XXXIII Niedziela zwykła

 1. kielichchlebDzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogiego. Zachęcamy chętnych do włączenia się w Parafialny Zespół Caritas- zapisy w zakrystii. Możemy również dołączyć do Ogólnopolskiej akcji Torba Miłosierdzia,  polegającej na przygotowaniu Torby z  produktami żywnościowymi  bądź chemicznymi. Możemy to uczynić w kilka osób. Uzupełnione torby możemy zanieść osobiście potrzebującej Rodzinie bądź złożyć w najbliższym tygodniu do kosza przed ołtarzem. Dary zostaną przekazane potrzebującym.
 2. Dziś o godz. 14:00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej na comiesięczne spotkanie i modlitwę.
 4. W czwartek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.15 w intencji kapłanów przygotowaną i prowadzoną przez Apostolat Margaretka a następnie na Godzinę Świętą o godz. 20.00. Będziemy rozważać Mękę Pańską przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W piątek – trzeci miesiąca zapraszamy na godz. 17.15 na koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z rozważaniami o miłosierdziu Bożym adorując Najświętszy Sakrament.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, na każdej Mszy św. odnowimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast już w najbliższą sobotę zapraszamy na Wigilię ku czci Chrystusa Króla, początek o godz. 18:00 Eucharystią, a tuż po niej adoracja i uwielbienie.
 7. W przyszłą niedzielę wspominamy Św. Cecylię, która jest patronką muzyki kościelnej, Msza św. w intencji naszych Organistów, chóru parafialnego, zespołu młodzieżowego i scholii dziecięcej w przyszłą niedzielę o 17.00
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej

w środę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

w czwartek - bł. Salomei, zakonnicy

w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

w sobotę – Ofiarowanie NMP

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.