II Niedziela Adwentu

adwent21. Dziś niedziela adoracyjna. Przeżywamy dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć ten Kościół, który boryka się z wieloma trudnościami.

2. W najbliższy czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godzinie 6.00 (roraty), o  9.00 i 18.00. Od godziny 12.00 do 13.00 Godzina Łaski - zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu o godz. 18.00 będzie Msza św. Pierwszej Róży Różańcowej – Rodziców modlących się za dzieci. Zachęcamy kolejnych rodziców pragnących modlić się za dzieci do utworzenia drugiej Róży – informacje w zakrystii.(aby utworzyć Różę potrzeba jest 20 osób)

3.   W środę po Mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

4. W czwartek wieczorem zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 19.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego

6. Poświęcone Opłatki możemy nabywać w zakrystii, przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy Opłatkach są przeznaczone na ogrzewanie  naszego kościoła. Możemy także nabywać świece Caritas. Niech ta świeca zapłonie na wigilijnym stole jako symbol pustego miejsca, a po wigilii proponujemy aby zanieść ją na groby bliskich. Cena jednej świecy to cena jednego ciepłego posiłku dla potrzebującego dziecka.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Ligocki- sercanin.

    Plan rekolekcji - w niedzielę Msze św o 7.00; 9.00;    10.30 dla dzieci,  o 12.00 i 14.00   oraz o 17.00 dla młodzieży. W poniedziałek i wtorek o 6.00 ( Roraty),    o 9.00 ,11.00 i 18.00.  We wtorek o 11.00  będzie  Msza dla chorych i cierpiących z sakramentem namaszczenia. Bardzo prosimy aby pomóc tym osobom przybyć do kościoła. Spowiedź podczas całych rekolekcji. nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.

8. Msza św. z poświęceniem medalików Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godzinie 14.00.

9. Do chorych, którzy nie opuszczają swoich mieszkań udamy się w sobotę 17 grudnia. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii i w kancelarii.

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

      we wtorek – św. Mikołaja

      w środę - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

11. Możemy nabywać kalendarze diecezjalne i misyjne na przyszły rok.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

13. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień, abyśmy dobrze wykorzystali czas Adwentu.