1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.

  2. Najważniejsze wydarzenia zbawcze tego Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obmyciem nóg. Na zakończenie poświęcenie chlebków, które zabierzemy do naszych domów na pamiątkę ostatniej wieczerzy. Adoracja w ciemnicy do godz. 24.00. Zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 21.00.

Wielki Piątek – to dzień śmierci Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00,- o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka, którą rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00 a po niej Liturgia Męki Pańskiej- Adoracja Krzyża i Komunia święta. Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Po liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00.

Do godz. 21.00 czuwanie poprowadzą Koła Różańcowe, a godz.. 21.00 zapraszamy na czuwanie prowadzone przez młodzież. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobotapoświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godziny 8.00 do 13.30, co pół godziny. W czasie poświęcenia pokarmów do wystawionych koszy będzie można włożyć produkty dla potrzebujących. Prosimy aby były to produkty zapakowane. Osoby potrzebujące zapraszamy w sobotę na godz. 14.00 do sali obok zakrystii po ofiarowane produkty.

Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy o godz. 19.00. Czuwanie przy

grobie do godziny 22:00. Tą liturgia rozpoczniemy w naszej Ojczyźnie Wielka Nowennę przed Dwutysiacleciem Dzieła Odkupienia.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiegoo godz. 6.00 Rezurekcja i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. Następne Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 17.00.

Liturgii Wigilii Paschalnej i Rezurekcji będzie przewodniczył ks. Bp. Marian Florczyk

Poniedziałek Wielkanocny (II dzień świąt) – Msze święte jak w niedzielę.

  1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16.00 – 17.45.

  2. Możliwość spowiedzi w poniedziałek, wtorek, środę podczas Mszy św. porannych i wieczorem o godz. 17.30.

  3. We wtorek o 19.00 z parafii św. Wojciecha wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Kielc.

  4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne i prasę katolicką.

  5. Jeszcze dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

  6. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego planowane jest na 20 kwietnia w naszej Parafii.. O godz.10.00 Msza św. i poświęcenie motocykli.

  7. Zapisy do Sakramentu Bierzmowania w formie elektronicznej. Informację na stronie parafialnej.

  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa