II Niedziela zwykła

 1. połówRozpoczynamy dzisiaj w kościele Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Jutro w naszej świątyni o godzinie 19:00 będziemy się modlić z przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich o jedność. Modlitwie będzie przewodniczył Biskup kielecki Jan Piotrowski.
 2. Msza św. i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania dziś o godz. 14.00
 3. W najbliższą niedzielę na prośbę ks. Bp. Ordynariusza będziemy przeżywać dzień solidarności z Chorwacją poszkodowaną w trzęsieniu ziemi. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych.
 4. W tym tygodniu obchodzimy w czwartek Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską. W tym dniu również o godz. 18.00 będzie Msza św. a następnie  Różaniec i Droga Krzyżowa w intencji kapłanów prowadzone przez Wspólnoty Margaretkowe.
 6. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali obok Zakrystii,             a w sobotę Rycerstwo Niepokalanej na spotkanie po mszy św. o godz. 18.00.
 7. Zapraszamy Rodziny na Msze Święte „Kolędowe” w najbliższym tygodniu o godz. 18.00:

      18.01 – poniedziałek- ul. Sandomierska bloki 156, 158, 160

     19.01 – we wtorek zapraszamy te rodziny, które nie mogły być w wyznaczone dni  oraz wszystkie Rodziny modlące się w naszym kościele.          Dziękujemy za Wasza obecność na tych szczególnych Mszach Świętych, za wspólną modlitwę oraz za wsparcie materialne Parafii..

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek  -św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa

- w czwartek– św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 1. We wtorek swoje imieniny przeżywa Pan Mariusz nasz kościelny. Solenizanta otaczamy naszą serdeczną modlitwą i życzliwością.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom a szczególnie Babciom i Dziadkom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

Niedziela Chrztu Pańskiego  

 1. stajenka2Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy świętej odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 2. Dziś o godz. 9.00 Msza święta w intencji Pszczelarzy
 3. Na Mszę św. o godz. 14-ej zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.
 4. Przeżywamy w naszej wspólnocie nawiedzenie Figury Matki Bożej Fatimskiej, prosimy Boga „aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. Zapraszamy na wspólny różaniec dzisiaj po Mszach o godz. 7.00, 12.00, 14.00 i wieczorem przed Mszą o godz. 16.15. a  w dni powszednie o godz. 8.00;12.00; 15.00 i 17.15 a Na zakończenie nawiedzenia w czwartek zawierzymy nasze rodziny Bogu przez Maryję.
 5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15.
 7. Zapraszamy Rodziny na Msze Święte „Kolędowe” w najbliższym tygodniu o godz. 18.00:

11.01 poniedziałek – ul. Zagórska bloki nr 66, 68. 70, 71 ,72

12.01 wtorek -  ul. Spółdzielcza nr. 3, 4, 5, 6

13.01 środa- ul. Spółdzielcza nr 7, 8, 9

14.01 czwartek – ul. Mazurska bloki nr 70, 77  i ul. Pomorska 100

15.01 – piątek – ul. Mazurska bloki nr 64 ,66 ,68

16.01 – sobota- ul. Kujawska 19, ul. Szczecińska 3 , 17

18.01 – poniedziałek- ul. Sandomierska bloki 156, 158, 160

19.01 – wtorek zapraszamy te rodziny , które nie mogły być w wyznaczone dni oraz wszystkie Rodziny modlące się w naszym kościele

Dziękujemy za Wasza obecność na tych szczególnych Mszach Świętych, za wspólną modlitwę oraz za wasze  ofiary składane na potrzeby kościoła,  również te przesłane na konto Parafii

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. stajenka2Dziś niedziela adoracyjna po Mszach św. przed Najświętszym Sakramentem prosimy Boga o Błogosławieństwo w rozpoczętym Nowym Roku. O 15.15 zmiana tajemnic różańcowych. Składamy serdeczne Bóg zapłać Różom Różańcowym za przekazaną ofiarę na potrzeby Parafii
 2. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła i kredy na każdej Mszy św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Misje. Po każdej Mszy św. dzieci z naszej Scholi Parafialnej będą przy wyjściu z kościoła rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę. Ofiary składane przy tej okazji  będą przeznaczone na wyjazdy dla dzieci.
 3. Również w środę o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji ks. Prałata Lucjana Sito z racji imienin – od róż Różańcowych
 4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy rozważać Mekę Pańską.
 5. W piątek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy tygodniowe nawiedzenie Figury Matki Bożej Fatimskiej, będziemy prosić Boga „aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. Na zakończenie w kolejny czwartek zawierzymy nasze rodziny Bogu przez Maryję. Będziemy modlić się różańcem w dni powszednie o godz. 8.00;12.00; 15.00 i 17.15 a w niedzielę po Mszach o godz. 7.00, 12.00, 14.00  i wieczorem przed Mszą  o godz. 16.15
 6. W najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali obok Zakrystii.
 7. Za tydzień przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy świętej odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.

- W tym dniu o godz. 9.00 Msza święta w intencji Pszczelarzy.

- W tym dniu będziemy również w naszej wspólnocie przeżywać Dzień Seminaryjny. Modlitwą i ofiarami będziemy wspierać nasze seminarium. Na Mszę św. o godz. 14ej zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.

