1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – oddawać będziemy cześć NMP Matce Kościoła. Msze święte jutro o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00 z nabożeństwem majowym
 2. Wczoraj dzieci naszych szkół przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy Ks. Piotrowi Wojtasińskiemu, Paniom katechetkom i Rodzicom za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości. Rodzicom dziękujemy za złożony dar ołtarza i piękne przygotowanie kościoła . Dzieci przeżywają Biały Tydzień.
 3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa.  Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę i uroczystości o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Jest to również Dzień Dziecka – pamiętajmy o dzieciach w naszych modlitwach
 4. W czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę. Na godzinę 19:00 zapraszamy na Godzinę Świętą.
 5. W piątek- Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 oraz o 7.30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych porannych a popołudniu od godz. 17.00. W tym dniu również o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które w piątek potrwa do godz.22.00 a w sobotę od 7.00 do Mszy św. wieczornej.
 6. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 17.15
 7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę o godz. 6.30 z parkingu obok basenu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy.
 8. W najbliższą niedzielę ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć budujące się kościoły i małe parafie potrzebujące materialnej .pomocy.
 9. W przyszła niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny- początek Mszą św. w Katedrze o godz. 16.00. Informacje na plakatach.
 10. Przyszła niedziela – Pierwsza Miesiąca – niedziela adoracyjna. O godz. 15 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 11. W niedzielę 18 czerwca odbędzie sie kolejny Parafialny Festyn Rodzinny. Osoby chcące pomóc w jego organizacji prosimy o kontakt z ks. Piotrem Orlikowskich
 12. Natomiast w poniedziałek 26 czerwca planowany jest wyjazd do Energylandii dla dzieci i młodzieży od klasy IV szkoły podstawowej. Informacje i zapisy w zakrystii.
 13. Program planowanej pielgrzymki do Medjugorie w dniach 6-13 sierpnia jest dostępny w gablotach i w zakrystii.
 14. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w środę – święto Nawiedzenia NMP

- w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w sobotę –św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej i
 2. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.
 3. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.