XXIV Niedziela zwykła

 1. stanisławDziś w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Niech to będzie czas wspólnej refleksji, a zwłaszcza wspólnotowej modlitwy o ducha mądrego wychowania w polskich domach i w polskiej szkole. Dziękujemy dzisiaj też Bogu za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Niech wstawiennictwo nowych błogosławionych wyprasza Nam Bożą Opiekę.
 2. Jutro zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. dr Bartłomiej Pieron.
 3. Jutro również przypada 4 rocznica śmierci. ks. Bp Kazimierza Ryczana – pamiętajmy w naszych modlitwach
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Niepokalanowa i na grób ks. Jerzego Popiełuszki . Wyjazd w sobotę 18 września o godz. 6.00 z parkingu koło basenu. Zapisy w zakrystii. Prosimy aby osoby, które zapisały się w roku ubiegłym o potwierdziły swój wyjazd.
 5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 20.00- będziemy rozważać Mekę Pańską
 6. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.15
 7. Obowiązkowe spotkanie i Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę 19. września o godz. 14.00
 8. Trwają zapisy dzieci klas III do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Deklaracje do pobrania zakrystii i na stronie internetowej Parafii. Obowiązkowe spotkanie dla Rodziców i dzieci w niedzielę 26 września o godz.14.00
 9. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej
 10. Zapraszamy do uczestnictwa Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż, który odbędzie się 25 września (w sobotę). Będzie również w tym dniu Rajd Rowerowy na Święty Krzyż. Informacje i zapisy w zakrystii.
 11. Zbiórka elektrośmieci w sobotę w godz. o 10.00 do 14.00 na parkingu parafialnym
 12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma bp i męczennika

- we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- w środę - NMP Bolesnej.

- w czwartek – św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

- w sobotę – św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz Patrona dzieci młodzieży

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.