 1. Składamy serdeczne Bóg pewnej Rodzinie z ulicy Pomorskiej za ofiarowanie kilku choinek do naszego kościoła.
 2. Porządek Mszy św. kolędowych w najbliższym tygodniu:

04.01 poniedziałek –ul. Mazurska( bez bloków) i ul. Mąchocka 

05.01 wtorek- ul. Głogowa, ul. Niestachowska, ul. Napękowska

07.01 czwartek – ul. Pomorska( bez blok) i  ul. Szczecińska (bez blok)    

08.01 piątek – ul. Bohaterów Warszawy- bloki nr 11,13,15,17

09.01 sobota – ul. Szymanowskiego 3, ul. Zagórska bloki  57, 64 (verte)

11.01 poniedziałek – ul. Zagórska bloki nr 66, 68. 70, 71 ,72

Dziękujemy za spotkania  i wspólną modlitwę oraz  ofiary składane na potrzeby Parafii.             .             .                       Plan dalszych Mszy św. Kolędowych jest w gablocie i na stronie internetowej

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

Święto Świętej Rodziny 

sw rodzina

 1. Dziś obchodzimy –Święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. odnawiamy przyrzeczenia małżeńskie. Wszystkim małżonkom i rodzinom życzymy Bożych łask i wytrwałości. Dziś również przypada dzień imienin Bp Jana Piotrowskiego –Pasterza naszej Diecezji – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 1. Dzisiaj o godz. 12.00 Bp .Piotr Skucha odprawi Uroczystą Msze św. w intencji naszych rodzin. Tą Msza św. rozpoczniemy od jutra naszą modlitwę kolędową w intencji Rodzin naszej parafii. Zapraszamy więc na modlitwę i błogosławieństwo kolędowe do Kościoła na godz. 18:00. Każda rodzina zostanie pobłogosławiona podczas Mszy świętej. Ofiarami na tacę będzie można wesprzeć materialne potrzeby naszej Parafii.

Porządek  Mszy św. kolędowych w dni powszednie  o godz. 18.00

    28.12 w poniedziałek -. za mieszkańców ul. Zagórskiej( bez bloków)

    29.12 we wtorek  - ul. Prochownia, ul. Prosta, ul. Cedzyńska i ul. Radostowa

   30.12. w środę –ul. Wawrzyńskiej , ul Herberta, ul. Cisowa,  ul Łysogórska i ul Jodłowa.

   2.01 w sobotę –ul. Sandomierska( bez bloków) i ul. Wydryńska                                   

   Dalszy plan wspólnych Mszy św. podamy w najbliższą niedzielę. Jest już wywieszony w  gablotach i na stronie internetowej naszej Parafii.     

 1. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Andrzejowi i ks. Piotrowi oraz wszystkim tym osobom, które pomogły w przygotowaniu szopki oraz przystrojeniu choinek .
 1. Zachęcamy do zapisania się na „24 Godzinny Nieustanny Różaniec”, który będzie odmawiać w domach z 31 grudnia na 1 stycznia. Intencje różańca: o wzrost wiary w Kościele Kieleckim, w intencji ks. Bpa Jana oraz wszystkich kapłanów i o nowe powołania. Lista do zapisu na ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej.
 1. W czwartek zakończenie Starego Roku. W związku z ograniczeniami nabożeństwo na zakończenie Roku będzie o godz. 17.30 a następnie Msza św. o godz. 18.00.
 1. W Nowy Rok przypada– pierwszy piątek miesiąca, spowiedź na Mszach świętych, które będą w porządku Nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie odprawione po Mszy świętej o godz. 7:00 i  17:00.
 1. W sobotę - pierwszą miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 1. W najbliższą niedzielę przeżywamy w naszej parafii niedzielę adoracyjną.      O godz. 15.15 zmiana tajemnic Różańcowych.
 1. W najbliższą sobotę 02 stycznia o godzinie 14:00 w naszym Kościele odbędzie się gala finałowa Konkursu Kolęd i Pastorałek.
 1. W liturgii w nowym tygodniu wspominamy

- w poniedziałek – Święto św. Młodzianków

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy trwania w radości Bożego Narodzenia oraz nieustannej opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień..

IV Niedziela Adwentu

 bogkocha 1. Pobłogosławione opłatki, możemy nabywać w zakrystii, przy głównym wyjściu z kościoła oraz kaplicy św. Maksymiliana. Możemy też nabywać świece Caritas – niech zapłoną na naszych stołach jako symbol pustego miejsce a po wigilii proponujemy a zapalić je na grobach naszych zmarłych, których zabrakło przy wspólnym stole.

2. W czwartek  Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 6.00 i 7.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy w kościele o godz. 24.00 uroczystą Pasterką. Zatroszczmy się o religijny charakter wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu opisu Narodzenia Pańskiego z Ewangelii i o śpiewie kolęd.

3. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (piątek i sobotę) Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Przypominamy o możliwości uczestnictwa we Mszach na zewnątrz kościoła zachowując przepisy sanitarne.

4. W najbliższą niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa . Będziemy modlić się w intencji naszych rodzin. Na każdej Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

5. W tym roku z racji trwającej epidemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej i bezpośredniego błogosławieństwa naszych mieszkań i domów. Uroczystą Mszą św , którą odprawi ks. Bp. Piotr Skucha w najbliższą niedzielę o godz. 12.00  rozpoczniemy modlitwy za nasze rodziny. Chcielibyśmy zaprosić Was - mieszkańców ulic i osiedli naszej Parafii na Mszę św. w poszczególne dni i wspólnie tu w kościele modlić się w Waszych intencjach. Po każdej Mszy Uroczyste błogosławieństwo, pokropienie wodą święconą i obrazek kolędowy.

Porządek Mszy św kolędowych w dni powszednie o godz. 18.00
28.12 w poniedziałek -. za mieszkańców ul. Zagórskiej( bez bloków)
29.12 we wtorek - ul. Prochownia, ul. Prosta, ul. Cedzyńska i ul. Radostowa
30.12. w środę –ul. Wawrzyńskiej , ul Herberta, ul. Cisowa, ul Łysogórska i ul Jodłowa.
02. 01 w sobotę –ul. Sandomierska( bez bloków) i ul. Wydryńska
Dalszy plan wspólnych Mszy św. podamy w najbliższą niedzielę. Jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej naszej Parafii.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii- te składane w kościele i przesyłane na konto parafialne.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia Wigilii oraz Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na czekające nas świąteczne dni.

