I Niedziela Adwentu

 1. adwent1Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu Msze święte. Roratnie będziemy odprawiać w dni powszednie od poniedziałku do soboty o god 6.00 (rano). Po Mszy świętej –Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która rozpoczynamy dziś, zakończymy w uroczystość 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach. Przychodzimy z lampionami.  Przez cały  Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 2. Trwa akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Rozprowadzane są świece Możemy je nabywać w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła. Cena za świece to wartość ciepłego posiłku dla potrzebującego dziecka Możemy również nabywać poświęcone opłatki. Ofiary za opłatki jak co roku są przeznaczone na ogrzewanie i utrzymanie naszej świątyni .
 3. W czwartek – pierwszy miesiąca - o godz. 15 Różaniec w intencji Ojczyzny,
  a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 4. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy modlić się podczas adoracji o uzdrowienie duszy i ciała.
 5. W piątek – pierwszy miesiąca - spowiedź na Mszach świętych porannych, a popołudniu
  od godz. 17.15. Nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie odprawione po Mszy świętej o godz. 7:00 i 18:00  
 6. Również w piątek o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji solenizantek – P. Barbary Barwińskiej – organistki i P. Barbary Michalskiej – prowadzącej Poradnictwo Rodzinne
 7. W sobotę - pierwszą miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 8. W najbliższą niedzielę - niedziela adoracyjna. Tego dnia obchodzić będziemy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie – ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć ten Kościół. O godz. 15.15 zmiana tajemnic Różańcowych.
 9. Nasza Parafia organizuje wspólne wyjście do kina dnia 07 grudnia o 17.00 na film „Madam i Nędzarz” o św. Albercie Chmielowskim. Zapisy i informacje w zakrystii.
 10. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – św. Andrzeja Apostoła, patrona ks. Andrzeja, którego ogarniamy naszą modlitwą. Msza św. imieninowa w intencji ks. Andrzeja i ks. Sylwestra będzie sprawowana     15 grudnia o godz. 18:00

- w piątek  – św. Franciszka Ksawerego prezbitera

- w sobotę – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień