IV Niedziela Adwentu

  1. bogkochaDzisiaj poswięcenie medalików dzieciom które przygotowują sie do Pierwszej Komunii świętej. O godz. 14.00 –SP nr 24 a o godz. 17.00 SP nr 28
  1. Pobłogosławione opłatki, możemy nabywać w zakrystii, przy głównym wyjściu z kościoła oraz kaplicy św. Maksymiliana. Możemy też nabywać świece Caritas – niech zapłoną na naszych stołach jako symbol pustego miejsce a po wigilii proponujemy a zapalić je na grobach naszych zmarłych, których zabrakło przy wspólnym stole.
  1. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć biednych i potrzebujących.
  1. W piętek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte  o godz. 6.00 i  7.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.00.. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy w kościele  o godz. 24.00 uroczystą Pasterką. Zatroszczmy się o religijny charakter wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu opisu Narodzenia Pańskiego z Ewangelii i o śpiewie kolęd.
  1. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (sobotę i niedzielę) Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  1. W najbliższą niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa . Będziemy modlić się w intencji naszych rodzin. Na każdej Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  1. W tym roku z racji trwającej epidemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej i bezpośredniego błogosławieństwa naszych mieszkań i domów. Chcielibyśmy zaprosić Was - mieszkańców  ulic i osiedli naszej Parafii na Mszę św. w poszczególne dni i wspólnie tu w kościele modlić się w Waszych intencjach.  Po każdej Mszy Uroczyste błogosławieństwo, pokropienie wodą święconą i obrazek kolędowy. Bedzie też możliwość odwiedzin w domach na indywidualne zaproszenie przez rodziny.
  1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii- te składane w kościele i przesyłane na konto parafialne.
  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia Wigilii oraz Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na czekające nas świąteczne dni.

RÓŻAŃCE