III Niedziela Adwentu

adwent2

1. Dziś rozpoczęliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej czas świętych Rekolekcji Adwentowych. Ćwiczenia rekolekcyjne prowadzi o. Zbigniew Podlecki. Otoczmy o. Zbigniewa naszą modlitwą, aby te Rekolekcje wydały owoce w naszym życiu. Spowiedź codziennie podczas rekolekcji - nie odkładajmy jej na ostatni moment.
Ofiary, które złożymy w poniedziałek i wtorek na tace będą wyrazem naszej wdzięczności i będą przeznaczone na dzieła misyjne i klasztor, w którym O. Zbigniew posługuje.

2. Do chorych, którzy nie opuszczają swoich domów i mieszkań z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 19 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

3. Dziś o godz. 14:00 poświęcenie medalików dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w kaplicy św. Maksymiliana możemy nabywać poświęcone opłatki oraz świece Caritas – niech zapalona świeca na naszym stole wigilijnym przypomina nam o pustym miejscu a po wigilii proponujemy aby zanieść ją na groby naszych bliskich.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania.

6. W minioną środę ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski mianował naszego wikariusza ks. Sylwestra Robaka, diecezjalnym egzorcystą. Otoczmy księdza Sylwestra naszą codzienna modlitwa, zwłaszcza różańcową.

7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w najbliższą środę po Mszy świętej wieczornej.

8. W czwartek wieczorem zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem. Będzie to ostatnia Godzina Święta w tym roku kalendarzowym. W tym dniu również po Mszy św. wieczornej będzie Różaniec i Droga Krzyżowa w intencji kapłanów prowadzone przez wspólnoty Margaretkowe.

9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy dobrze przeżytych rekolekcji, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

   II Niedziela Adwentu

adwent21. Dziś niedziela adoracyjna. Przeżywamy dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie, który boryka się z wieloma trudnościami.


2. W najbliższy wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godzinie 6.00(roraty),o 9.00 i 18.00. Od godziny 12.00 do 13.00 Godzina Łaski - zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu o godz. 18.00 będzie Msza św. Pierwszej Róży Różańcowej – Rodziców modlących się za dzieci. Zachęcamy kolejnych rodziców pragnących modlić się za dzieci do utworzenia drugiej Róży – informacje w zakrystii.


3. W czwartek wieczorem zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.


4. Poświęcone Opłatki możemy nabywać w zakrystii, przy wyjściu z kościoła i w kaplicy św. Maksymiliana. Ofiary składane przy Opłatkach są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Możemy także nabywać świece Caritas. Niech ta świeca zapłonie na wigilijnym stole jako symbol pustego miejsca, a po wigilii proponujemy aby zanieść ją na groby bliskich, których zbrakło przy wspólnym stole. Cena jednej świecy to cena jednego ciepłego posiłku dla dziecka.


5. Od jutra do puszek przy wyjściu z Kościoła będziemy znów mogli składać ofiary dla biednych i potrzebujących. Jak co roku przygotujemy dla nich paczki na święta.


6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku. Rekolekcje poprowadzi o. Zbigniew Podlecki, którego poznaliśmy podczas Misji Parafialnych.
Plan rekolekcji - w niedzielę Msze św w porządku niedzielnym a w poniedziałek i wtorek o 6.00 ( Roraty) o 9.00 ; 11.00 i 18.00. We wtorek o 11.00 będzie Msza dla chorych i cierpiących z sakramentem namaszczenia. Spowiedź podczas całych rekolekcji. Przypominamy że spowiadamy codziennie podczas Mszy porannych a wieczorem od 17.30 do Mszy św. W związku z przeżywaną sytuacją epidemii nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.


7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 14.00 dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej będą miały poświecenie medalików.


8. Do chorych, którzy nie opuszczają swoich mieszkań udamy się w sobotę 19 grudnia. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii i w kancelarii.


9. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji ks. Andrzeja i ks. Sylwestra z racji imienin


10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła


11. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.


12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień, abyśmy dobrze wykorzystali czas Adwentu i parafialnych Rekolekcji.

 

I Niedziela Adwentu   adwent1

 1. adwentDzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego.
 2. Msze święte w adwencie tzw. Roratnie będziemy odprawiać w dni powszednie od poniedziałku do soboty o god 6.00 (rano). Po Mszy świętej –Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która rozpoczynamy dziś, za zakończymy w uroczystość 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach. Przychodzimy z lampionami.  Przez cały  Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 3. Trwa kolejna akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach akcji rozprowadzane są świece wigilijne. Możemy je nabywać w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła i w kaplicy św. Maksymiliana tam też możemy nabywać poświęcone opłatki. Opłatki również będą sukcesywnie dostarczane do Rodzin naszej parafii. Ofiary za opłatki jak co roku będą przeznaczone na ogrzewanie i utrzymanie naszej świątyni .
 4. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary, które będą przeznaczone na paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących. Możemy jeszcze zabrać z kosza przed ołtarzem Tuby Miłosierdzia i wypełnić je produktami. Możemy również sami przekazać potrzebującym bądź złożyć do koszy w kościele.
 5. W czwartek – pierwszy miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Wieczorem zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 6. Zachęcamy do zapisania się na „24 Godzinny Nieustanny Różaniec”, który będzie odmawiać w domach z 3/4 grudnia. Intencje różańca: o wzrost wiary w Kościele Kieleckim, w intencji ks. Bpa Jana oraz wszystkich kapłanów i o nowe powołania. Lista do zapisu na ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca, spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu od godz. 17.15. Nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie odprawione po Mszy świętej o godz. 7:00 i 18:00  
 8. W sobotę - pierwszą miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 9. W najbliższą niedzielę przeżywamy w naszej parafii niedzielę adoracyjną. Tego dnia obchodzić będziemy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie – ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć ten Kościół.                     O godz. 15.15 zmiana tajemnic Różańcowych.
 10. Do zabrania są zdrapki adwentowe dla Rodzin. Po Mszy św. zapraszamy do kaplicy św. Maksymiliana.
 11. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła, patrona ks. Andrzeja, którego ogarniamy naszą modlitwą.                                      Msza św. imieninowa w intencji ks. Andrzeja i ks. Sylwestra będzie sprawowana     12 grudnia o godz. 18:00

