XXVIII Niedziela zwykła

  1. rzaniecDziś przeżywamy Dzień Papieski. Gościmy w naszej wspólnocie stypendystów oraz ks. Marcina Borynia opiekuna stypendystów i duszpasterza młodzieży, który głosi dziś Słowo Boże. Po Mszach św. przed kościołem możemy nabyć kremówki i  złożyć ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny, przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  2. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I komunii św. dzisiaj o godz. 14.00
  3. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w środę na godz. 18:00 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwu będzie przewodniczył  dr Bartłomiej Pieron. Porządek będzie następujący o 17.15 różaniec parafialny, następnie Msza św. z kazaniem, różaniec fatimski i procesja. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  4. 14 października w czwartek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie  Msza święta w intencji  Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty oraz nauczycieli emerytowanych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy pracują  i pracowali w szkole.
  5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00.
  6. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.. Zapraszamy do wypisywania kartek wspominkowych, które są wyłożone na ołtarzach w bocznych kaplicach. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii.
  7. Msza święta i obowiązkowe spotkanie Rodziców i młodzieży klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 14.00
  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w piątek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;

- w sobotę - św. Jadwigę Śląską;

  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień