważniejsze wydarzenia zbawcze tego Wielkiego Tygodnia:  

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obmyciem nóg. Mszy będzie przewodniczył ks. Bp. Andrzej Kaleta. Na zakończenie poświęci chlebki, które zabierzemy do naszych domów na pamiątkę ostatniej wieczerzy. Adoracja w ciemnicy do godz. 24.00. Zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 22.00.

Wielki Piątek – to dzień śmierci Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00,- o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka, którą rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00 a po niej Liturgia Męki Pańskiej- Adoracja Krzyża i Komunia święta. Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Po liturgii  nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00.

Do godz. 21.00 czuwanie poprowadzą Koła Różańcowe, a godz.. 21.00 zapraszamy na czuwanie prowadzone przez młodzież. W tym dniu wszystkich katolików obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobotapoświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godziny 8.00 do 13.30, co pół godziny.  W czasie poświęcenia pokarmów do wystawionych koszy będzie można włożyć produkty dla potrzebujących. Prosimy aby były to produkty zapakowane. Osoby potrzebujące zapraszamy w sobotę  na godz. 14.00 do sali obok zakrystii  po ofiarowane produkty.

Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy o godz. 19.00. Czuwanie przy grobie do godziny 22:00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiegoo godz. 6.00 Rezurekcja i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. Następne Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 17.00

Poniedziałek Wielkanocny (II dzień świąt) – Msze święte jak w niedzielę.

3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16.00 – 17.45. 

4. Możliwość spowiedzi w poniedziałek, wtorek, środę podczas Mszy św. porannych i wieczorem o godz. 17.30.

5. We wtorek o 19.00 z parafii św. Wojciecha wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Kielc.

6. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w środę o godz. 18.30

7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne i prasę katolicką.

8. Jeszcze dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego planowane jest na 15 kwietnia w naszej Parafii.. O godz.10.00 Msza św. i poświęcenie motocykli.

10. Zapisy do Sakramentu Bierzmowania  do dnia 16 kwietnia b.r.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa

V Niedziela Wielkiego Postu

krzy61. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do wtorku. Rekolekcje poprowadzi ks. kanonik Andrzej Waligórski – obecnie Proboszcz w Wiślicy. Ks. Andrzej realizuje tam wiele prac materialnych, dlatego ofiary które złożymy na tacę w poniedziałek i wtorek będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ks. Andrzeja. Plan rekolekcji : dzisiaj o godz. 7.00; 9.00; 10.30 (dla dzieci),; o 12.00; 14.00( dla młodzieży) oraz o  17.00, w poniedziałek i wtorek 7.00, 9,00, 1100, i 18.00

We wtorek o 11.00 Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia.

Równocześnie  będą rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży.

 Poniedziałek i wtorek

godz. .8.00 -  klasy VII i VIII.

godz. 10.00 - klI – VI ( pierwsza  zmiana)  

godz. 13.00- klasy I – VI ( druga zmiana)  

spowiedź podczas całych rekolekcji.

2. Osoby starsze i chore, które już nie opuszczają swoich mieszkań i nie mogą przybyć na Rekolekcje odwiedzimy  z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 01 kwietnia  od godz. 9.00. Osoby te możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. W czwartek o godz. 17.00 będzie w naszym kościele Msza św. pod przewodnictwem ks. Bp. Mariana Florczyka w intencji Świętokrzyskiego Związku Kolarskiego na rozpoczęcie sezonu. Po Mszy poświęcenie rowerów. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa.  Poświęcenie palm  na każdej Mszy świętej.  Na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się konkurs  na największą i najpiękniejszą palmę

5. Rozpoczynamy zapisy do bierzmowania w przyszłym roku. Do sakramentu może przystąpić  młodzież obecnych klas VII Szkoły Podstawowej bądź klas starszych Ze strony internetowej naszej Parafii i w zakrystii można pobrać deklaracje zgłoszeniową.

6. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Drogę Krzyżową na Karczówkę w piątek 31 marca. Rozpoczęcie Mszą św o godz. 17. 00. w kościele NMP przy ul. Urzędniczej.

7. Zapraszamy także  na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Jeżeli będzie odpowiednia pogoda Drogę Krzyżową o godz. 18.30 odprawimy przy stacjach na zewnątrz.

8. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty  do Bożego Grobu.

9. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła u Pana Kościelnego. Cena baranka to wartość ciepłego posiłku.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa i dobrze przeżytych rekolekcji. 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

krzy61. Wczoraj młodzież naszych szkół przez posługę ks. Bp. Andrzeja Kalety otrzymała Sakrament Bierzmowania. Serdeczne podziękwania dla ks. Piotra Orlikowskiego za przygotowanie młodzieży do tego sakramentu. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza na potrzeby parafii.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 17.15 – dla Dzieci, i po Mszy świętej o godz. 18.30 – dla Dorosłych i Młodzieży, oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30.

3. Jutro obchodzimy liturgiczną Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP

4. W sobotę 25 marca w Kościele przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia.. Na Mszy św. o godzinie 18:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. Za tydzień w niedziele rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne.  Porządek rekolekcji :

W Niedzielę o godz. 7.00;9.00; 10.30 (dla dzieci),; o 12.00; 14.00( dla młodzieży) oraz o  17.00,                                          w poniedziałek i wtorek 7.00, 9,00, 1100, i 18.00                                                                                                                    We wtorek o 11.00 Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia.

Równocześnie  będą rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży.

 Poniedziałek i wtorek

godz. .8.00 -  klasy VII i VIII.

godz. 10.00 - kl.  I – VI ( pierwsza  zmiana)  

godz. 13.00- klasy I – VI ( druga zmiana)  

Rekolekcje poprowadzi ks. Kanonik Andrzej Waligórski – proboszcz w Wiślicy

6. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 19.00

7. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy.

8. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Cena baranka to ciepły posiłek dla potrzebującego dziecka.

9. Od najbliższej niedzieli rozpoczniemy zapisy młodzieży klas VII pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania w przyszłym roku. Ze strony internetowej naszej Parafii bądź z kancelarii będzie można pobrać deklaracje zgłoszeniową.

10. Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.

11.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 17.15 – dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży oraz  Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.30.

2. W najbliższą sobotę o godz. 12.00 młodzież naszych szkół przez posługę  Ks. Bp Andrzeja Kalety przyjmie Sakrament Bierzmowania . Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców w czwartek o godz. 16.30.

3. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy  składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.

4. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła możemy nabywać baranki wielkanocne. Cena baranka to ciepły posiłek dla potrzebującego dziecka.

5. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży rozpoczną się w naszej Parafii w V niedzielę Wielkiego Postu – 26 marca

6. W najbliższą środę istnieje możliwość wyjścia do kina  „ Moskwa” na film „Opiekun” Seans godz. 18.30. Bilety w cenie 12 zł do zakupu przy wejściu w kasie kina.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane na potrzeby  naszej Parafii.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństw, opieki Matki Bożej i Świętego Maksymiliana na każdy dzień.

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela II Wielkiego Postu,  jest  zwaną „Ad Gentes”, jest to dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami. Naszymi ofiarami składanymi dziś do puszek,  możemy wesprzeć pracę  misjonarzy.

2. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca –  adoracyjna.

                            O godzinie    15.15 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Msza św. z poświęceniem książeczek dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. dzisiaj o godz. 14.00.

4.  Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych - Drodze Krzyżowej, w  piątki o godz. 17.15 dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży oraz  na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  niedzielę o godz. 16.30

5. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

6.  Również w czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji ks. Proboszcza Grzegorza z racji imienin.

7.  Na Krąg Biblijny zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej.

8.  Możemy zapisywać się na Nieustanny Różaniec z 14 na 15 marca. Lista w zakrystii..

9.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła

10.  Zachęcamy do nabywania i  lektury prasy katolickiej.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień. Szczególnie w modlitwach polecamy wszystkie Panie z racji zbliżającego się dnia Kobiet.

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś o godz. 14:00 Msza święta i spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

2. W związku z rocznicą wojny na Ukrainie  możemy ofiarami do puszek wesprzeć rodziny pokrzywdzone toczącą się wojną,

3. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych –  Drodze Krzyżowej w  piątki o godz. 17:15dla Dzieci, i o godz. 18:30dla Dorosłych i Młodzieży oraz  na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w  każdą niedziele o godz. 16:30.  

4. Z kosza przy obrazie Miłosierdzia Bożego możemy zabrać skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną, które przyniesiemy w niedziele Miłosierdzia Bożego. Celem jałmużny w tym roku będzie wsparcie dla Domów Dziecka w naszej Parafii.

5. W czwartek – Pierwszy miesiąca  o  godz. 17,15 Różaniec w intencji Ojczyzny
a następnie Msza św. za Ojczyznę i nowe powołania do życia konsekrowanego

6. W czwartek na 19.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

7. W piątek – Pierwszy miesiąca. Msze św. o 7.00, oraz o 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź podczas Mszy św. i popołudniu od 17.15.