- w czwartek  – św. Franciszka Ksawerego prezbitera

- w piątek – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy.  Pamiętajmy o solenizantkach P. Basi naszej Organistce i Pani Basi prowadzącej  Poradnictwo Rodzinne -  Msza w ich intencji w piątek o godz. 18.00

- w niedzielę – Św. Mikołaja, biskupa jest to szczególny dzień dobroci wobec bliźniego.

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień

 

XXXIV Niedziela zwykła

 1. chrystus3Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny w Kościele. Na każdej Mszy Św. odnawiamy akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
 1. Również dziś z racji wspomnienia Św. Cecylii, która jest patronką muzyki Kościelnej, o 17.00  Msza Św. w intencji naszych Organistów, chóru parafialnego, zespołu młodzieżowego i scholii dziecięcej.
 1. W przyszłą niedzielę, rozpocznie się Adwent. Adwent to okres, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które zostaną dostarczone do każdej rodziny.
 1. Tradycyjnie w Adwencie Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dar za świecę to cena jednego obiadu dla biednego dziecka. Świece możemy nabywać w zakrystii, przy wyjściu z kościoła i przy ołtarzu św. Maksymiliana Możemy również składać ofiary dla potrzebujących do puszek przy wyjściu z kościoła, jak co roku zorganizujemy dla Nich paczki na święta.
 1. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 1. W najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali obok Zakrystii.
 1. Zapaszmy do udziału w Świętokrzyskim festiwalu Kolęd i Pastorałek, więcej informacji u ks. Andrzeja i na plakacie.

 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  - we wtorek – Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej
 3. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i sw. Maksymiliana.

XXXIII Niedziela zwykła

 1. kielichchlebDzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogiego. Zachęcamy chętnych do włączenia się w Parafialny Zespół Caritas- zapisy w zakrystii. Możemy również dołączyć do Ogólnopolskiej akcji Torba Miłosierdzia,  polegającej na przygotowaniu Torby z  produktami żywnościowymi  bądź chemicznymi. Możemy to uczynić w kilka osób. Uzupełnione torby możemy zanieść osobiście potrzebującej Rodzinie bądź złożyć w najbliższym tygodniu do kosza przed ołtarzem. Dary zostaną przekazane potrzebującym.
 2. Dziś o godz. 14:00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej na comiesięczne spotkanie i modlitwę.
 4. W czwartek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.15 w intencji kapłanów przygotowaną i prowadzoną przez Apostolat Margaretka a następnie na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W piątek – trzeci miesiąca zapraszamy na godz. 17.15 na koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z rozważaniami o miłosierdziu Bożym adorując Najświętszy Sakrament.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, na każdej Mszy św. odnowimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast już w najbliższą sobotę zapraszamy na Wigilię ku czci Chrystusa Króla, początek o godz. 18:00 Eucharystią, a tuż po niej adoracja i uwielbienie.
 7. W przyszłą niedzielę wspominamy Św. Cecylię, która jest patronką muzyki kościelnej, Msza św. w intencji naszych Organistów, chóru parafialnego, zespołu młodzieżowego i scholii dziecięcej w przyszłą niedzielę o 17.00
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej

w środę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

w czwartek - bł. Salomei, zakonnicy

w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

w sobotę – Ofiarowanie NMP

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

XXXII Niedziela zwykła

  1. kielichchlebDzisiejsza niedziela w naszej Parafii jest niedzielą adoracyjną O godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Dzieci klas III przygotowującej się do Pierwszej Komunii Świętej. (można uczestniczyć przez transmisję internetową)
O godz. 15.15 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Również dziś też przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć dzieło pomocy kościołowi w potrzebie. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy tydzień modlitw za prześladowanych chrześcijan.
3. W najbliższą środę święto Niepodległości. Msze Św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 i o 18.00. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu modlitwy o zgodę, pokój i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny Polski oraz odśpiewamy Suplikacje. Na godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny
4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
5. W najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali obok Zakrystii.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. (możliwe uczestnictwo przez transmisję internetową)
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
- we wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
- w środę – św. Marcina z Tours, biskupa;
- w czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika;
- w piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna,
pierwszych męczenników Polski.
8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

 

 

XXXI Niedziela zwykła

 1. chrystus Przeżywamy dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Za wstawiennictwem świętych prosimy o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie.
 2. W poniedziałek - 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00. Po Mszy św. wieczornej będzie procesja ze stacjami modlitw za zmarłych, przejdziemy do 4 ołtarzy wewnątrz naszego Kościoła. W tym dniu pomodlimy się w szczególny sposób w intencji wszystkich wspominanych w modlitwie wypominkowej czytając ich imiona i nazwiska po każdej Mszy św. i odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec  w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do Służby Bożej.
 4. Również w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00 Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem
 5. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 70.00 a o godz. 7.30 i 18.00 z  nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych a popołudniu od godz. 17.15.
 6. W sobotę - Pierwsza Miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 7. W najbliższą niedzielę – Niedziela Adoracyjna. O godz. 14.00 Msza Św.
  i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W tym spotkaniu będzie można również uczestniczyć w sposób zdalny poprzez transmisję internetową.

O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.

