IV Niedziela zwykła

                                    29.01.2023 rok

 1. Słowo Boże głosi dzisiaj ks. dr. hab. Marcin Kowalski – wykładowca Pisma Świętego w Naszym Seminarium i na KUL-u
 2. W  najbliższy czwartek przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7:00,; 9:00 i 18:00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarami na tacę  wspieramy zakony klauzurowe w naszej diecezji, które poprzez swą modlitwę wypraszają łaski dla całego świata. Również  w czwartek kończy się okres śpiewania kolęd, dlatego zapraszamy na wspólne kolędowanie przy szopce po Mszy wieczornej. Po kolędowaniu rozbierzemy naszą szopkę.
 3. W czwartek również -  pierwszy miesiąca. O godz. 17.15 Różaniec w intencji  Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. 
 4. Z racji Święta Ofiarowania i wspólnego kolędowania nie będzie Godziny Świętej 
 5. W piątek – pierwszy miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o 7.30 oraz 18.00. Spowiedź podczas Mszy świętych porannych oraz popołudniu od godziny 17.15. Jest to również wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła po każdej Mszy św. błogosławieństwo gardła świecami.
 6. W sobotę – Pierwszą Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz.   17.15, a później Msza święta. 
 7. Za tydzień przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. O godzinie 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych oraz Eucharystia w intencji Braci i Sióstr z Róż Różańcowych.
 8. Nasza Parafia organizuje wyjazd w ferie do Rabki Zdroju. Zwolniły się dwa miejsca. Informacje w zakrystii
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.