1. Przeżywamy dziś niedzielę ku czci Trójcy Świętej. Wyznajemy naszą wiarę w jednego Boga w trzech Osobach. Jednocześnie dzisiaj Dzień Matki otoczmy mamy naszą modlitwą.

 2. Wczoraj dzieci naszej Parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Piotrowi Wojtasińskiemu i Paniom katechetkom za przygotowanie tej uroczystości. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie kościoła i za „dar ołtarza” na cele parafii. Zapraszamy dzieci do udziału w Białym Tygodniu.

 3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych w tym dniu
  o godz.
  7.00, 9.00, 10.30 – z procesją do 4 ołtarzy,i po procesji około godz. 12.30 oraz o godz. 17.00. Nie ma mszy o godz. 14.00. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy w strojach. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów - próba we wtorek o godz. 19.00. Prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy w środę od godz. 16.00. Trasa procesji będzie jak w poprzednich latach: I – ołtarz na parkingu przy kościele, II – ołtarz na rogu ulic Mąchockiej i Cedzyńskiej, III – ołtarz na ul. Radostowej, IV – ołtarz i zakończenie procesji w kościele. Prosimy o udekorowanie domów. Liturgii w tym dniu będzie przewodniczył Ks. dr. Marcin Kowalski .Nabożeństwo majowe w tym dniu o godz. 16.30. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła.

 4. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od potraw mięsnych na piątek 31 maja.

 5. Pielgrzymka Na Jasną Górę obędzie się w sobotę 01 czerwca. Wyjazd o godz. 6.00 rano z parkingu obok basenu.

 6. W sobotę – Pierwsza Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

 7. W sobotę rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele - w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę i uroczystości o godz. 16.30.

 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiącaadoracyjna. O godzinie o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o 15.15 zmiana Tajemnic Różańcowych. Ofiarami do puszek w tym dniu będziemy mogli wesprzeć Fundusz Remontowo – Budowlany naszej Diecezji, przeznaczony dla małych parafii borykających się z trudnościami.

 9. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej połączona ze zjazdem Apostolatu Margaretka planowana jest na sobotę 08 czerwca. Informacje i zapisy w zakrystii.

 10. Kolejny Festyn Rodzinny odbędzie się w niedzielę 09 czerwca. Osoby pragnące wspomóż organizację festynu prosimy o kontakt z ks. Piotrem Orlikowskim.

 11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:- w środę – Św. Urszuli Ledóchowskiej

- w piątek Święto Nawiedzenia NMP i w sobotę – św. Justyna, męczennika.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień w rozpoczynającego się tygodnia.