 1. W najbliższą niedzielę będziemy też przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło pomocy kościołowi w potrzebie
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w środę – św. Karola Boromeusza - biskupa

 1. Bóg zapłać za wszelki ofiary składane na potrzebny naszego kościoła, również te  przesłane na konto parafialne.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień .

XXX Niedziela zwykła

 1. chrystusDziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. Dziękujemy za dar tej świątyni. Modlimy się za wszystkich budowniczych i ofiarodawców. Prosimy o niebo dla zmarłych budowniczych tej świątyni dla +ks. Prałata Józefa Zbroszczyka a dla żyjących o Boże błogosławieństwo.
 2. Miesiąc Listopad to szczególny czas pamięci o zmarłych. Jedną z form tej pamięci jest modlitwa Kościoła - modlitwa wypominkowa w której wspominając imiona naszych zmarłych polecamy ich Bożemu miłosierdziu. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej, oraz kaplicy św. Maksymiliana.. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach w bocznych kaplicach.
 3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. na cmentarzach.
 4. Z racji tej Uroczystości Zmiana tajemnic Różańcowych i niedziela adoracyjna będą 08 listopada.
 5. Biskup Ordynariusz udzielił do odwołania dyspensy od udziału we Mszy św. niedzielnej osobom- chorym, na kwarantannie, starszym, opiekującym się małymi dziećmi, osobom, które czują obawę prze zarażeniem. Jednocześnie osobom tym przypomina o uczestniczeniu w Eucharystii za pomocą transmisji poprzez media.
 6. W czwartek zapraszamy na godz. 20:00 na Godzinę Świętą, podczas której rozważamy Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 7. Zachęcamy do zapisania się na „Nieustanny Różaniec 24 Godzinny” , który z inicjatywy Wspólnoty Cichego Przyjaciela, będzie odmawiany w domach przez 24 godziny z 5/6 listopada. Intencje różańca: o wzrost wiary w Kościele Kieleckim, w intencji ks. Bpa Jana oraz wszystkich kapłanów i o nowe powołania. Lista do zapisu w przedsionku Kościoła.
 8. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary poprzez regularne czytania prasy katolickiej. Jest też do zabrania biuletyn Cichego Przyjaciela. W najnowszym numerze wiele informacji na temat rachunku sumienia i spowiedzi małżonków.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii i te przysłane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które przyczyniły się do solidnego odnowienia i zamocowania Krzyża przy ul . Zagórskiej.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Maksymiliana każdy dzień.

XXIX Niedziela zwykła

 1. kulaziemiDzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Misyjny. Zachęcamy wszystkich do nieustannej modlitwy za misjonarzy, by Ewangelia miłości mogła być głoszona bez przeszkód i prześladowań. Ofiarami do puszek dziś i przez najbliższy tydzień będziemy mogli wesprzeć pracujących na misjach.
 2. Dziś o godz. 14:00 Msza święta i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania
 3. W przyszłą niedzielę w liturgii obchodzić będziemy Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła.
 4. Trwa październik - miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 16.30.
 5. Spotkanie Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy św. Maksymiliana
 6. W czwartek zapraszamy na godz. 20:00 na Godzinę Świętą, podczas której rozważamy Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy piątek 23 października po Mszy świętej wieczornej w sali obok Zakrystii.
 8. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach w bocznych kaplicach w naszym kościele.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-  w poniedziałek – bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę

- we wtorek – św. Jana Kantego

- w czwartek – Św. Jana Pawła II

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzebny naszego kościoła oraz te przesłane na konto Parafii.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień .

XXVIII Niedziela zwykła

 

 1. rzaniecDziś przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem możemy  złożyć ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny, przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Słowo Boże głosi dzisiaj ks. dyrektor Krzysztof Banasik z naszej Diecezjalnej Caritas
 3. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy we wtorek na godz. 18:00 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwu będzie przewodniczył Artur Skrzypek. Porządek będzie następujący o 17.15 różaniec parafialny, następnie Msza św. z kazaniem, różaniec fatimski i procesja. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 4. 14 października w środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie  Msza święta w intencji  Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy pracują  i pracowali w szkole.
 5. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.. Zapraszamy do wypisywania kartek wspominkowych, które są wyłożone na ołtarzach w bocznych kaplicach. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii.
 6. Msza święta i spotkanie Rodziców i dzieci klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 14.00
 7. Również w najbliższą niedzielę – Niedziela Misyjna, naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać Papieskie Dzieła Misyjne.
 8. Z racji trwającej pandemii i zaostrzeń sanitarnych pielgrzymka do Niepokalanowa zostaje przeniesiona na inny termin .
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w czwartek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;

- w piątek - św. Jadwigę Śląską;

- w  sobotę– św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

- w niedzielę – św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

XXVII Niedziela zwykła

 

 1. rzaniecDziś przeżywamy Niedzielę Adoracyjną

.- o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, podczas, której  poświęcone zostaną  różańce

- o 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza św. w intencji sióstr i braci Serdecznie dziękujemy Różom Różańcowym za ufundowanie trzech ornatów maryjnych i obrusu na ołtarz główny.

Szczególne podziękowania pewnej osobie z naszej Parafii za ufundowanie kompletu obrusów maryjnych na wszystkie ołtarze w naszym kościele.