8. W sobotę – Pierwszą miesiąca o godz.  17.15  Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9.  W przyszłą niedzielę –Pierwszą Miesiąca – Niedziela adoracyjna .O 15.15  zmiana Tajemnic Różańcowych

10. Najbliższa niedziela – II Wielkiego Postu,  jest niedzielą zwaną „Ad Gentes”, jest to dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami, którzy pochodzą z Polski, a pracują na misjach. Naszymi ofiarami składanymi w tym dniu do puszek, będziemy mogli wesprzeć ich pracę.

11. Również w najbliższą niedziele  godz. 14:00 Msza  św. i spotkanie dzieci Pierwszokomunijnych z poświęceniem książeczek do nabożeństwa.

 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 13. W liturgii wspominamy w sobotę św. Kazimierza Królewicza

 14. Zachęcamy do nabywania i  lektury prasy katolickiej.

 15. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień

 1. Młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i obowiązkowe spotkanie -  o godz. 14.00 . Kolejne spotkanie w najbliższą niedzielę również o godz.14.00
 2. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć mieszkańców Turcji i Syrii poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi .
 3. Gościmy również zespół Czeremszyna z Tarnopola na Ukrainie, który poprzez swoją działalność wspiera domy dziecka.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Pokutnej Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii w Morawicy w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu obok basenu. Zapisy w zakrystii.
 6. W środę razem z całym Kościołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.
  Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, na każdej Mszy posypanie głów popiołem Przypominamy, że w Środę Popielcową  obowiązuje post ścisły.
 7. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30dla Dorosłych i Młodzieży.
 8. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym
  o godz. 16.30
 9. W czwartek o godzinie 19:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 10. Na spotkanie Kręgu Biblijnego zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej
 11. W związku z rocznicą wojny na Ukrainie w przyszła niedziele będziemy mogli wesprzeć rodziny pokrzywdzone toczącą się wojną,
 12. Katolicka Szkoła im. Św. Stanisława Kostki ogłasza zapisy do klas „ O” i „I ”
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 14. Bóg zapłać za ofiary składana na potrzeby naszej Parafii.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.

VI Niedziela zwykła

1. W czwartek o godzinie 19:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

2. W piątek zapraszamy na 17.15 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

3. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy na Mszę św. i obowiązkowe spotkanie młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

4. W najbliższą  niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek mieszkańców Turcji i Syrii poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi.

5. Będziemy też gościć zespół Czeremszyna z Tarnopola na Ukrainie.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek - św. Cyryla i Metodego - Patronów Europy

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. Bóg zapłać za ofiary składana na potrzeby naszej Parafii.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.

          V Niedziela zwykła

uzdrowienie2 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W adoracji przed Najświętszym Sakramentem polecamy dobremu wszystkich chorych i cierpiących. O godzinie 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych oraz Eucharystia w intencji Braci i Sióstr z Róż Różańcowych.

2. W czwartek o godzinie 19:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

3. Zachęcamy do zapisania się na „24 Godzinny Nieustanny Różaniec”, który trwa w naszej parafii z 14/15 danego miesiąca. Lista do zapisu w Zakrystii.

4. W sobotę 11 lutego o godz. 9.30 na ul. Wesołej rozpocznie się dzień skupienia Rycerstwa Niepokalanej

5. Wyjazd dzieci na ferie do Rabki Zdroju jutro o godz. 8.00 z parkingu obok basenu.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

- w piątek – Św. Scholastyki dziewicy

- w sobotę – Matki Bożej z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego, w tym dniu będziemy polecać w naszych modlitwach wszystkich chorych  i cierpiących.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Maksymiliana na każdy dzień.

