Niedziela Palmowa

  1. korona cierniowaNiedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Wielki Tydzień i nasze parafialne rekolekcje. Serdecznie witamy ojca Antoniego - naszego Rekolekcjonistę. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Msze w dni powszednie o godz. 7.00, 9.00, 11,00 i 18.00

Najważniejsze wydarzenia zbawcze tego tygodnia to:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Liturgii będzie przewodniczył ks. bp. Marian Florczyk. Adoracja do godz. 24.00 a o godz. 22.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

Wielki Piątek – to dzień śmierci Jezusa.

W tym dniu wszystkich katolików obowiązuje post ścisły.

Adoracja rano w Ciemnicy od godz. 8.00, 

o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia którą rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00,( jeżeli będzie dobra pogoda będzie na zewnątrz)  a po niej Liturgia Męki Pańskiej- Adoracja Krzyża i Komunia święta.

Ofiary przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.

Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00. Do godz. 21.00 czuwanie poprowadzą Koła Różańcowe. Od 21.00 zapraszamy na czuwanie prowadzone przez młodzież.

 2 kwietnia przypada 16 rocznica odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca. Dziękujmy naszymi modlitwami za dar Św. Jana Pawła II.

Wielka Sobotapoświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godziny 8.30 do 14-ej, co pół godziny.

Obrzęd  błogosławieństwa pokarmów odbędzie się na zewnątrz wokół kościoła.  W czasie poświęcenia pokarmów do wystawionych koszy będzie można włożyć produkty dla potrzebujących. Prosimy aby były to produkty zapakowane. Osoby potrzebujące zapraszamy w sobotę  na godz. 15.00 do sali obok zakrystii  po ofiarowane produkty.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiegoo godz. 6.00 Rezurekcja i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. Następne Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 17.00

Poniedziałek Wielkanocny (II dzień świąt) – Msze święte jak w Niedzielę.

Wszystkie celebracje będą transmitowane na żywo z naszej świątyni na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych. Zachęcamy do uczestnictwa na zewnątrz kościoła, są wystawione łąwki i włączone nagłośnienie.

  1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16.00 – 17.45.
  2. Możliwość spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę podczas rekolekcji.
  3. Zmarł ks. Prałat Jan Gaj, który od ośmiu lat pomagał a naszej Parafii. Pogrzeb- we wtorek o godz. 13.00 w Małogoszczu. Polecajmy ks. Jana w naszych modlitwach.
  4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne i prasę katolicką
  5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa. Trwajmy na modlitwie do Boga o ustanie pandemii koronawirusa.
OPCJA MARYI. BOŻA ODPOWIEDŹ NA KRYZYS CYWILIZACJI