 1. Trwa październik, miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele na godz. 16.30.
 2. W przyszłą niedzielę 11 października będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny, przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 3. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Zapraszamy do wypisywania kartek wspominkowych – rocznych, półrocznych, kwartalnych oraz jednorazowych. Kartki wypominkowe wyłożone są na ołtarzach w bocznych kaplicach w naszym kościele. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii. W listopadzie po Mszach świętych wieczornych będziemy się modlić za zmarłych wyczytując ich imiona.
 4. W czwartek zapraszamy na godz. 20:00 na Godzinę Świętą, podczas której rozważamy Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W najbliższy piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego . Spotkania odbywają się II i IV piątek miesiąca. Zachęcamy nowe osoby do poznawania i umiłowania Słowa Bożego.
 6. Parafialna Pielgrzymka do Niepokalanowa oraz na grób ks. Jerzego Popiełuszki planowana jest na sobotę 17. Października. Informacje w zakrystii.
 7. Możemy już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły 2021 rok.
 8. W związku z faktem, że miasto Kielce znalazło się w tzw. żółtej strefie prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych – zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie odległości.
 9. W tym tygodniu wspominamy

        - w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę

        - w środę – NMP Różańcowej

        - w piątek – bł. Wincentego Kadłubka biskupa

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz do zabrania bezpłatnej gazetki „Cichy Przyjaciel”, która powstała z myślą o tych, którzy poszukują prawdy o Panu Bogu i pragną pogłębiać swoja formację religijną.
 2. Składamy Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i św. Maksymiliana na każdy dzień.

XXVI Niedziela zwykła

 1. serce2 Wczoraj dzieci naszych szkół przyjęły Pierwszą Komunię Św.. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Piotrowi, paniom Katechetkom Beacie, Elżbiecie i Katarzynie za przygotowanie tej uroczystości. Rodzicom dziękujemy za dar Ołtarza. Bóg zapłać organistom i panom kościelnym.
 2. Dziś o 14.00 Msza święta i spotkanie dla Dzieci i ich Rodziców, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku.
 3. Poświęcenie Różańców dla Dzieci Pierwszokomunijnych będzie w najbliższą niedzielę 04 października o godz. 14.00. Różance dla dzieci Rodzice zakupują we własnym zakresie.
 4. W odpowiedzi na apel Episkopatu Polski ofiarami do puszek przy wyjściu kościoła możemy wesprzeć przeżywających dramat po pożarze na wyspie Lesbos
 5. W czwartek rozpoczniemy Październik – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i Modlitwie Różańcowej. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie codziennie na godz. 17.15, a niedzielę na godz. 16.30. po Nabożeństwie zapraszamy na Eucharystię.
 6. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 7. W czwartek zapraszamy na godz. 20:00 na Godzinę Świętą, podczas której rozważamy Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem
 8. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 oraz o 7,30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od 17.15. W tym dniu Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy ostatnie w tym roku Jerycho Różańcowe, które w piątek potrwa do godz. 21ej i zakończymy rozważaniami i Apelem Jasnogórskim. W sobotę Jerycho od rana do Mszy wieczornej.
 9. W związku z odwołaniem zjazdu Róż Różańcowych w Piekoszowie zapraszamy Róże Różańcowe w sobotę – Pierwszą miesiąca – na 17.15 na Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 10. W najbliższą sobotę odbędzie się w naszej Parafii Dekanalny Dzień Ministranta. Wszystkich ministrantów zapraszamy na godz. 10.00
 11. W najbliższą niedzielę Pierwszą Miesiąca - Niedziela Adoracyjna o godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych .
 12. Wraz ze szkołą nr 28 prosimy o poparcie projektu  budowy przy szkole boiska sportowego. Numer projektu MI 109. Więcej informacji na plakacie.
 13. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Niepokalanowa z nawiedzeniem grobu ks. Jerzego Popiełuszki w sobotę 17 października. Informacje w zakrystii.
 14. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – Św. Wacława, męczennika

- we wtorek– Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- w środę –Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- w czwartek -Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

- w piątek– Św. Aniołów Stróżów;

15. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże!

XXV Niedziela Zwykła

 1. kwiatyW czwartek grupa naszej młodzieży przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. składam serdeczne podziękowanie ks. Andrzejowi, panu organiście Zbyszkowi i zespołowi młodzieżowemu za przygotowanie tej uroczystości. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza. A młodzieży życzymy jak najwięcej owoców Ducha Świętego.
 2. Młodzież klas 8 oraz szkół średnich i studentów chcących formować się duchowo i uczestniczyć w wydarzeniach parafialnych, zapraszamy na spotkania w ramach tworzącej się nowej wspólnoty dla młodzieży. Tematyką spotkań będzie -w co wierzyć i jak żyć .Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek  o godz. 18.30.Wiecej informacji u ks. Andrzeja.
 3. Rocznica Pierwszej Komunii św. dzisiaj o godz. 14.00
 4. Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dzisiaj o godz. 17.00.
 5. W najbliższą sobotę dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii św. Obowiązkowe spotkania:

Grupa I -  SP 24 oraz  SP 28 kl.  IV b  - we wtorek o godz. 18.45  Spowiedź dla dzieci komunijnych i rodziców w czwartek  o 17.00.

Grupa II – SP 28 kl. IVa i IVc – w środę o godz. 18.45. Spowiedź dla i dzieci i rodziców w czwartek o godz. 17.30.

 1. Msza św. i spotkanie dla dzieci, które rozpoczynają przygotowania się do I Komunii św. i ich Rodziców w najbliższą niedzielę o godz.  14.00
 2. Zapraszamy na cotygodniową adorację - Godzinę Świętą w czwartek o godz. 20.00. Osoby chętne do pomocy w prowadzeniu adoracji zapraszamy do ks. Sylwestra.
 3. Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny najbliższą w sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00 – w kościele garnizonowym.
 4. Zapraszamy na Pielgrzymkę Kół Różańcowych do Sanktuarium Matki Miłosierdzia w Piekoszowie w sobotę 3 października. Zapisy  w zakrystii.
 5. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa z nawiedzeniem grobu ks. Jerzego Popiełuszki planowana jest na  sobotę 17 października. Zapisy w zakrystii.
 6. Od następnej niedzieli możemy zamawiać intencje Mszy świętych na przyszły rok.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

- w środę – św. Ojca Pio, prezbitera;

