XIX Niedziela zwykła

  1.  maksymilian Przez najbliższy tydzień w ramach zastępstwa pomaga w naszej parafii ks. Michał Stępień, którego serdecznie witamy.
  2. W piątek 6 sierpnia wyruszyła z Wiślicy 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do Kielc pielgrzymi dotrą w poniedziałek - godz. 15.30 będzie Msza święta na Placu św. Jana Pawła II a następnie dotrą na nocleg do naszej Parafii. Osoby chętne do przyjęcia pielgrzymów na nocleg zapraszamy na parking obok basenu około  godz.18.00
  3. W najbliższy piątek o godz. 17.30 rozpoczniemy w naszej wspólnocie czas nawiedzenia przez figurę św. Michała Archanioła. To czas mocy i łaski. O godz. 18.00 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów a o 21.00 Apel Jasnogórski z Michałem Archaniołem. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. z kazaniem, o godz. 10.00 Msza św. dla chorych i starszych, o 15.00 Adoracja najświętszego sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia,, o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie , będzie jak zwykle Msza św. z kazaniem, różaniec fatimski i procesja wokół kościoła. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Plan całego nawiedzenia jest w gablotach i na otrzymanych zaproszeniach.
  4. W najbliższą niedzielę kolejny dzień nawiedzenia przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbe, jest to Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną na Sumę Odpustową o 12.00, której będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Ks. Biskup Andrzej Kaleta. Podczas tej Mszy św. Ks. Bp poświęci Figurę Micha Archanioła, która pozostanie w naszej świątyni w kaplicy Matki Bożej. O godz. 17.00 Msza św. pożegnania i zakończenie nawiedzenia Każda rodzina naszej parafii otrzymała zaproszenie. Goście modlący się w naszym kościele mogą zabrać zaproszenia przy wyjściu z kościoła.
  5. Również w niedziele o godz. 17.00 Będzie Msza św. w intencji Elektryków, którym patronuje św. Maksymilian.
  6. W związku z nawiedzeniem intencja Mszy św. w sobotę z godz. 7.30 zostanie odprawiona o godz. 7.00.
  7. Zapraszamy do zapisywania się na Nieustanny Różaniec z 14/15 sierpnia. Lista w zakrystii.
  8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Dominika, prezbitera

- we wtorek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy

- w środę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- w czwartek - św. Klary, dziewicy

  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
  2. Zachęcamy do lektury Pisma św. oraz prasy katolickiej.

 Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz szczególnej opieki naszego patrona św. Maksymiliana