XXVI Niedziela zwykła

 1. serce2 Słowo Boże głosi dzisiaj ks. Kan. Stanisław Grudzień – ks. senior naszej Diecezji.
 2. Dziś o 14.00 Msza święta i spotkanie dla Dzieci i ich Rodziców, które rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku.
 3. W piątek rozpoczniemy Październik – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i Modlitwie Różańcowej. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie codziennie na godz. 17.15, a w niedzielę na godz. 16.30. po Nabożeństwie zapraszamy na Eucharystię.
 4. W czwartek zapraszamy na godz. 20:00 na Godzinę Świętą, podczas której rozważamy Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem
 5. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte w tym dniu o  godz. 7.00 oraz o 7.30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od 17.15. W tym dniu Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy ostatnie w tym roku Jerycho Różańcowe, które w piątek potrwa do godz.21ej i zakończymy i Apelem Jasnogórskim. W sobotę Jerycho od rana do Mszy wieczornej.
 6. W sobotę zapraszamy do katedry na spotkanie Róż Różańcowych i zakończenie Jubileuszu 850-lecia Katedry. Jest to również – Pierwsza sobota miesiąca – o 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 7. Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 2 października.
 8. W najbliższą niedzielę Pierwszą Miesiąca - Niedziela Adoracyjna o godz. 15.15.Zmiana Tajemnic Różańcowych .
 9. Parafialna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia W Łagiewnikach połączona ze spotkaniem wspólnot Margaretkowych odbędzie się sobotę 9 października. Informacje i zapisy w zakrystii.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek– Św. Wacława, męczennika

- w środę – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- w czwartek - Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- w piątekŚw. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

- w sobotę - Św. Aniołów Stróżów;

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i składamy podziękowanie  za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.