- w sobotę – Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

XXIV Niedziela zwykła

 1. tablicaDziś o godz. 10.30 Masza św. w intencji Solidarności w 40 rocznicę powstania.
 2. Również dzisiaj zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00
 3. O godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 młodzież z naszej Parafii przez posługę Bp Mariana Florczyka przyjmie Sakrament Bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków w środę o godz. 16.30.
 5. Mija dzisiaj 3 rocz. śmierci ks. Bp. Kazimierza Ryczana. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. Po Mszach św. ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Bazylikę Grobu Bożego w Jerozolimie, którą wspieraliśmy zawsze w Wielki Piątek, ale z racji pandemii nie było to możliwe.
 7. W najbliższy czwartek o godz. 20.00 rozpoczynamy cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu tzw. Godzinę Świętą. Jest to modlitwa przed Jezusem Eucharystycznym z medytacją i rozważaniami o Męce Pańskiej.
 8. W sobotę 19 września odbędzie się parafialna pielgrzymka do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy basenie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapraszamy. Informacje u ks. Sylwestra.
 9. Rocznica Pierwszej Komunii św. obędzie się w najbliższą niedzielę 20 września o 14.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w środę o godz. 17.00.
 10. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie  do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 27 września o godz. 14..00. Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku planowana jest na sobotę 29 maja 2021 roku.
 11. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i młodzieży klas VIII rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 17.00
 12. Nasza wspólnota parafialna cieszy się od tego roku czteroma Szafarzami Najświętszej Eucharystii, którzy roznoszą Ciało Pańskie po domach do osób chorych. Zapraszamy do zgłaszania w zakrystii swoich bliskich, którzy nie wychodzą z domów a chcieliby  w każdą niedzielę karmić się Ciałem Chrystusa.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża św.

- we wtorek –  Matki Bożej Bolesnej

  – w środę – św.. męczenników Korneliusza papież i Cypriana biskupa.

w piątek – Święto Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii. A wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa

XXIII Niedziela zwykła

 1. tablicaDziś – Niedziela Adoracyjna. Przed najświętszym Sakramentem modlimy się o błogosławieństwo na Nowy Rok szkolny. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych..
 2. Dziś o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w czwartek – po Mszy św. wieczornej
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej
 5. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w najbliższą niedzielę na godz. 17.00. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. dr Artur Skrzypek – dyrektor wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej Diecezji
 6. Msza święta i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dziś o godz. 17:00, a w przyszłą niedzielę o godzinie 14.00
 7. Wszystkich lektorów i ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10.00. Zapraszamy także chętnych chłopców do służby przy ołtarzu.
 8. Scholę parafialną i Zespół Młodzieżowy oraz osoby chętne do śpiewania zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10.00.
 9. Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 27 września o godz. 14.00. Pierwsza  Komunia w przyszłym roku planowana jest na sobotę 29 maja 2021 roku. Kwestionariusze zgłoszeniowe do zabrana już od dziś w Zakrystii.
 10. Zaległa rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 20 września o godz. 14.00
 11. Parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowskich Łagiewnik planowana jest na sobotę 19 września. Więcej informacji  w zakrystii u ks. Sylwestra
 12. Małżeństwa sakramentalne chcące formować się w duchu wspólnoty Domowego Kościoła, zapraszamy do Zakrystii. Więcej informacji u ks. Andrzeja
 13. Przypominamy, że wszystkie spotkania Grup i Wspólnot odbywają się zgodnie z przepisami sanitarnymi. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek ochronnych
 14. Decyzją Ojca św. Franciszka w najbliższą niedzielę ofiarami będziemy mogli wesprzeć Bazylikę Grobu Bożego w Jerozolimie, która wspieraliśmy zawsze w Wielki Piątek  podczas adoracji Krzyża
 15. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek – Święto Narodzenia  

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

XXII Niedziela zwykła

 1. tablica Wczoraj odbył się pogrzeb zmarłej nagle +Agnieszki Orlikowskiej – mamy naszego ks. Piotra. Wraz z ks. Piotrem składamy podziękowanie za udział w pogrzebie i za modlitwę. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o rodzinie pogrążonej w żałobie.
 2. Dziś w naszej Wspólnocie parafialnej gościmy Księdza Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego., który o godz. 9.00 odprawi Mszę w  intencji naszej Parafii. Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi za modlitwę i życzymy błogosławieństwa Bożego.
 3. Dzisiaj o 17.00 Msza św. i spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania
 4. Rozpoczyna się nowy Rok szkolny w związku z tym – zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, wszystkich pracujących w szkole, a w sposób szczególny Rodziców, Dzieci i Młodzież  na Mszę Św. w najbliższy wtorek 1 września na godz. 7.30.. Będziemy prosić Boga o błogosławieństwo w Nowym Roku szkolnym. Spowiedź dla dzieci podczas Mszy św. Przypominamy, że w ciągu roku szkolnego Msza św. z kazaniem dla dzieci  i z błogosławieństwem w niedzielę o 10.30
 5. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie w najbliższą niedzielę 6 września o godz. 10.30 serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci.
 6. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 17:00 kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w tym roku..
 7. W czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do życia konsekrowanego.
 8. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 a o godz. 7.30 i 18.00 z  nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu od godz. 17.15. W tym dniu również o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które będzie trwało w piątek do 21.00 a w sobotę od 7.00 do Mszy Św. wieczornej.
 9. W sobotę - Pierwszą Miesiąca – o 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 10. Przyszłą niedziela, to niedziela adoracyjna. O godz. 15:15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w czwartek – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i  lektury prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Maksymiliana.