IV Niedziela zwykła

                                    29.01.2023 rok

 1. Słowo Boże głosi dzisiaj ks. dr. hab. Marcin Kowalski – wykładowca Pisma Świętego w Naszym Seminarium i na KUL-u
 2. W  najbliższy czwartek przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7:00,; 9:00 i 18:00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarami na tacę  wspieramy zakony klauzurowe w naszej diecezji, które poprzez swą modlitwę wypraszają łaski dla całego świata. Również  w czwartek kończy się okres śpiewania kolęd, dlatego zapraszamy na wspólne kolędowanie przy szopce po Mszy wieczornej. Po kolędowaniu rozbierzemy naszą szopkę.
 3. W czwartek również -  pierwszy miesiąca. O godz. 17.15 Różaniec w intencji  Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. 
 4. Z racji Święta Ofiarowania i wspólnego kolędowania nie będzie Godziny Świętej 
 5. W piątek – pierwszy miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o 7.30 oraz 18.00. Spowiedź podczas Mszy świętych porannych oraz popołudniu od godziny 17.15. Jest to również wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła po każdej Mszy św. błogosławieństwo gardła świecami.
 6. W sobotę – Pierwszą Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz.   17.15, a później Msza święta. 
 7. Za tydzień przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. O godzinie 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych oraz Eucharystia w intencji Braci i Sióstr z Róż Różańcowych.
 8. Nasza Parafia organizuje wyjazd w ferie do Rabki Zdroju. Zwolniły się dwa miejsca. Informacje w zakrystii
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

III Niedziela zwykła

rece 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Naszą uwagę kierujemy w stronę Biblii, która jest Słowem Życia niosącym Zbawienie. Zachęcamy do podjęcia osobistej lektury Pisma Świętego.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00  wystąpi z kolędami Chór Garnizonowy Wojewódzkiego Domu Kultury pod dyrekcją Edyty Bobryk. Po Mszy charytatywny koncert podczas którego zbierane będą datki na rehabilitację chorego na mózgowe porażenie dziecięce Eryka Wieczorka.

3. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 19.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

4. Porządek kolędy:

23 styczeń( poniedziałek) od 15.30

            – ul. Sandomierska 160 ( 2 ks)

          -  ul. Sandomierska 158 ( 2 ks)

24 styczeń( wtorek) od 15.30

          -  ul. Sandomierska 156 ( 2 ks)

          - ul. Zagórska 71 ( 1 ks)

 oraz kolęda  na zgłoszenie, odwiedzimy te rodziny,

które w wyznaczonym czasie nie mogły być obecne. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii.

Składamy serdeczne podziękowanie za wspólne spotkanie, modlitwę i rozmowy oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

W związku z zakończeniem kolędy od czwartku kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki od godz.16.00. do 17.45 i w soboty od godz. 9.00 do 10.00

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - we wtorek – św. Franciszka Salezego, bp i doktora Kościoła

- w środę – Nawrócenie św. Pawła Apostoła

- w czwartek – Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;

- w piątek – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;

- w sobotę – Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego patrona św. Maksymiliana

II Niedziela Zwykła

połów 1. Msza św. i spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania dziś o 14.00

2. W środę rozpoczynamy tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia.

3. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 19.00

4, W sobotę przypada Dzień Babci i Dziadka pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego, która ma Nas zachęcić do lektury Pisma Świętego, aby Słowo Boże kształtowało  postawy w naszym chrześcijańskim życiu

6. Porządek kolędy:

16 styczeń  (poniedziałek) – od 15.30 –

- ul. Mazurska 70 ( 2 ks)

- ul. Mazurska 77 ( 2 ks)

17 styczeń ( wtorek) –od 15.30 – ul. Mazurska 68 ( 3 ks)

- ul Spółdzielcza 8 ( 1 ks)

18 styczeń ( środa ) od 15.30 – ul. Kujawska 19 ( 2 ks)

- ul Spółdzielcza 9( 2 ks)

19 styczeń ( czwartek) – od 15.30 – ul. Spółdzielcza 7 ( 2 ks)

- ul. Spółdzielcza 3 ( 2 ks)

20 styczeń ( piątek) – od 15.30 – ul. Szczecińska 17 ( 2 ks)

 1. Spółdzielcza 5 ( 2ks)

21 styczeń  ( sobota) – od 9.00 – ul. Szczecińska 3 ( 2 ks)

 1. Pomorska 100 ( 2 ks)

23 styczeń( poniedziałek) od 15.30

– ul. Sandomierska 160 ( 2 ks)

-  ul. Sandomierska 158 ( 2 ks)

24 styczeń( wtorek) od 15.30 -  ul. Sandomierska 156( 2 ks)

 1. Zagórska 71 ( 1 ks)

oraz kolęda  na zgłoszenie, odwiedzimy te rodziny, które w wyznaczonym czasie nie mogły być obecne. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii.

Składamy serdeczne podziękowanie za wspólne spotkanie, modlitwę i rozmowy oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w wtorek– św. Antoniego, opata

- w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

- w sobotę– św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom  życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień

Niedziela Chrztu Pańskiego

stajenka2 1. Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli naszego Seminarium. Modlimy  się w intencji powołań i ofiarami na tacę wspieramy materialnie naszą Uczelnię.

2. Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy świętej odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.

3. Dziś o godz. 9.00 Msza święta w intencji Pszczelarzy

4. Na Mszach o 10.30 i 12.00 wystąpi zespół Józefowe Kwiatki

5. O  godz. 14-ej Msza św. dla  dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.

6. O godz. 15.15 - Zmiana Tajemnic Różańcowych.

7. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 19.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.

8. W najbliższą niedziele o 14.00  spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania

9.  Porządek kolędy:

09 styczeń ( poniedziałek) – od 15.30

                         – ul. Bohaterów Warszawy 11( 2 ks)

                         - ul. Bohaterów Warszawy 13( 2 ks)

10 styczeń ( wtorek)- od 15.39

                          - ul. Bohaterów Warszawy 15( 2 ks)

                          - ul. Bohaterów Warszawy 17( 2 ks)

11 styczeń ( środa) – od 15.30

                         – ul. Zagórska 64 ( 2 ks)

                         -ul.  Zagórska 57 ( 2 ks)

12 styczeń ( czwartek)- od 15.30

                         – ul. Zagórska 66 i 68 ( 3 ks)

                         - ul. Spółdzielcza 4 (1 ks)

13 styczeń (piątek) – od 15.30

                          - ul. Zagórska 70 i 72 ( 3 ks)

                           - ul. Spółdzielcza 6 ( 1 ks)

14 syczeń ( sobota) – od 9.00

                           – ul. Mazurska 64 ( 2 ks)

                           - ul. Mazurska 66 ( 2 ks.)

16 styczeń  (poniedziałek) – od 15.30

                           – ul. Mazurska 70 ( 2 ks)

                           - ul. Mazurska 77 ( 2 ks)

Dziękujemy za otwarte drzwi domów, wspólną modlitwę i ofiary składany na potrzeby naszej Parafii.

10. Zachęcamy do nabywania i  lektury prasy katolickiej.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 

 

         Nowy Rok

          – Uroczystość Świętej Bozej Rodzicielki

stajenka21. Rozpoczynamy dzisiaj Nowy Rok. Prosimy Boga o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku. Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

2. W czwartek w naszym kościele o godz. 17.00 odbędzie Gala Finałowa Świętokrzyskiego Koncertu Kolęd i Pastorałek na który serdecznie zapraszamy. W związku z tym wydarzeniem nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Msza św. za Ojczyznę będzie wyjątkowo o godz. 7.00. Rózaniec w intencji Ojczyzny o godz. 6.30

3. Pierwsza Godzina Święta w tym roku będzie 12 stycznia o godz. 19.00.

4.  W piątek  przypada  Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła i kredy na każdej Mszy św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Misje. Po każdej Mszy św. dzieci z naszej  scholii  Parafialnej będą przy wyjściu z kościoła rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę. Ofiary składane przy tej okazji  będą przeznaczone na wyjazdy dla dzieci.

5. Również w piątek o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji ks. Prałata Lucjana Sito z racji imienin – od Róż Różańcowych.

6. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź na każdej Mszy św.

7. Za tydzień przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy świętej odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. W naszej Parafii będziemy przeżywać dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli seminarium i ofiarami na tacę będziemy materialnie wspierać nasze Seminarium Duchowne,  

- w tym dniu o godz. 9.00 Msza święta w intencji Pszczelarzy.

- Msza św. i spotkania formacyjne dla dzieci i rodziców ,  które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.- o godz. 14.00

- zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 15.15

     -  na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00  wystąpi zespól Józefowe Kwiatki

8. Nasza Parafia organizuje wyjazd w ferie do Rabki Zdroju – informacje w zakrystii

9. Zapraszamy na spektakl AMOS o ks. Józefie Kudasiewiczu w wojewódzkim Domu Kultury w dniach 3 i 4 styczeń

10. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 11. Porządek kolędy na najbliższe dni:

02 styczeń  (poniedziałek) od 15.00 – ul. Zagórska

                                                       ( bez bloków) – 4 ks

03 styczeń ( wtorek ) – od 15.30 – ul. Mazurska ( 2 ks)

                    ul –Łysogórska, Cisowa, Jodłowa - ( 1 ks.)

                                                        Cedzyńska (1 ks)

04 styczeń ( środa) – od 15.30 – ul.Wawrzyńskiej ( 2ks)

                                                      Herberta ( 2 ks)

05 styczeń ( czwartek) – od 15.30 – ul. Radostowa ( 2 ks)

07 styczeń ( sobota) – od 9.00 - ul. Prochowania

                                                       i ul Prosta ( 2 ks.)

                                  blok -  ul Szymanowskiego 3 ( 2 ks)

09 styczeń ( poniedziałek) – od 15.30– ul. Bohaterów Warszawy 11( 2 ks)

                                  - ul. Bohaterów Warszawy 13( 2 ks)

 Planowany porządek całej kolędy jest w AKTUALNOŚCIACH na stronie internetowej Parafii oraz w gablotach

 

 

II Dzień Świąt Bożego Narodzenia

sw rodzina1. Dzisiaj modlimy się za uczelnie katolickie i wspieramy Je ofiarami na tacę

2. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim osobom, które pomogły przy budowie szopki , ubieraniu choinek aby przygotować nasz kościół na święta.

3. Święto Świętej Rodziny przypada w tym roku w piątek 30grudnia, dlatego odnowienie przyrzeczeń małżeńskim odbędzie się w najbliższą niedzielę w Nowy Rok.

4. Od środy rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską. Pragniemy odwiedzić rodziny naszej Parafii i prosić dla Nich o błogosławieństwo.

  Porządek kolędy na najbliższe dni:

28 grudnia (środa) od 15.00– ul. Wydryńska– (2 ks.)

 1.   Napękowska – (1 ks.)
 2.   Niestachowska - ( 1 ks.)

29 grudnia (czwartek) od 15.00 – ul. Sandomierska ( bez bloków) –(2 ks.)

 1.    Głogowa –( 1 ks.)
 2.    Szczecińska ( bez bloków) – (1 ks.)

30 grudnia (piątek) od 15.00 – ul. Pomorska ( bez bloków) – (2 ks.)

 1. Mąchocka ( 2 ks.)

02 styczeń ( poniedziałek) od 15.00- ul. Zagórska ( bez bloków) (4 ks)

        Przez okres kolędy kancelaria parafialna będzie czynna 

      wtorki i czwartki od 8.00 do 9.00 i w soboty od 16.30 – 17.45

5. W sobotę  zakończenie starego roku. O godz. 18.00 Msza święta  i nabożeństwo dziękczynno – błagalne.

6. W niedzielę 1 stycznia początek Nowego Roku 2023 - Uroczystość Świętej  Bożej Rodzicielki.

7. W czwartek nie ma Godziny Świętej.

8. Nasza Parafia organizuje w drugi tydzień ferii w dniach od 06 –do 11 lutego w wyjazd dla dzieci i młodzieży do Rabki Zdroju. Informacje i zapisy  w zakrystii.

9. W liturgii wspominamy:

   - we wtorek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na każdej Mszy św. poświęcenie wina. Jest to również dzień imienin ks. Bp Jana- Pasterza naszej Diecezji –  pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

  - w środę – Święto św. Młodzianków

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy trwania w radości Bożego Narodzenia oraz nieustannej  opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień..

 

IV Niedziela Adwentu

bogkocha 1. Pobłogosławione opłatki, możemy nabywać w zakrystii i przy głównym wyjściu z kościoła. Ofiary składane z tej racji są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Możemy też nabywać świece Caritas – niech zapłoną na naszych stołach jako symbol pustego miejsce a po wigilii proponujemy  zapalić je na grobach naszych zmarłych, których zabrakło przy wspólnym stole. Cena świecy to ciepły posiłek dla biednego dziecka.

2. Parafialny Zespół Caritas prowadzi przy wyjściu z kościoła zbiórkę dla potrzebujących. Przygotujemy dla Nich wigilię i paczki na święta.

3. Wigilia dla biednych i potrzebujących będzie we wtorek o godz. 16.00 w budynku plebanii.

4. Msza św. i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania dzisiaj o godz. 14.00.

5. W sobotę  Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte  o godz. 6.00 ( roraty) i  o godz. 7.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy w kościele  o godz. 24.00 uroczystą Pasterką. Zatroszczmy się o religijny charakter wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu opisu Narodzenia Pańskiego z Ewangelii i o śpiewie kolęd.

6. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia ( niedzielę i poniedziałek) Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym.

7. W najbliższy piątek Święto  Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa . Będziemy modlić się w intencji Naszych Rodzin.

8. Po świętach od 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Pragniemy odwiedzić rodziny Naszej Parafii, pobłogosławić mieszkania i wspólnie modlić się o błogosławieństwo Boże.

9. Policja ostrzega przed oszustami, którzy przed świętami coraz częściej chcą oszukać szczególnie osoby starsze.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia Wigilii oraz Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na czekające nas świąteczne dni.