I Niedziela Adwentu

 adwent1 1. Dzisiejszą  niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Msze święte Roratnie będziemy odprawiać w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (rano). Od wtorku po Mszy świętej –Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach, przychodzimy z lampionami.  Kolejna Msza św. rano o godz. 7.00. Przez  cały  Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

2. Trwa akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Rozprowadzane są świece wigilijne. Możemy je nabywać w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła. Cena za świece to wartość ciepłego posiłku dla potrzebującego dziecka Możemy również nabywać poświęcone opłatki. Ofiary za opłatki jak co roku są przeznaczone na ogrzewanie i utrzymanie naszej świątyni .

3. We wtorek przypada 8 rocznica ingresu do Katedry kieleckiej  ks. Bp. Jana Piotrowskiego, Msza św. w Katedrze o godz. 18.00.

4. W czwartek – pierwszy miesiąca - o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

5. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00. (o godzinę wcześniej)

6. W piątek – pierwszy miesiąca - spowiedź na Mszach świętych porannych, a popołudniu od godz. 17.15. Nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie odprawione po Mszy świętej o godz. 7:00 i  18:00  

7. W sobotę  - pierwszą miesiąca -nabożeństwo             do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

8. W najbliższą niedzielę - niedziela adoracyjna. Tego dnia obchodzić będziemy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie – ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć ten Kościół. O godz. 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych.

9. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w środę – św. Andrzeja Apostoła

- w sobotę  – św. Franciszka Ksawerego prezbitera

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii

12. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i  w. Maksymiliana na każdy dzień.