XXI Niedziela zwykła

 

 1. tablicaWczoraj grupa dzieci przyjęła Pierwszą Komunie św. Składam podziękowanie ks. Piotrowi, Paniom katechetkom Beacie i Elżbiecie, a także rodzicom za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości. Bóg zapłać za dar materialny dla parafii.
 1. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Po każdej Mszy świętej odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.
 1. W najbliższą niedzielę Mszę św. w intencji naszej Parafii o godz. 9.00 odprawi ks. Abp. Henryk Jagodziński. Natomiast o 10.30 Mszę św. odprawi ks. Andrzej Zawadzki w intencji margaretek i modlących się za Niego.
 1. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godz. 17.00 obowiązkowe spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Nowa data przyjęcia tego sakramentu to 17 września.
 1. Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież do wspólnego wyjazdu do Energylandii. Wyjazd planowany jest na czwartek. godz. 7.00. Zapisy i informacje w zakrystii. Mogą jechać całe rodziny.
 1. Decyzją ks. Bp Ordynariusza Karol Słowak został mianowany wikariuszem parafii Bożego Grobu w Miechowie. Dziękujemy ks. Karolowi za pięcioletnią pracę pośród nas. Jednocześnie witamy ks. Sylwestra Robaka , który przybył do nas z parafii Błogosławionego Jerzego Matulewicza na Ślichowicach. Życzymy kapłanom Błogosławieństwa Bożego w pracy na nowych parafiach
 1. Sanepid przypomina o rygorystycznym stosowaniu się do obostrzeń związanym ze stanem epidemii
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Bartłomieja Apostoła

- w czwartek  – św. Monikę

- w piątek - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

- w sobotę – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii a także te składane z racji odpustu ku czci św. Maksymiliana
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy wielu łask i Bożego Błogosławieństwa.

XX Niedziela zwykła

 1. chrystusSkładamy serdecznie podziękowanie tym wszystkim Osobom, które pomogły posprzątać nasz kościół i otoczenie na Uroczystość Odpustową. Serdeczne „Bóg zapłać” chórowi parafialnemu,  ministrantom oraz całej asyście.  Dziękujemy  za  uczestnictwo i wspólną modlitwę.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej Wspólnocie Ojca Jerzego Zielińskiego, franciszkanina pochodzącego z Kielc a obecnie pracującego na Ukrainie.
 3. W najbliższą sobotę grupa chętnych dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św.

 o godz. 10.00 dzieci ze szkoły nr 28

o godz.12.00 dzieci  ze szkoły nr 24

Spowiedź dla dzieci i rodziców w czwartek o godz. 16.30 – szkoła nr 24 a o godz. 17.00 – szkoła nr 28.

W uroczystości Pierwszej Komunii w nawie głównej kościoła będą uczestniczyć  tylko dzieci , rodzice oraz w miarę miejsca najbliższa rodzina. Pozostali goście będą uczestniczyć w bocznych kaplicach i na zewnątrz kościoła. Uczestnicząc w uroczystości przestrzegamy wszelkich zasad związanych z czasem epidemii.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

     - w poniedziałek – św. Jacka prezbitera

- w czwartek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

- w piątek – św. Piusa X, papieża

-  w sobotę – NMP Królowej

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Szczególne podziękowanie za ofiary składane z racji Odpustu ku czci św. Maksymiliana.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy dobrego tygodnia. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

XIX Niedziela zwykła

 maksymilian 1. Dzisiaj po Mszach przed kościołem rodzina i przyjaciele za zgodą ks. Biskupa będą zbierać na pilna operację lewej nogi dla Natana Kalisty.

 1. 2. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie w czwartek 13 sierpnia o godzinie 18.00, nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Artur Skrzypek – duszpasterz Rodzin naszej Diecezji
 1. W piatek 14 sierpnia –Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Msze święte w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00 i uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 18.00, której będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Piotrowski. Na każdej Mszy świętej akt oddania naszych Rodzin i całej Parafii przez orędownictwo Św. Maksymiliana Umiejmy znaleźć czas na Mszę św. w tym szczególnym dla naszej Parafii dniu. Każda rodzina naszej parafii otrzymała zaproszenie. Goście modlący się w naszym kościele mogą zabrać zaproszenia przy wyjściu z kościoła.   
 1. W związku z odpustem serdecznie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła przed tą uroczystością  w środę od godziny 8.00.
 1. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców.
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- we wtorek – św. Klary, dziewicy

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki naszego patrona św. Maksymiliana.

XVIII Niedziela zwykła

 

 1. maksymilianDziś Pierwsza Niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna. O godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. W środę rozpoczniemy przygotowania modlitewne do Uroczystości św. Maksymiliana. Nowenna do naszego patrona po Mszach św. wieczornych. Tradycyjnie każda rodzina otrzyma zaproszenie, które rozniosą ministranci.
 3. W czwartek - pierwszy miesiąca. O 17.15 Różaniec za Ojczyznę, o 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny i o nowe powołania do Służby Bożej.
 4. Również w czwartek 06 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka na Jasna Górę. W tym roku w formie sztafety poszczególnych grup. Poprzez naszą modlitwę włączmy się duchowo w to pielgrzymowanie.
 5. W piątek – pierwszy miesiąca. Spowiedź na Mszach św. porannych i po południu od 17.15. Po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które będzie w piątek do 21.00 a w sobotę od 6.30 do godz. 18.00.Program Jerycha w gablocie. Zachęcamy serdecznie od udziału w tej modlitewnej adoracji.
 6. Diakon Józef zakończył swoją praktykę pośród nas. Dziękujemy Diakonowi za wszelką pomoc w pracach duszpasterskich w naszej Parafii i życzymy Błogosławieństwa Bożego w dalszej pracy.
 7. Jednocześnie witamy ks. Andrzeja Piszczka, który przez dwa tygodnie będzie miał zastępstwo w naszej Parafii.
 8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek  – św. Jana Marię Vianneya

- w czwartek –  Święto Przemienienia Pańskiego

- w sobotę – Św. Dominika, prezbitera;

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki naszego patrona św. Maksymiliana.